شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مصاف بین دو گروه اقليت و اكثريت

فارس

رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظيم زائران و مجاوران حرم امام رضا(ع):

دشمنان ، قادر به جدا كردن ملت از نظام نخواهند بود

خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند: به فضل الهي و در پرتو هوشياري، شجاعت، تدبير، اتحاد و ايستادگي ملت عظيم‌الشأن ايران، دشمنان قادر به ضربه زدن به نظام اسلامي و جدا كردن ملت از نظام نخواهند بود.

به گزارش خبرگزاري فارس، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در آغاز بهار و در اولين روز سال نو، عصر امروز در اجتماع عظيم زائران و مجاوران حرم مطهر ثامن الحجج حضرت علي بن موسي الرضا (ع)، با تشريح زمينه‌ها و عرصه هاي مختلف تحقق شعار سال جديد يعني «همت مضاعف، كار مضاعف»، به تبيين عوامل و ضروريات دهه پيشرفت و عدالت پرداختند و با تجليل از وحدت و يكپارچگي ملت در مقابل تلاشهاي دشمنان در حوادث پس از انتخابات تأكيد كردند به فضل الهي، از اين پس نيز سرنوشت ملت و كشور، پيروزي و پيشرفت و سرنوشت دشمنان شكست و عقب ماندگي خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي در اين اجتماع پرشور كه به علت اوضاع جوي مشهد در رواق بزرگ امام خميني برگزار شد، با تبريك مجدد حلول سال نو و عيد نوروز، «ايمان به پروردگار و تعاليم انبياء» را اساس و شاخص عمده جمهوري اسلامي خواندند و با استناد به آيات مختلف قرآن كريم خاطرنشان كردند: ايمان به خدا و عمل به تعاليم اسلامي، ضمن تعالي معنوي و آرامش روحي، سعادت دنيوي و مادي بشر را نيز تأمين مي‌كند و جوامع انساني را به رفاه و پيشرفت مي‌رساند و به همين علت، مباني نظام اسلامي بر اين شاخص اصلي استوار شده است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، با اشاره به نامگذاري سال 1389، به نام سال همت مضاعف، كار مضاعف، افزودند: شعارهاي هر سال، نمايشي و تشريفاتي نيست و طبعاً همه مشكلات را هم حل نمي‌كند بلكه انگشت اشاره‌اي است كه راه و روش را نشان مي‌دهد كه امسال نيز با توجه به اهداف بلندتر ملت و كشور، بايد همتي برتر فراهم آورد و كارهاي بيشتر و جدي‌تر انجام داد.
رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به برخي اقدامات و تحقيقات مسئولان در سال گذشته براي اصلاح الگوي مصرف افزودند: تا تحقق اين هدف، فاصله فراواني داريم اما مهم اين است كه اين شعار اساسي را دنبال كنيم چرا كه تا الگوي مصرف اصلاح نشود، مشكلات همچنان وجود خواهد داشت.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، علم و تحقيق را يكي از مهمترين عرصه‌هاي تجلي عملي شعار امسال دانستند و افزودند: دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي در همه زمينه‌ها، اهداف بلندي را مدنظر قرار دهند و با همت برتر و كار متراكم‌تر، بسوي اين اهداف افتخارآفرين حركت كنند تا ايران عزيز، پس از گذشت چند دهه، به مرجع علمي جهانيان تبديل شود.
ايشان، همت مضاعف و كار مضاعف در استفاده بهينه از منابع و امكانات موجود را موجب رفاه و رونق زندگي ملت برشمردند و در همين زمينه لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها را، بسيار مهم خواندند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر همكاري قواي مجريه و مقننه در اين مسئله مهم، خاطرنشان كردند از يك طرف بار اجراي اين هدف بزرگ بر دوش دولت است بنابراين همه دستگاهها از جمله دستگاه قانونگذاري بايد به دولت كمك كند، از طرف ديگر دولت نيز بايد به آنچه مراحل قانوني را گذارنده و قانون شده است عمل كند تا در سايه همدلي و همكاري قوا، پروردگار نيز ياري خود را شامل حال مسئولان نمايد.
كيفيت بخشيدن به توليدات داخلي بگونه‌اي كه محصولات تلاش كارگر ايراني قابل رقابت با اجناس خارجي باشد و توجه ويژه به مسئله سلامت مردم در برنامه‌ريزيهاي مختلف از جمله برنامه پنجساله پنجم، نكات ديگري بود كه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در تبيين ابعاد و زمينه‌هاي مختلف شعار امسال به آنها اشاره كردند.
ايشان در زمينه سلامت عمومي،‌همت مضاعف و كار مضاعف در زمينه ورزش همگاني را موجب نشاط، تحرك و آمادگي بيشتر جامعه براي تلاش و پيشرفت فردي و عمومي برشمردند.
رهبر انقلاب، سرمايه‌گذاري و كارآفريني را از ديگر عرصه‌هاي تحقق شعار سال جديد دانستند و افزودند: كساني كه سرمايه و امكانات دارند با همت بهتر و پرهيز از اسراف و بيهود خرجي، دارايي خود را در راه كارآفريني و سرمايه‌گذاري بكار گيرند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «توليد فكر، كتابخواني و افزايش معلومات عمومي» را از ديگر عرصه‌‌هايي دانستند كه نيازمند همت مضاعف و كار مضاعف است.
ايشان در همين زمينه خاطرنشان كردند ايجاد كرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاهها و حوزه‌ها مي‌تواند جريان سياسي فكري بسيار با ارزشي در جامعه بوجود آورد.
رهبر انقلاب، مبارزه با فقر و فساد و بي‌عدالتي را مهمترين عرصه نيازمند «همت بالاتر و كار متراكم‌تر» خواندند و بر تلاش بي‌وقفه براي تحقق اين هدف اساسي تأكيد كردند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، همچنين تجلي رشد و آگاهي ملت را در حوادث 8 ماهه 22 خرداد تا 22 بهمن سال 88، آغاز فصل تازه‌اي در بصيرت ملت خواندند و افزودند: اين فصل پرافتخار و پرعبرت، زمينه بسيار مهمي است كه بايد براساس آن و با همت مضاعف و كار مضاعف حركت كرد.
ايشان با استناد به عملكرد هوشيارانه ملت در حوادث پس از انتخابات، سال 88 را سال ملت و سال حضور درخشان و پيروزمندانه ملت دانستند و افزودند: حضور 40 ميليوني، پرشور و تاريخي ملت و مشاركت بيش از 80 درصدي مردم در انتخابات، رويدادي بسيار مهم و از جلوه‌هاي مشروعيت نظام بود و تحليلگران و سياستمداران جهاني حتي اگر در ظاهر اين واقعيت درخشان را كتمان كنند مي‌فهمند كه ملت ايران پاي حرف خود ايستاده و پس از 30 سال همچنان پايبند به مباني نظام است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، اسلاميت و جمهوريت نظام را تفكيك‌ناپذير خواندند و درباره حوادث پس از انتخابات افزودند: بنده كسي را متهم نمي‌كنم اما هندسه‌ كار دشمن را مي‌شناسم و تشخيص مي‌دهم، همچنانكه ذهن مردم و تحليلگران مستقل، صادق و تيزبين نيز با تأمل در شكل و روند اين حوادث، آن را به عوامل خارجي منتسب كردند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اجراي نقشه‌هاي مشابه و از پيش طراحي شده بيگانگان در برخي كشورهاي ديگر افزودند: اين واقعيات نشان مي‌دهد كه وقتي مستكبران از يك كشور ناراضي هستند منتظر فرصت انتخابات مي‌مانند تا در صورت پيروز شدن افرادي كه مورد نظر آنها نيستند با كشاندن عده‌اي به خيابانها، اوضاع را برهم بزنند و حتي در صورت لزوم با ايجاد اغتشاش و آشوب، نتيجه قانوني انتخابات را با خشونت تغيير دهند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، با اشاره به پيروزي ملت در آزمون بزرگ و مهم حوادث پس از انتخابات، افزودند: تلاش براي تغيير نتيجه انتخابات بروز خشونت و اغتشاش، خلاف شرع و قانون بود و پيروزي هوشمندانه ملت در اين حوادث، عبرت و درسهاي فراواني در برداشت.
ايشان، تقسيم ملت به «دو گروه اقليت و اكثريت» و «برنده و بازنده» و قرار دادن آنها در مقابل يكديگر را نقشه واضح بيگانگان براي ايجاد دو دستگي در ملت دانستند و افزودند: در اين ميان عده‌اي اغتشاشگر هم وارد ميدان شدند تا با تحقق خواست دشمن، جنگ داخلي در ايران براه بيافتد اما ملت، هوشيار بود و آنان را ناكام گذاشت.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: در روز انتخابات، مردم به دو گروه 14 ميليوني و 24 ميليوني تقسيم شدند و هركس به فرد مورد نظر خود رأي داد اما اين دو گروه پس از مدتي نه چندان طولاني و هنگاميكه نقشه بيگانگان را ديدند با هم يكي شدند و همه ملت، بيدار و يكپارچه در مقابل دشمنان، شورشگران و اغتشاشگران ايستادند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، حمايت دشمنان اسلام و ايران از اغتشاشگران را يادآور شدند و خاطرنشان كردند اگر آمريكايي‌ها، انگليسي‌ها و صهيونيستها مي‌توانستند براي تحقق نقشه شوم‌شان نيرو وارد خيابانهاي تهران كنند، يقيناً اين كار را مي‌كردند اما مي‌دانستند كه اين كار به ضررشان تمام مي‌شود لذا در صحنه سياسي و تبليغاتي وارد شدند تا شايد بتوانند با حمايت از آشوبگران، افكار عمومي داخلي و خارجي را منحرف كنند اما نتوانستند.
رهبر انقلاب اسلامي، حضور متحد و پربصيرت ملت در حماسه 9 دي و 22 بهمن را قوي‌ترين و آخرين ضربه ملت به بيگانگان دانستند و افزودند: در اين دو حادثه عظيم، همه كسانيكه به نامزدهاي مختلف رأي داده بود با شعار واحد، وارد صحنه شدند و اتحاد و پيروزي ملت را در پيمودن راه انقلاب و صراط مستقيم متجلي ساختند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، در بخش ديگري از سخنانشان در اجتماع عظيم زائران و مجاوران حرم رضوي به بازخواني ضروريات و لوازم دهه چهارم انقلاب اسلامي يعني دهه پيشرفت و عدالت پرداختند و افزودند: با توجه به واقعيات كشور و فراهم آمدن زيرساختهاي لازم، اين دهه، زمان مناسبي براي برداشتن گامهاي بلند در تحقق اين دو مقوله اساسي و تاريخي است.
ايشان، توجه به «پيشرفت و عدالت» را در همه برنامه‌ريزيها و اقدامات مسئولان ضروري دانستند و در تشريح زمينه‌هاي مناسب موجود افزودند: ايجاد زيرساختهاي «اقتصادي، ارتباطي و مواصلاتي»، پيشرفتهاي خيره‌كننده علمي و فناوري كه در برخي زمينه‌ها ايران را در رديف 10 يا 8 كشور اول جهان قرار داده است، «اعتبار، اقتدار، و اثرگذاري» منطقه‌اي و بين‌المللي نظامي اسلامي، 30 سال تجربه خدمتگزاري و مديريت كشور و سند بسيار با ارزش چشم‌انداز 20 ساله از جمله زيرساختهايي است كه امكان حركتي عظيم در روند پيشرفت و عدالت را فراهم كرده است.
رهبر انقلاب اسلامي، نسل جوان «تحصيل كرده، پرانرژي، پرانگيزه و داراي اعتماد به نفس» را از پشتوانه‌ها و زمينه‌هاي اصلي حركت كشور به سمت دو هدف عظيم پيشرفت و عدالت دانستند و افزودند: جوان ايراني، امروز احساس توانايي مي‌كند و اين از نشانه‌هاي اعتماد به‌ نفس ملي است.
رهبر انقلاب اسلامي در پخش پاياني سخنانشان در اجتماع زائران و مجاوران حرم حضرت امام رضا (ع)، به تبيين موانع پيش‌روي ملت پرداختند و افزودند: ايران اسلامي نيز همچون ديگر كشورها دشمناني دارد اما برخلاف دولت آمريكا كه با تنفر و دشمني ملتها روبروست، جمهوري اسلامي ايران با دشمني دولتهاي مستكبر و زورگور، سرمايه‌داران صهيونيست و دشمنان بشريت مقابله مي‌كند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، تدبير و شجاعت را دو عنصر كاملاً ضروري در مقابله با دشمنان ملت برشمردند و افزودند: اگر شجاعت نباشد و مسئولان در مقابل تحركات و چهره‌هاي عبوس مستكبران خود را ببازند بي‌ترديد كشور شكست خواهد خورد، همچنانكه اگر تدبير و هوشياري نباشد ممكن است دشمن با فريب و حيله‌گري، اهداف خود را محقق سازد.
رهبر انقلاب اسلامي، آگاهي و شناخت برنامه‌هاي واقعي دشمن و تصميم‌گيري صحيح و به موقع در مقابل طرحها و تحركات بيگانه را، مفهوم تدبير و هوشياري خواندند و خاطرنشان كردند، صهيونيستها،‌ آمريكا و ديگر دشمنان ملت گاه در لباس گرگ و گاه در لباس روباه ظاهر مي‌شوند، همچنانكه برخي مواقع با چهره‌‌اي خشن و خصمانه و برخي اوقات با چهره‌اي فريبگرانه حركت مي‌كنند.
ايشان با يادآوري سخنانشان در اولين روز سال گذشته افزودند: همانگونه كه گفته شد مسئولان نظام با هوشياري، دست به ظاهر دراز شده رئيس جمهور جديد آمريكا را تحت‌نظر گرفتند تا بفهمند آيا در زير دستكش مخملي، پنجه چدني پنهان نشده است كه متأسفانه همان اتفاق رخ داد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، با اشاره به ادعاهاي «آشكار و پنهان» و ارسال نامه و پيام دولت آمريكا درباره علاقمندي به ايجاد روابط عادلانه با جمهوري اسلامي افزودند: همه اين ادعاها، در عمل برعكس از آب درآمد و رئيس جمهور آمريكا در قضاياي بعد از انتخابات، بدترين موضع را گرفت و حمله‌كنندگان به مردم، و اغتشاشگران را جنبش مدني معرفي كرد و ناخواسته ماهيت اهداف خود را آشكار ساخت.
ايشان با انتقاد شديد از ادعاهاي دروغين دولت آمريكا مبني بر حمايت از حقوق مدني و دمكراسي افزودند:‌دولت آمريكا حركت عظيم ملت ايران را در انتخابات و فرياد يكپارچه اين ملت را در عرصه‌هاي مختلف ناديده مي‌گيرد و با ادامه اقدامات خود در كشتار «مردم افغانستان و عراق» و حمايت از قاتلان كودكان فلسطيني در غزه، از حقوق بشر دم مي‌زند اما واقعيات نشان مي‌دهد كه اين دولت اصولاً در موقعيتي نيست كه از دمكراسي و حقوق بشر حرف بزند.
ايشان تأكيد كردند: بار ديگر به همه دولتهايي كه با خوي استكبار با ملت و جمهوري اسلامي مواجه مي‌شوند اعلام مي‌كنيم كه ملت و مسئولان ايراني، آنها را مطرود و محكوم مي‌دانند و ماهيت آنها را در هر لباسي كه باشند مي‌شناسند و هرگز از منافع ملت و روند پيشرفت ايران قدمي كوتاه نخواهند آمد.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان تأكيد كردند: به فضل الهي و در پرتو هوشياري، شجاعت، تدبير، اتحاد و ايستادگي ملت عظيم‌الشأن ايران، دشمنان قادر به ضربه زدن به نظام اسلامي و جدا كردن ملت از نظام نخواهند بود و پيروزي و پيشرفت، آينده روشن‌تر اين ملت و كشور را رقم خواهد زد.
در ابتداي اين ديدار، آيت‌الله واعظ طبسي نماينده ولي فقيه و توليت آستان قدس رضوي ضمن خيرمقدم به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفت: ايران اسلامي با هدايت‌هاي رهبري معظم انقلاب اسلامي و تدبير مسئولان و حضور قدرتمندانه مردم به راه خود ادامه خواهد داد.

منبع: فارس، 1 فروردین 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:[تاریخ ارسال: 22 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
حضرت آفت الله سید علی خامنه ای, مقام آدمکش و متجارز جمهوری اسلامی, با بیان چنین اراجیف و چرندیاتی فقط ناخوش بودن و روانی بودن خود را به نمایش می گذارد.
خامنه ای که باصطلاح خودش را به خریت زده است,بجای اینکه اجازه دهد تا او را در تیمارستان همدان بستری کنند,همه اش مشغول تکرار حرفها و شعارهایست که با گذشت سی سال از روی کار آمدن جمهوری اسلامی, همچنان در مغز علیل و فریز(مجمد)شده اش وجود دارد.
خامنه ای مدتهای مدیدی است که رفته است در جلد شاه اسماعیل صفوی و تکرار رفتارهای عجیب و غریب آن شاه مرده و پوسیده کفن!!
به هرحال, آرامش قبل از طوفان جامعۀ ایران و آتشفشان خشم و نفرت خلقهای ستمدیدۀ آن, خواب خوش را از چشمان دریدۀ خامنه ای و دیگر سردمداران رژیم ربوده و آنان را به هذیان گویی واداشته است.
نمونه اش همین حرفهای خامنه ایست!
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.