شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اشد مجازات براي افراد بدحجاب در طرح عفاف‌و‌حجاب اعمال شود

ایلنا

عضو كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران گفت: بايد در راستاي طرح حجاب و عفاف با افراد لجوج و معاند در امر حجاب برخورد شديد شود.
پروين احمدي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا با اعلام اينكه ظهور و بروز بدحجابي در جامعه به سه‌دسته تقسيم مي شود تاكيد كرد: گروهي با لجاجت و عناد ورزيدن و گروهي به طور ساماندهي شده موظف‌اند ضمن دريافت پول و با برنامه‌ريزي‌هاي از پيش تعيين‌شده، مسيرهايي را درطول روز در شهر طي كنند تا معضل بدحجابي را در جامعه نهادينه كنند.
او با اشاره به گروه سومي كه از روي جهل بدحجاب هستند افزود: گاهي لباس مناسب براي برخي از افراد در بازار پيدا نمي‌شود و لباس هاي نامناسب قيمت كمتري دارند كه زنان نيز مجبور مي‌شوند كه اين لباس‌ها را تهيه كرده و از آن استفاده كنند.
او با اشاره به لزوم انجام كار فرهنگي براي كساني كه تبعيت كوركورانه و از روي عادت دارند ادامه داد: بايد لباس‌هايي كه در شان يك جامعه مذهبي است ،با قيمت‌هاي ارزان و طرح‌هاي مناسب در بازار وجود داشته باشد كه غير از آن دسته لجوج، مابقي افراد كه از روي غفلت از اين گونه لباس‌ها استفاده مي‌كنند ، در مسير اصلي قرار گيرند.
عضو كميسيون برنامه و بودجه شوراي‌شهر تهران حجاب را يك حق فردي و اجتماعي دانست و عنوان كرد:
رعايت حجاب‌و‌عفاف از يكديگر تفكيك‌ناپذير نبوده و با رعايت اين اصول، آرامش، امنيت، رشد و سازندگي در جامعه به وجود مي‌آيد .
او طرح حجاب‌وعفاف را مربوط به مردان نيز دانست و ادامه داد: مرد و زن وقتي وارد اجتماع مي‌شوند بايد جنبه‌هاي انساني، روحي و معنوي خود را به جامعه عرضه كنند‌، نه بعد جسماني‌شان را، چرا كه عرضه شدن جسم در جامعه ،براي كشور خطرناك است .
عضو كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران با اشاره به افرادي كه از روي عنان ،به دنبال حريم شكني هستند ادامه داد: براي اين گونه افراد ملاحظات فرهنگي بي‌اثر است و بايد به شدت با آنها برخورد شود.
احمدي نژاد در پاسخ به اين سوال كه آيا در جريان اجراي طرح حجاب و عفاف ،جوانان جامعه از دين و ارزش‌هاي آن دل‌زده نمي‌شوند گفت: قرار نيست خشك و تر در جريان اين طرح بسوزد بلكه با شناسايي متخلفين، اين طرح دنبال مي‌شود.

منبع: ایلنا: 25 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.