شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جوابيه مجمع تشخيص مصلحت نظام و توضيحات كيهان

کیهان

مجمع تشخيص مصلحت نظام در واكنش به خبر ويژه كيهان چهارشنبه 22/2/89 با عنوان «دشمني با اسلام و امام(ره) و نيت مصلحانه!» جوابيه اي ارسال داشته است كه ابتدا متن جوابيه مجمع و سپس توضيحات كيهان از نظرتان مي گذرد.
مدير مسئول محترم روزنامه كيهان
با سلام
در پي درج مطلبي در صفحه 2 روزنامه مورخ 22/2/89 مبني بر «دشمني با اسلام و امام(ره) و نيت مصلحانه» به نقل از يك سايت خبري به اطلاع مي رساند اداره كل روابط عمومي مجمع براساس سياست هاي خبري خود، متن خبر اين ديدار را به طور رسمي در همان روز انجام ديدار، به رسانه هاي خبري مخابره كرد.
قابل ذكر است همان گونه كه قبلا نيز به طور رسمي اعلام شده، انتشار هرگونه مطلبي خارج از اخبار رسمي مخابره شده توسط اين اداره كل، فاقد سنديت بوده و مورد تأييد نمي باشد.
اداره كل روابط عمومي
كيهان: خبر ويژه كيهان با ذكر منبع از سايت جرس- اتاق فكر فتنه در لندن- گرفته شده بود. سايت جرس با اشاره به ملاقات آقاي هاشمي رفسنجاني با جمعي از آزادشدگان حوادث پس از انتخابات و شماري از اعضاي احزاب مشاركت، سازمان مجاهدين(انقلاب) و كارگزاران آورده بود؛
«هاشمي رفسنجاني در لابلاي سخنان زندانيان آزاد شده، از شرايط زندان و اتفاقات پيش آمده پرس و جو مي كرد و آنان را به استقامت و مدارا فرا مي خواند و تاكيد مي كرد كه سرانجام سختي، پيروزي و آساني است. وي از زندانيان و فعالان سياسي مي خواست دستگيري ها و زندان رفتن ها را از بعد منفي نگاه نكنند چرا كه زنداني شدن افرادي كه نيت مصلحانه دارند]؟![ در مجموع سازنده بوده و ثمراتي هم به دنبال دارد... گرچه ممكن است بازداشت ها باعث شود برخي كنار بكشند اما عده قابل توجهي را در هدف خود ثابت قدم تر كرده و شك نبايد كرد كه اين زندان رفتن ها در مجموع سازنده است.
گزارش جرس از قول هاشمي رفسنجاني مي افزايد: «جاي دلسردي نيست. وقتي كسي وارد فعاليت سياسي مي شود نبايد فكر كند معادلات آن قدر ساده است كه با چند راهپيمايي همه چيز حل مي شود. در هر حال نااميدي به خودتان راه ندهيد.»
كيهان با اشاره به اين خبر و هويت افراد بازداشت شده كه مخالفت آشكار با انقلاب و نظام و امام(ره) از جمله جرايم آنهاست، از آقاي هاشمي رفسنجاني پرسيده بود «آيا دشمني با اسلام و امام(ره) مي تواند با نيت مصلحانه صورت پذيرفته باشد»؟!
متأسفانه جوابيه مجمع تشخيص چند پهلوست و به صراحت توضيح نمي دهد كه آيا ملاقات مورد اشاره اساساً انجام نگرفته و يا انجام گرفته و آقاي رفسنجاني سخنان ياد شده را مطرح نكرده است. در جوابيه فقط آمده است كه «روابط عمومي مجمع براساس سياست هاي خبري خود، متن خبر اين ديدار را به طور رسمي در همان روز انجام ديدار، به رسانه هاي خبري مخابره كرده است» ولي خبر مورد اشاره در سايت مجمع ديده نمي شود، بلكه خبري با مضمون «ديدار گروهي از روزنامه نگاران و جوانان احزاب با آقاي هاشمي رفسنجاني» در سايت مجمع آمده است كه تاريخ آن 15/2/89 است و حال آن كه خبر مورد اشاره روز سه شنبه 21/2/89 روي سايت جرس قرار گرفته و در همان روز -يعني قبل از كيهان- از سوي سايت هاي ضدانقلابي و حامي فتنه گران، نظير سايت كلمه متعلق به موسوي، سايت نوروز متعلق به حزب مشاركت، سايت امروز، ارگان سازمان مجاهدين، سايت پارلمان نيوز متعلق به فراكسيون اقليت مجلس و خبرگزاري ايلنا، وابسته به مدعيان اصلاحات و... نيز نقل شده بود و انتظار مي رفت روابط عمومي مجمع حداقل، با ارسال جوابيه براي سايت پارلمان نيوز و خبرگزاري ايلنا، خبر ياد شده را تكذيب كند.
و بالاخره، كيهان از اين كه مجمع تشخيص خبر ديدار آقاي هاشمي رفسنجاني با زندانيان آزاد شده را هر چند ديرهنگام و به گونه اي مبهم تكذيب كرده، خوشحال است و از آنجا كه خبر ياد شده، قبل از كيهان در سايت هاي حزب مشاركت و سازمان مجاهدين و اقليت مجلس و خبرگزاري ايلنا آمده بود، انتظار آن است كه مجمع تشخيص مصلحت، سايت هاي مورد اشاره را دروغگو، توهم پراكن و جعل كننده خبر معرفي كند كه متأسفانه نكرده است چرا كه كيهان خبر مورد تكذيب مجمع را به نقل از سايت جرس آورده و صحت و سقم آن را از آقاي هاشمي جويا شده بود. اما، وقتي اين خبر از سوي مجمع تشخيص تكذيب مي شود، به مفهوم آن است كه سايت هاي مورد اشاره، دروغگو، توهم پراكن و جعل كننده خبر هستند... اگر مجمع اين نتيجه منطقي را قبول دارد، چرا اعلام نمي كند؟!

منبع: کیهان: 25 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.