شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جواد لاریجانی: ایران پرچمدار حقوق بشر در دنیا است!!!

بی بی سی

محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، جمهوری اسلامی را پرچمدار حقوق بشر در دنیا دانست و ستاد تحت مسئولیت خود را "تنها مرجع رسمی کشور در فعالیت های حقوق بشری" معرفی کرد.


وی امروز ۳ اردیبهشت (۲۳ آوریل) در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا با ذکر این که "رئیس جمهور و قوه قضاییه از تشکیل ستاد حقوق بشر حمایت کرده اند" یادآور شد: "ستاد حقوق بشر در داخل قوه قضاییه تشکیل شده ولی نهادی فراقوه ای و مورد تایید مقام معظم رهبری است".


آقای لاریجانی دو ماه پیش در نخستین جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، به نمایندگی از طرف دولت ایران شرکت کرده بود.


ریاست ستاد حقوق بشر با رئیس قوه قضاییه است و وزرای امور خارجه، کشور، اطلاعات، دادگستری و ارشاد، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس سازمان زندان ها و تعدادی از قضات ارشد در آن عضویت دارند.


اعلام پیروزی یکی از کاندیداها 'خیانت' بود


حوادث روی داده پس از انتخابات دهم خیانت بزرگی به منافع ملی بود و قابل مقایسه با جرم های دیگر حتی در کهریزک و امثال آن نیست... حادثه کهریزک مصداق جرم در بعد خصوصی و اغتشاشات پس از انتخابات مصداق جنایت از منظر ملی است


محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران


محمدجواد لاریجانی در مصاحبه امروز خود با ایرنا در مورد اعتراضات پس از انتخابات گفت: "حوادث روی داده پس از انتخابات دهم خیانت بزرگی به منافع ملی بود و قابل مقایسه با جرم های دیگر، حتی در کهریزک و امثال آن نیست."


وی در توضیح نظر خود تاکید کرد: "حادثه کهریزک مصداق جرم در بعد خصوصی و اغتشاشات پس از انتخابات مصداق جنایت از منظر ملی است، بنابراین انتظار از قوه قضاییه رسیدگی به این پرونده ها با دقت، وسواس، صلابت و نهایت قدرت است."


دبیر ستاد حقوق بشر افزود: "زمانی که یکی از کاندیداهای انتخابات یک طرفه پیروزی خود را اعلام کرد و مردم را به خیابان ها کشاند، سرآغاز خیانت ملی را پایه گذاری کرد. هر فردی که وارد حیطه خیانت پس از انتخابات شده باشد نسبت به ملت مسئول است."


محمد جواد لاریجانی در اواخر بهمن ماه نیز در نشست شورای حقوق بشر در ژنو با دفاع از نحوه مقابله حکومت ایران با اعتراضات پس از انتخابات، برخورد با معترضان انتخاباتی را در چارچوب موازین حقوق بشر دانسته بود.


وی همزمان با برگزاری نشست شورای حقوق بشر، به تلویزیون سی ان ان گفت: "هیچ کس به خاطر اعتراض در ایران زندانی نیست. تنها دلیلی که افراد به خاطر آن زندانی می شوند، خشونت است که همراه با اعتراض ها بوده است."


 

منبع: بی بی سی: 3 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.