شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سايت كروبي از رسوايي تازه او و موسوي پرده برداشت

کیهان

 


چند روز پس از حمايت كروبي از چند عضو اعدام شده گروهك پژاك، سايت حزب اعتماد ملي(سحام نيوز) از تروريست بودن اين گروهك و وابستگي آن به آمريكا و رژيم صهيونيستي خبر داد.
كروبي هفته گذشته در ديدار با تعدادي از بستگان يكي از بازداشت شدگان، درباره اعدام 4 عضو گروهك تروريستي پژاك و يك عضو گروهك تندر گفته بود «طبيعي است كه ما از اعدام آنها متاثر مي شويم و مخالف رواج چنين برخوردهايي هستيم».
يك هفته پس از اين موضع گيري شرم آور، ارگان رسمي حزبي كه از سوي كروبي راه اندازي شده، از ماهيت تروريستي پژاك پرده برداشت. «سحام نيوز» با اشاره به گلوله باران پناهگاه پژاك در مرز ايران و عراق، از قول خبرگزاري فرانسه نوشت: هفته گذشته تعدادي از اعضاي گروه پژاك اعدام شدند. پژاك هم پيمان حزب كارگران كردستان(پ.ك.ك) كه در تركيه فعال است، از سوي بسياري از جوامع بين المللي گروهي تروريست محسوب مي شود.
به نوشته سحام نيوز، «پژاك يك حزب چپ شبه نظامي است. فرماندهان حزب هاي كرد ايراني مي گويند پژاك، مذاكرات مستقيم و غيرمستقيمي با مسئولان آمريكايي داشته است. دولت ايران نيز اين گروه را تحت حمايت آمريكا مي داند. سيمور هرش، خبرنگار تحقيقاتي مجله نيويوركر گزارش داده كه گروه پژاك هم از ايالات متحده و هم از اسرائيل كمك دريافت مي كند».
گفتني است ميرحسين موسوي نيز هفته گذشته در اظهاراتي، از پنج تروريست اعدام شده حمايت كرده بود.
در اين ميان سايت گويا نيوز(يكي از ارگان هاي رسانه اي سازمان سيا كه به استخدام جاسوس هم مي پردازد) در مقاله اي با دفاع از تروريست هاي اعدام شده نوشت: آنها هوادار پژاك بودند، خب كه چه؟ پژاك امتيازات و دستاوردهاي بسياري]!؟[ داشته است و در فعاليت مدني هم فعال است]!؟[
نويسنده گويا نيوز كه يك ضد انقلاب مقيم آمريكاست با خطاب قرار دادن سران فتنه سبز نوشت: شترسواري دولا دولا ميسر نيست و متوليان جنبش سبز بايد شجاعانه و شفاف تر مواضع خود را بيان كرده و براي لغو اعدام به طور جدي بكوشند. من فرزاد]تروريست اعدام شده[ را از نزديك ديده بودم و مي شناختم. او و دوستانش اگر پژاكي اند، شرم نيست.
شايان ذكر است گروهك هاي تروريستي منافقين، ريگي، تندر، پژاك و كومله در تقسيم كاري كه از سوي سازمان جاسوسي سيا صورت گرفته بود نقش فعالي در برپايي آشوب هاي خياباني، آتش سوزي، حمله به نيروي انتظامي و پايگاه هاي بسيج و ترتيب دادن برخي ترورها و بمب گذاري ها داشتند و البته در اين سناريوي بزرگ، از ترور برخي افراد نزديك به جريان سبز دريغ نكردند!


 

منبع: کیهان: 28 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.