شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ستادهاي رسيدگي به امور ايرانيان خارج از كشور در 30 استان كشور فعال شد

ایسنا

معاون امور حقوقي، مجلس و بين‌الملل وزير كشور با بيان اين‌كه  " ستادهاي رسيدگي به امور ايرانيان خارج از كشور در 30 استان كشور فعال شده است" گفت : با اين اقدام تحرك خوبي در جهت استفاده از اين سرمايه در مناطق مختلف كشور ايجاد  شده است.


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل  از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت كشور مهدي محمدي‌فرد در بازديد از مركز شبانه‌روزي  رسيدگي به امور ايرانيان خارج از كشور با تاكيد بر اين‌كه " اين مركز به عنوان يك  نهاد فراملي مي‌تواند از سرمايه اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي مهاجرين ايراني استفاده  نمايد" اظهار كرد: به منظور تقويت بيشتر اين فعاليت‌ها، در 30استان كشور ستادهاي  رسيدگي به امور ايرانيان نيز با مسووليت استانداران، تشكيل شده است.


وي با بيان اين‌كه " اين مركز مي‌تواند نگاه رايج  به ايرانيان مهاجر را اصلاح نمايد" اظهار كرد: غفلت بزرگي در سال‌هاي گذشته داشتيم  كه به نحو مطلوبي از توان اين سرمايه‌هاي ملي استفاده نكرده‌ايم.


وي با اشاره بر اهميت سفر وزير كشور به همراه 4  استاندار به كشور قطردر جهت توسعه اين استان‌ها گفت: در اين سفر كه اسفند ماه سال  گذشته انجام شد تعدادي از سرمايه‌گذاران قطري و ايراني ساكن آن كشور آمادگي خود را  جهت سرمايه‌گذاري در كشورمان اعلام كردند.


معاون وزير كشور گفت: دراين سفر مسائل و مشكلات  ايرانيان با مسوولين قطري مطرح شد كه درنتيجه توافق شد مجوز 25 هزار ويزا به  ايرانيان جهت سفر به آن كشور صادر شود.


وي تصريح كرد: به لحاظ سابقه تمدني ايران، عمق  استراتژي كشورمان در منطقه تاثير گذار است.


وي گفت: در سفر آينده وزيركشور به جمهوري  آذربايجان كه اواسط ارديبهشت ماه صورت مي‌پذيرد، استانداران استان‌هاي گيلان،  اردبيل آذربايجان شرقي و غربي و صدها نفر از بازرگانان، تجار و سرمايه‌گذاران بخش  خصوصي وي را همراهي مي‌نمايند.


معاون وزير كشور افزود: اميدواريم در اين سفر  زمينه تعامل ايرانيان ساكن اين كشوربيش از پيش فراهم شود.


 

منبع: ایسنا: 1 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.