شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قوه قضاييه بايد به نامه نمايندگان مجلس اعتنا كند

ایلنا

دبير كل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به برگزاري موفق اجلاس گروه 15 در تهران گفت: حضور روساي كشورها، از سه قاره جهان در تهران نشان داد انزواي ايران يك توهم است.
به گزارش ايلنا،محمدنبي حبيبي كه در پايان نشست دبيران اين حزب سخن مي‌گفت، اظهارداشت: تهران مركز و كانون توجهات جهاني است و بيانيه تهران در خصوص تبادل سوخت توجه جهانيان را به خود جلب كرد.
وي افزود: به نظر ما بيانيه تهران صرفا يك بيانيه است نه توافقنامه، زيرا شرايط توافقنامه را ندارد. در اين بيانيه تصريح شده است تبادل سوخت يك حركت سازنده است و شروعي براي همكاري ميان ملتهاست. چنين حركتي بايد به تعامل مثبت در زمينه‌ فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي هدايت شود و از هرگونه تقابلي اعم از اقدامات، رفتار و يا بيانيه‌هاي تهديدآميز كه به حقوق ملت ايران آسيب زند، پرهيز گردد.
نبي حبيبي ادامه داد: بيانيه تهران آمريكا را در وضعيت بغرنجي قرار داده است، اگر بيانيه تهران را بپذيرد بايد دست از شرارت بردارد و به تحريم‌ها و صدور بيانيه‌هاي بي خاصيت شوراي امنيت خاتمه دهد، اگر هم نپذيرد مشخص مي‌شود آنها تقابل را بر تعامل ترجيح مي‌دهند و ملت ايران زير بار حرف زور آمريكا نمي‌رود.
وي تصريح كرد: بيانيه تهران نشان داد گروه 15 استعمار فناوري و در اختيار چند قدرت محدود در جهان بودن را نمي‌پذيرد و اين حق را هم براي ايران و هم براي ديگر كشورها به رسميت مي‌شناسند.
دبيركل موتلفه در ادامه‌ اجلاس تهران را موفقيت‌آميز دانست و آن را تصويري از كارآمدي جمهوري اسلامي در سياست خارجي تلقي كرد و گفت: بيانيه تهران نشانه اقتدار و هوشمندي ايران در پيگيري حقوق هسته‌اي ملت ايران است.
وي خاطرنشان كرد: اين اجلاس نشانگر محوريت ايران در ميان گروه‌هاي مستقلي است كه جهان تك قطبي را بر نمي‌تابند و نشان داد كه تلاش براي انزواي ايران از پيش شكست خورده است.
نبي حبيبي تصريح كرد: در آستانه سي‌امين سالگرد تحريم اقتصادي آمريكا عليه ايران قرار داريم و دستاوردهاي جمهوري اسلامي در سه دهه گذشته نشان داده است كه تحريم و تلاش آمريكا براي انزواي ايران نتيجه‌اي جز قدرتمند‌تر شدن ايران و يافتن متحدان مستقل و تشكيل جبهه ضد‌ استكباري در سراسر دنيا نداشته است.
حبيبي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد انگيزه برخي افراد در حمايت از گرووهاي محارب و معاند نظام گفت: آنها پاي در راهي بي‌بازگشت گذاشته‌اند، آنها هر روز فاصله خود را از نظام و مردم بيشتر مي‌كنند و به ضد انقلاب و مخالفان اسلام نزديكتر مي‌شوند.
وي تاكيد كرد: با كسي كه 14 نفر را در انفجار حسينيه رهپويان وصال در شيراز با انفجار بمب شهيد و ده‌ها نفر را زخمي كرده است در منطق فرقه سبز چه بايد كرد؟
دبيركل موتلفه خاطرنشان كرد : مفهوم حرف كسي كه اعدام وي را ناعادلانه مي‌داند، آن است كه اقدام آن تروريست عليه مردم بيگناه عادلانه بوده است! مفهوم بالاتر از آن اين است كه اين افراد پاي در راه محاربه و معارضه با نظام گذاشته‌اند و اساسا مسايل آنها موضوع انتخابات و دولت و رقابت با احمدي‌نژاد نيست.
دبير كل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به جنايات گروهك پژاك تصريح كرد:‌ كمتر كسي است كه نداند كه گروهك پژاك چه كارنامه‌ سياهي دارد. آنها اخيرا در برخي عمليات تروريستي و نيز انفجارات در شهرهاي ايران آشكارا حضور داشتند. حمايت برخي شخصيت‌هاي سياسي از اين گروه ضد انقلابي پيام براي مخالفان نظام كه مشي مسلحانه دارند مي‌باشد، معناي اين حمايت آن است كه ما از اقدامات مسلحانه شما حمايت مي‌كنيم.
وي ادامه داد: هيچ كس تصور نمي‌كرد سران فتنه به اين درجه از پستي و رذالت سقوط كنند و با بي‌رحم‌ترين دشمنان ملت دست دوستي و حمايت داده و در مقابل مردم قرار گيرند.
حبيبي خطاب به مسوولان قضايي و حافظن امنيت نظام گفت: صبر و تحمل مردم هم حدي دارد، چرا به مطالبات مردم در راهپيمايي عظيم 9 دي و رفراندوم بزرگ 22 بهمن در خصوص دستگيري، محاكمه و مجازات سران فتنه پاسخ داده نمي‌شود، سران فتنه از خط قرمزها عبور كرده‌اند و هيچ حدي از اخلاق و مروت را مراعات نمي‌كنند.
وي در پايان با تجليل از نمايندگان مجلس در خصوص درخواست مجدد براي محاكمه سران فتنه بيان كرد: قوه قضاييه بايد به نامه مجدد نمايندگان مجلس اعتناء كند و هر چه زودتر محاكمه سران فتنه را در دستور كار قرار دهد.

منبع: ایلنا: 28 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.