شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ايران تلاش آمريکا را براي تحريم پيچيده کرد

فارس

 بازتاب بيانيه‌ هسته‌اي ايران درباره تبادل سوخت در روزنامه‌هاي انگليسي


ايران تلاش آمريکا را براي تحريم پيچيده کرد


خبرگزاري فارس: بيانيه‌ سه کشور درباره تبادل سوخت هسته‌اي با ميانجيگري تركيه كه در نشست سه‌جانبه امروز با برزيل و تركيه مطرح شد، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي انگليس داشت.


به گزارش فارس، روزنامه‌هاي انگليس نيز خبر مربوط به بيانيه سه کشور در خصوص تبادل سوخت هسته‌اي در نشست سه‌جانبه امروز با تركيه و برزيل را در صدر اخبار خود قرار دادند.

روزنامه "گاردين " در رابطه با بيانيه تبادل سوخت‌ هسته‌اي نوشت: ايران بيشتر حجم اورانيوم غني‌شده خود را به عنوان بخشي از قراردادي كه به موجب آن ميله‌هاي سوختي مورد نياز براي راكتور تحقيقاتي تهران را دريافت خواهد كرد، به تركيه مي‌فرستد.
اين نشريه انگليسي همچنين تأكيد كرد: اين قرارداد با هدف حل بحران بين‌المللي در خصوص برنامه هسته‌اي ايران درست در زماني مورد توافق قرار گرفت كه موج جديدي از تحريم‌ها در شوراي امنيت سازمان ملل به زودي به بحث گذاشته مي‌شود.

روزنامه "تايمز " نيز نوشت: ايران امروز با تركيه و برزيل در رابطه با تبادل سوخت هسته‌اي به توافق رسيد، اما كشورهاي غربي با ديدي بسيار محتاطانه به بيانيه تهران مي‌نگرند و بر اين باورند كه اين اقدام براي ممانعت از تحريم‌هاي سازمان ملل صورت گرفته است.

روزنامه " فايننشال تايمز " نيز در گزارش خود درباره اين بيانيه تأكيد كرد: در اقدامي كه مي‌تواند تلاش آمريكا براي تصويب تحريم‌هاي بين‌المللي عليه ايران را پيچيده كند، ايران موافقت كرد تا ذخاير هسته‌اي خود را با سوخت هسته‌اي در تركيه مبادله كند.


 

منبع: فارس: 27 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.