شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

برخورد قوه قضائيه با متعرضان به ارزش‌هاي اسلامي يك ضرورت است

فارس

معاون ستاد احياي امر به معروف كشور:


برخورد قوه قضائيه با متعرضان به ارزش‌هاي اسلامي يك ضرورت است


خبرگزاري فارس: معاون ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر كشور برخورد با متعرضان به ارزش‌هاي اسلامي را ضرورتي اجتناب‌ناپذير خواند و گفت: قوه قضائيه بايد اين مهم را مورد توجه جدي قرار دهد.


به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده ظهر امروز در سخنراني قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه در مسجد جامع سنندج اظهار داشت: تذكر لساني، قلبي و يدي سه مرحله مهم فريضه الهي امر به معروف و نهي از منكر است كه بايد متناسب با شرايط از آن استفاده كرد.
وي افزود: فردي كه امر به معروف و نهي از منكر را انجام مي‌دهد بايد علاوه بر آموزش در ارتباط با نحوه برخورد با افراد، شيوه‌هاي كيفيت پيام و انتقال آن را نيز آموزش ببيند.
معاون ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر كشور با اشاره به اهميت امر به معروف و نهي از منكر از منظر قرآن، گفت: در قرآن 36 آيه به صورت مستقيم و 300 آيه نيز به صورت غيرمستقيم در مورد اهميت امر به معروف آمده است.
وي خاطرنشان كرد: 18 آيه نيز به طور مستقيم تاكيد بر نهي از منكر داشته و اين نشان از آن است كه گسترش و ترويج امر به معروف مهم‌تر از برخورد با نهي از منكر در جامعه است.
صادق‌زاده تلاش موثر تمامي اقشار جامعه در راستاي ترويج و اشاعه اين فريضه الهي را ضروري خواند و گفت: اگر تمامي اعضاي جامعه نسبت به اين مهم توجه ويژه‌اي داشته باشند بدون شك گرايش به سمت منكرات باقي نمي‌ماند.
وي لازمه آشنا كردن جوانان با معروفات دين اسلام ضرورت دانست و افزود: هر آنچه كه خداوند كريم در قرآن انسان را به آن امر كرده جزو معروفات است و حركت در راستاي تحقق آنها سعادت و خوشبختي دنياي كنوني و آخرت را تضمين مي‌كند.
معاون ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر كشور عدم شناخت و آگاهي مردم نسبت به اهميت امر به معروف را به عنوان يكي از مهم‌ترين مشكلات جامعه عنوان كرد و افزود: اگر مردم و مسوولان به ويژه خواص به ارزش و اهميت اين فريضه آگاه باشند بسياري از مشكلات جامعه حل مي‌شود.
صادق‌زاده نخستين وظيفه آمران به معروف و ناهيان از منكر را معرفي چهره امر به معروف در جامعه عنوان كرد و گفت: همه ما در برابر معرفي چهره و ماهيت امر به معروف و نهي از منكر مكلف هستيم.
معاون ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر كشور از رسانه‌هاي جمعي و تلويزيون دعوت كرد تا چهره واقعي امر به معروف و نهي از منكر را در جامعه را به نحو مطلوبي منعكس كنند.
صادق‌زاده بيان داشت: مهم‌ترين امر به معرف امروز وحدت اسلامي و تلاش در راستاي حفظ و تقويت آن است چون در قرآن نيز به اين مهم توجه ويژه‌اي شده است.
وي همچنين به استقبال باشكوه مردم كردستان از رهبر معظم انقلاب در سال گذشته اشاره و تصريح كرد: آنچه كه ملت ايران از تلويزيون مي‌ديدند موجب خوشحالي و مسرت ملت و زمينه‌ساز ياس و نااميدي دشمنان بود.
معاون ستاد احيا امر به معروف كشور مردم كردستان را بصير، ولايتمدار، مومن و آگاه دانست و اذعان داشت: در اين سفر به خوبي ولايت‌مداري و وفاداري خود به نظام اسلامي را ثابت كردند و خط بطلاني بر ياوه‌سرايي‌هاي دشمنان كشيدند.


 

منبع: خبرگزاری فارس: 24 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.