شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

صلح جهانی عشوه های عنتری و توپ و تشر رهبری
میلاد مختوم

میلاد مختوم

حدود 20 سال پس از آخرین معاهده کاهش تسلیحات میان ایالات متحده امریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق، باراک اوباما و دیمیتری مدودف، رؤسای جمهوری ایالات متحده امریکا و روسیه، قرارداد جدیدی موسوم به استارت 2 را در هشتم آوریل امسال در شهر پراگ، همان شهری که باراک اوباما یک سال پیش از این در آنجا برای اولین بار از رؤیای خویش برای رسیدن به جهانی بدون سلاح های هسته ای سخن گفته بود، امضا کردند.  بر اساس این قرارداد امریکا و روسیه متعهد می شوند که ظرف هفت سال آینده تعداد کلاهک های هسته ای خود را از 2200 عدد به 1550 عدد کاهش دهند. علاوه بر این تعداد سیستم های حامل سلاح های هسته ای از 1600 عدد به 800 عدد کاهش داده خواهد شد. امضای این قرارداد از طرف مقامات رسمی و سیاستمداران کشورهای مختلف به عنوان یک دست آوردی تاریخی و سنگ بنای رسیدن به جهانی عاری از سلاح های هسته ای ارزیابی شده است. به نظر کارشناسان این قرارداد از یک سو به روابط بین دو ابر قدرت اتمی جهان استحکام بیشتری می بخشد و از سوی دیگر زمینه مناسبی برای موفقیت کنفرانس آتی در ماه مه در مورد قرارداد منع گسترش سلاح های هسته ای فراهم می کند.

 

زرادخانه های هسته ای جهان

 

بر اساس آخرین آمار موجود، 5 کشور ( ایالات متحده امریکا با 2626 کلاهک هسته ای، روسیه با 4650 کلاهک هسته ای، فرانسه با حدود 300 کلاهک هسته ای، چین با حدود 180 کلاهک هسته ای و انگلستان با حدود 160 کلاهک هسته ای)  به طور رسمی قدرت های هسته ای محسوب می شوند. 4 کشور دیگر ( پاکستان به حدود 90 کلاهک هسته ای، اسرائیل با حدود 80 کلاهک هسته ای، هند به حدود 80 کلاهک هسته ای و کره شمالی با حدود 10 کلاهک هسته ای) نیز هر چند به طور رسمی قدرت هسته ای به حساب نمی آیند، اما در واقع و آشکارا دارای تسلیحات هسته ای می باشند. کشورهای پاکستان، هند و اسرائیل معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده اند و کره شمالی هم که در سال 1985 معاهده مذکور را امضا کرده بود در سال 2003 از این پیمان نامه خارج شد.

 

تهدید صلح جهانی

 

اغلب تحلیل گران سیاسی بر این عقیده اند که گسترش تسلیحات هسته ای و بویژه احتمال دستیابی رژیم های یاغی و شرور و گروه های تروریستی به اینگونه تجهیزات، بزرگترین خطری است که در شرایط کنونی صلح جهانی را تهدید می کند. به منظور حفاظت از مواد هسته ای و جلو گیری از قاچاق این مواد، امروز کنفرانس امنیت هسته ای  با حضور سران و مقامات عالی رتبه 46 کشور جهان در واشینگتن آغاز به کار کرد. انتظار می رود که این کنفرانس به انزوای بیشتر رژیم آخوندی منجر شود.  

تا آنجا که به کشور ما ایران و رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی برمیگردد، این خطر بسیار جدی است و نه تنها سرنوشت ایران و منافع عالیه مردم ایران، بلکه ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه نیز به طور مستقیم به این مسئله ربط می یابد. در همین رابطه رئیس جمهور امریکا در پراگ اعلام کرد که امریکا و روسیه برای تصویب تحریم های شدید بر علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد با هم همکاری خواهند کرد. جلوگیری از دستیابی رژیم آخوندی به سلاح هسته ای یکی از هدف های اعلام شده استراتژی اتمی جدید ایالات متحده است.

 

واکنش سران رژیم آخوندی

 

احمدی نژاد، رئیس جمهور تحمیلی رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی در اولین مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار تلویزیون  آر ـ تی ـ ال آلمان، آنتونیا رادوس، در تلاشی مذبوحانه برای وسعت جهانی دادن به پهنه دروغ های رسوای خود، برنامه اتمی رژیم را صلح آمیز خواند. پاسدار هزار تیر همچنین با وقاحتی که ویژه آخوندهایی امثال خاتمی و رفسنجانی است و با عشوه های شتری ادعا کرد که جمهوری اسلامی آزادترین جمهوری دنیا است و در ایران زندانی سیاسی وجود ندارد. احمدی نژاد با انجام این مصاحبه از یک سو به باند رقیب نشان داد که  آنچه کریستین امان پور برای خاتمی شیاد بود، می تواند آنتونیا رادوس برای او باشد و از سوی دیگر ثابت کرد که او هم در دجالیت و وقاحت دست کمی از دیگر سران نظام ولایت ندارد. افاده ها، اداها و کرشمه های پاسدار هزار تیر حین انجام این مصاحبه، که تا کنون تنها بخش کوچکی از آن پخش شده است، نشان از اوج دجالیت تمامی سرکردگان رژیم قرون وسطایی آخوندی دارد.

 

 از سوی دیگر ولی فقیه رژیم سخنان باراک اوباما در مورد محدودیت استفاده ایالات متحده از جنگ افزار های هسته ای امریکا تنها در مقابله با کشورهایی که سلاح هسته ای دارند و استثناء کردن ایران و کره شمالی از این قاعده را تهدید حمله اتمی به ایران نامید و با توپ و تشر های خاص آخوندی سخنان اوباما را "بی شرمانه و رسوا" نامید. خامنه ای دجال در شرایطی این اراجیف را بر زبان می آورد که خودش تمامی مرزهای بی شرمی، دریدگی و وقاحت را در نوردیده است.

 

میلاد مختوم

12 آوریل 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.