شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مقتدی صدر: نوری مالکی را نمی‌خواهیم

خبر آن لاین

مقتدی صدر پیش از این نیز با برگزاری رفراندوم محترمانه به مخالفت با نوری مالکی پرداخت


گروه صدر اظهار داشت که مایل است ابراهیم الجعفری نخست وزیر آینده دولت عراق باشد. نصارالربیعی یکی از رهبران گروه صدر اظهار داشت که این گروه با انتخاب مجدد نوری المالکی، به عنوان نخست وزیر دولت آینده عراق مخالف است و ترجیح می دهد ابراهیم الجعفری این پست را به عهده بگیرد چرا که گروه‌های بسیاری وی را تایید می‌کنند. وی هم‌چنین افزود که گروه صدر بر داشتن برنامه دولتی یکپارچه تاکید دارد. الربیعی در ادامه اظهار داشت: باید در خصوص برنامه‌های دولتی به اتفاق نظر برسیم. من معتقدم که دولت آینده این برنامه‌ها را دقیقا اجرا می‌کند چرا که شرایط کنونی با گذشته فرق دارد. هرگونه کناره گیری از جانب گروه‌های سیاسی باعث می‌شود از دولت جدید سلب اعتماد شود.


این در حالی‌ست که عدنان سراج، مخالفت گروه صدر را با انتخاب مجدد نوری المالکی کم اهمیت خواند و از مواضع کسانی که خواهان کاندید شدن بیش از یک نامزد از میان این گروه‌ها برای پست نخست وزیری هستند انتقاد کرد و آن را مخالف قانون اساسی خواند. وی در ادامه افزود: دغدغه‌های گروه صدر مربوط به خود این گروه است و حق دارد که آن را اعلام کند. ما به نوبه خود نسبت به مخالفت این گروه با انتخاب المالکی حساسیت به خرج نمی‌دهیم.

منبع: خبرآن لاین، 16 فروردین 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:[تاریخ ارسال: 06 Apr 2010]  [ارسال‌کننده: shayesteh]  [  ]  
ترفندهای رژیم ایران
نوری مالکی در جریان حمله به پایگاه اشراف ،نوکری و مزدوری خود را نه تنها به ایران ثابت کرد بلکه به جهانیان نشان داد که تا چه اندازه در اعمال و رفتار خود نزدیک به رژیم ملاهای ایران است و تا چه اندازه به آنها وفادار !حال چرا رژیم ایران میگوید با او مخالف است ،دو دلیل آشکار دارد ،یکی اینکه رژیم ایران یقین دارد مالکی به عنوان جنایات کار و به خاطر جنایات علیه بشریت محاکمه خواهد شد ،و در این صورت بدرد آنها نخواهد خورد ،و یک مهره سوخته و بی مصرف است .دلیل دوم ،جانبداری از نیروهای جدید برای پیدا کردن مهره ای تازه برای جای گزینی نوری مالکی ،تا بتواند کار نا تمام مالکی را به پایان برساند .
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.