شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ذوالنور: خوشحال مي‌شويم كه فرزندان هاشمي محاكمه شوند

ایلنا

متن كامل سخنان ذوالنور در مسجد اهل بیت قم:


موسوی و کروبی اگر در زندان باشند و آش و سوپ آنها سرد باشد، فریاد می‌کنند که حقوق بشر از بین رفت/سقوط هاشمي،كروبي و موسوي به به نفع نظام نیست/معني ندارد كه لاريجاني هم اين طرف و هم آن طرف را داشته باشد.ایلنا:جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر امروزه 4نفر آمدند و به رهبر ایراد گرفتند که باید کنار برود، مگر ولایت برای خودشان است که کنار بکشند؟ مگر دلبخواهی است که کنار بکشند؟،ولایت که وکالت نیست که کنار بروند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذالنور دوشنبه شب در مراسمی با عنوان نشست بصیرت که در مسجد اهل بیت قم برگزار شد ضمن تأکید بر لزوم داشتن بصیرت، اظهار داشت: در بسیاری از موارد خیلی از خواص و دانشمندان به علت نداشتن بصیرت لازم دچار لغزش می‌شوند اما یک روستایی که حتی نمی‌داند اینترنت چیست، بصیرت دارد.
وی افزود: يک دوره در زمان انقلاب است كه يک آيت‌الله العظمي به دلیل نداشتن بصیرت مقابل امام(ره) ايستاد، به او مهر ساواكي بودن مي‌خورد و يک زمان در دوران جنگ قرار داريم كه عده‌اي مي‌گفتند امام(ره) بايد در قيامت پاسخگوی خون این همه جوان باشد و اين به دليل محدود بودن افق ديد آنهاست.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تعیین قائم مقام رهبری در زمان امام(ره)، گفت:بسياري ولايت فقیه را نفهميده‌اند و آن را در حد يك وكيل مي‌دانند؛ اگر افراد معني ولایت فقیه را می‌فهمیدند، قائم مقام رهبري تعيين نمي‌كردند، که بعدها در آن گیر کنند؛ آن‌هایی که این کار را کردند برای روز مبادا این کار را انجام دادند.
وی اظهار داشت: در جریان پس از انتخابات، اینها آمدند و اعتماد مردم که سرمایه اصلی کشور بود را هدف قرار دادند که متعاقب آن امنیت کشور را به چالش بکشند؛ این ها دقیقا اصل نظام را هدف گرفته اند، چرا که اعتماد را از جامعه گرفته‌اند.
ذالنور گفت: جریان مخالف گاهی آنچنان تشکیلاتی عمل می‌کند که باید به آن ها نمره 20داد، چرا که از کمترین امکانات، بیشترین استفاده‌ها را کرده‌اند؛ همیشه پشت هم بوده‌اند و برای خود شهید درست کردند.
وی با ذکر این نکته که ما در زمینه بصیرت در جامعه خوب عمل نکرده‌ایم، گفت:ما توانستیم که یک فوتبالیست را به مردم خود بشناسانیم اما نتوانسته‌ایم رهبری را آن طور که باید معرفی کنیم؛ هنوز هم بعد از 20سال بعضی سؤال می‌کنند که چگونه شد که رهبر انقلاب که حجت‌الاسلام و المسلمین بود، یک شبه آیت‌الله العظمی شد؟ ما می‌گوییم که آیا تأیید 80مجتهد خبرگان برای تأیید اجتهاد یک شخص کافی نیست؟
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تأکید دوباره بر اهمیت داشتن بصیرت در جامعه گفت: اگر بصیرت شما نبود، که دیگران در دوران اصلاحات همه چیز را برده بودند.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در بخش موشک‌های بالستیک به موفقیت‌های زیادی دست یافته است، اظهار داشت: دشمن اگر بخت خود را امتحان كند و يك موشك به سمت ايران پرتاب كند، هنوز گرد و خاكش تمام نشده، گرد و خاك موشك‌هاي ما از قلب تل‌آويو بلند مي‌شود.
در بخش دوم این مراسم که با پرسش و پاسخ همراه بود، ذالنور در پاسخ به سوالی در مورد برخورد دستگاه قضایی با فرزندان آیت‌الله هاشمی رفسنجاني، گفت: اگر زور پدر زور باشد، گاهی آقایان زیر بار زور می‌روند و در هر صورت ما امیدواریم که قوه قضاییه به وظیفه خود عمل کند.
وی ادامه داد: ما خوشحال نيستيم فرزندان آقاي‌هاشمي محكوم شوند ولي خوشحال مي‌شويم كه آنها محاكمه شوند تا وضعيت آنها روشن شود.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: اگر پاك بودن فرزندان ‌هاشمي در دادگاه ثابت شود ما هم دفاع خواهيم كرد، ولي اگر آنها مشكل دارند چرا بايد در فضايي قرار بگيرند كه مردم روحانيت را زير سئوال ببرند، ما مي‌‌گوييم آقاي ‌هاشمي دفاع خود را از فرزندانش بردارد تا ما بگوييم كه گناه فرزندان ربطي به پدر ندارد.
وی خاطرنشان كرد: اگر به پرونده فرزندان ‌هاشمي رسيدگي شود مردم هم اميدوار خواهند شد و ديگر استخوان لاي زخم نخواهند ماند، چرا که امروز آبروي افراد از نظام بالاتر نخواهد بود و البته كسي خوشحال نمي‌شود كه فردي محكوم شود ولي وضعيت آنها بايد روشن شود.
ذالنور ادامه داد: اگر هاشمی متوجه شد فرزندانش اشتباه کردند باید دست از حمایت از آنها بکشد، و نباید با طناب پوسیده فرزندانش به چاه برود.
وی گفت: ما نه تنها از سقوط آقای هاشمی، بلکه از سقوط موسوی و کروبی هم نگرانیم و معتقدیم که سقوط‌شان به نفع نظام نیست، چرا که یک نفر از انقلاب جدا و به اردوگاه دشمن ملحق می شود و ما همه دعا می کنیم که این ها روشن شوند.
جانشین نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران در پاسخ به سئوالي مبني بر اينكه نظرش در ارتباط با مواضع دكتر لاريجاني چيست، خاطرنشان كرد: ما از مواضع آقاي لاريجاني گله داريم و ناراحت هستيم، جايي كه رهبري در وسط ميدان درگيري آمده است، معني ندارد كه لاريجاني هم اين طرف و هم آن طرف را داشته باشد.
وی تصريح كرد: وقتي رهبري مي‌‌گويد كه خواص مواضع خود را شفاف بگويند يعني اينكه آقاي لاريجاني طوري صحبت كند كه كساني كه عليه جمهوري اسلامي شعار مي‌‌دهند عليه آقاي لاريجاني نيز پر رنگ شعار دهند.
ذوالنور در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينكه چرا با سران فتنه برخورد نمي‌شود، تصريح كرد: برخورد با سران فتنه فقط پاي قوه قضائيه نيست بلكه شوراي امنيت ملي هم مي‌‌تواند نقش داشته باشد، اين توپ بايد از زمين قوه قضائيه خارج شود.
وی تاكيد كرد: فكر نكنيد كه اگر برخورد نمی شود، اسناد و مدارك كافي وجود ندارد، و یا نظام نمي‌تواند اين افراد را ساكت كند، چرا که نظام بزرگ‌تر از اين افراد را سر جاي خود نشانده است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: اگر ما در آن زمان با اين افراد برخورد مي‌‌كرديم آتش فتنه حقيقت را مي‌‌سوزاند.
وی گفت: باید بپذیریم که 13میلیون به رئیس جمهور رأی ندادند و وقتي افكار عمومی با این آقا همراه بود، اگر با وی برخورد می‌شد، این امر آتش فتنه را عميق‌تر مي‌‌كرد؛ برخورد بايد متناسب با سوژه باشد، اگر با برخي‌ها برخورد شود به قهرمانان ملي تبديل خواهند شد.
ذوالنور گفت: اگر الآن هم این‌ها را زندانی کنیم، بعد از یک هفته حس ترحم در جامعه شروع می شود.
وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه مگر نمی‌دانید که موسوی و کروبی اکنون در زندان هستند؟، گفت: امروز سران فتنه به مرده‌هاي سياسي تبديل شده‌اند و امروز آنها در زندان هستند، ولي اين زندان به وسعت همه ايران است و زندانبانان آنها مردم هستند، امروز آنها هر كجا كه مي‌‌روند از مردم كتك مي‌‌خورند، همه ديدند كه در روز راه پيمايي 22 بهمن آقاي موسوي هنوز رئيس جمهور نشده ميراث بني‌صدر را به ارث برد و با پوشش از بين مردم فرار كرد.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موسوی و کروبی اگر در زندان باشند و آش و سوپ آنها سرد باشد، فریاد می‌کنند که حقوق بشر از بین رفت ولی الآن به هر کجا می روند کتک می خورند و این هم هیچ هزینه‌ای برای نظام ندارد.
وی درباره بر موضع‌گيري‌هاي‌ هاشمي رفسنجاني اظهار داشت:آقاي ‌هاشمي را ما نبايد با موسوي و كروبي مقايسه كنيم، همه مي‌‌دانند كه «اصلاحات» مرهون دولت ‌هاشمي است و «مشاركت» فرزند نامشروع كارگزاراني بود كه در دامن دولت‌ هاشمي شكل گرفت، نگراني ما زماني است كه ‌هاشمي به ستون خيمه ضد انقلاب‌ها تبديل شود.
ذوالنور با اشاره به سخنان آقاي‌هاشمي در مشهد گفت: آقاي ‌هاشمي گفت كه اگر مردم رهبري را نخواهند بايد كنار برود، من از آقاي‌هاشمي می پرسم که مگر مردم در انتخابات بين شما و آقاي احمدي‌نژاد او را انتخاب نكردند، پس چرا شما كنار نرفتيد ؟
وی گفت: آنها از این سخن پیامبر(ص) به امام علی(ع) استفاده می‌کنند که اگر مردم تورا نخواستند خود را به مردم تحمیل نکن، اما این سخن برای قبل از قبول ولایت است و زمانی که ولایت را کسی قبول کرد که نباید کنار برود.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، بیان کرد: اگر امروزه 4نفر آمدند و به رهبر ایراد گرفتند که باید کنار برود، مگر ولایت برای خودشان است که کنار بکشند؟ مگر دلبخواهی است که کنار بکشند؟، ولایت که وکالت نیست که کنار بروند.
وی با اشاره به اینکه آقای هاشمی 3روز قبل از انتخابات بر اساس مناظره‌های رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت، اظهار داشت: آقای هاشمی، اگر هم احمدی‌نژاد اشتباه کرده چرا از او شکایت نمی کنید؟،شما که نفوذتان در قوه قضاییه کم نیست.
ذالنور ادامه داد: آقای هاشمی در موقع رأی دادن از اطرافیان می‌پرسد کد آقای موسوی چند است؟ و آن وقت می‌گوید من در انتخابات دخالت نکردم؛ یا همسر آقای هاشمی به همه می‌گوید که من به موسوی رأی دادم و اگر هرکس غیر از آقای موسوی انتخاب شود تقلب است؛ خبرنگار از ایشان می پرسد که اگر این گونه شود مردم باید چه کنند؟ که ايشان از همان جا فرمان آشوب و حضور مردم در کف خیابان‌ها را می‌دهند.
وی در پاسخ به سئوالي در ارتباط با مواضع سيد حسن خميني، خاطرنشان كرد: البته آنگونه كه آقايان مي‌‌خواستند نشد، آنها مي‌‌خواستند كه از سيد حسن آقا استفاده ابزاري داشته باشند ولي آنگونه كه توقع داشتند نشد و سيد حسن آقا در دهه فجر با رهبري در مرقد امام (ره) حاضر شدند و همچنين با تماسی که رهبری داشتند رئيس جمهور را نيز همراهي كردند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بهتر این بود که زمانی که بعضی شعار های ساختار شکنانه می‌دادند، ایشان به عنوان یادگار امام(ره) موضع‌گیری می‌کردند و باید توجه داشت که فرزندان واقعی امام(ره) کسانی اند که آرمان های امام(ره) را حفظ کنند


17/1/89


 

منبع: ایلنا، 17 فروردین 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.