شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دفاع شرم آور كاتب خاتمي و حامي موسوي از سلمان رشدي دوم!

کیهان

كاتب ويژه خاتمي در دوران رياست جمهوري وي به ستايش از شجاع الدين شفا معاون ضددين دربار رژيم پهلوي پرداخت. بابك داد با استناد به سخنان اخير ميرحسين موسوي تصريح كرد «سبزها نبايد شخصيت سكولار محترمي چون شجاع الدين شفا را نويسنده هتاك به باورهاي اسلامي بدانند. اين زبان كيهان است.»
« بابك داد» پس از آشوب هاي خياباني از كشور گريخت اما تا مدت ها تظاهر به حضور در ايران و زندگي چريكي مخفي! مي كرد.وي با اشاره به مرگ شجاع الدين شفا در پاريس و خبر سايت «جرس» (وابسته به مهاجراني) در اين باره نوشت«خبر سايت جنبش راه سبز (جرس) شباهت هايي به روزنامه كيهان و خبرگزاري فارس پيدا كرده است.جرس درگذشت يك شخصيت باسابقه و سكولار را با ادبياتي شبيه روزنامه كيهان تهيه كرده و از ايشان (استاد شجاع الدين شفا) اين گونه نام برد «شجاع الدين شفا مترجم قديمي و نويسنده متهتك كه سه دهه پاياني عمرش را به هتك باورهاي ديني و اسلامي گذراند، در پاريس درگذشت.»
كاتب ويژه خاتمي و از اعضاي روزنامه زنجيره اي سلام اضافه مي كند: مي خواستم درباره برخي رهنمودهاي سبز در سخنان امروز مهندس موسوي ]در ديدار با اعضاي سازمان مجاهدين[ چيزهايي بنويسم اما سايت جرس اين امكان را داد تا به همين فراز از سخنان درست ميرحسين بسنده كنم. مهندس موسوي گفته است «ما راه سبز را طوري بايد تعريف و معرفي كنيم كه همه هفتاد ميليون جمعيت كشور حتي مخالفان را دربر بگيرد.» من با اين حرف موافقم اما با اين قبيل ادبيات كه از برخي دوستان سبز سر مي زند، كمي در ترديد افتاده ام كه آيا مي توانيم؟ آيا از ما برمي آيد تكثرگرا باشيم؟ اگر آري، چرا با يك شخصيت منتقد ايراني چنين برخوردي مي كنيم؟ ميرحسين موسوي مي گويد «ما مي خواهيم ايران مساوي يك پادگان و يا يك گروه اندك تلقي نشود. ايران يعني بيش از 70ميليون شهروند آزاد، با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از اين كثرت و تنوع نمي ترسيم.» جرس در همان راهي پا گذاشته كه گردانندگان كيهان و فارس رهروي قديمي آن هستند.
گفتني است اين منافق فراري و حامي دوآتشه موسوي، هم اكنون با صداي آمريكا همكاري مي كند. دفاع بابك داد از معاون حسين علا (وزير دربار پهلوي) با عناويني نظير «استاد»، «شخصيت محترم» و «شخصيت منتقد ايراني» در حالي است كه شجاع الدين شفا در نوشته هاي خود به شيوه كساني چون كسروي، سخيف ترين اهانت ها را به ساحت پيامبر و ائمه معصومين (عليهم السلام) كه مورد احترام نه تنها 70ميليون ايراني بلكه يك ميليارد مسلمان قرار دارند، انجام داد و هرگز ابايي از اين حرمت شكني و هتاكي نداشت. وي از عناصر مورد اعتماد شخص محمدرضا پهلوي بود تا آنجا كه جشن هاي 2500ساله شاهنشاهي را به راه انداخت و خود سخنراني ديكتاتور مقبور را تهيه كرد. اين رويه او باعث اعتراض روشنفكران آن روزگار شد.
سوابق اين سلمان رشدي دوم آن قدر سياه است كه حتي سايت بي بي سي انگليس هم با وجود تلاش براي دفاع از اين عنصر متمايل به بهائيت، او را «دين ستيز» معرفي كرد و نوشت:«خدمات شجاع الدين شفا در دربار پهلوي از سالها پيش او را از چشم بخش بزرگي از روشنفكران ايراني انداخته بود تا آنجا كه پس از انقلاب هم با وجود اينكه تا واپسين ماههاي عمرش از قلم زدن عليه حكومت جمهوري اسلامي در ايران بازنايستاد، منتقدان قديم و جديد همچنان صداقتش را زير سؤال مي بردند و مي نوشتند كه چگونه خادم سلطنت پهلوي از دموكراسي دم مي زند 3 دهه آخر عمرش هم كه وقف ستيز با دين اسلام و ديگر اديان توحيدي شد، بر شمار دشمنانش افزود... وي در روزگاري به دربار پهلوي راه يافت كه جانبداري خاندان سلطنتي از ديد روشنفكران نشانه ارتجاع بود. او رايزن فرهنگي شاه شد و نقش مهمي در سياستگذاري هاي فرهنگي شاه ايفا كرد، بويژه در سياستهاي ملي گرايانه شاهنشاهي و نكوهش آثار فرهنگ اسلامي... وي پس از اقامت در فرانسه، فصل تازه زندگي اش را با قلم زدن عليه نظام جديد حاكم بر ايران آغاز كرد و بزودي دين اسلام و سپس همه اديان ابراهيمي از جمله مسيحيت و يهوديت را هدف حمله قرار داد و عليه شان با خشمي متعصبانه رديه نوشت.»
در اين ميان آنچه عبرت آموز است وضعيت اسفناك ميرحسين موسوي است به نحوي كه از سخنان گزافه و سردرگم وي، صرفا امثال بابك داد و ديگر طيف هاي ضدانقلاب سوگوار سلمان رشدي ها استفاده مي كنند. هر دم از اين باغ بري مي رسد...

منبع: کیهان: 1 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.