شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دادگاه ريگي برگزار شد

فارس

دادگاه ريگي برگزار شد


خبرگزاري فارس: جلسه رسيدگي به اتهامات عبدالمالک ريگي سرکرده گروهک تروريستي شرق کشور در يکي از شعب دادگاههاي انقلاب اسلامي تهران به رياست قاضي توحيدي برگزار شد.


به گزارش خبرگزاري فارس ، پايگاه اطلاع رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران امروز (پنجشنبه) خبر داد: در اين جلسه دادگاه که با حضور متهم ، وکيل وي و نماينده مدعي العموم تشکيل شد ، کيفرخواست صادره عليه متهم به اتهام " محاربه و افساد في الارض " توسط نماينده دادستان قرائت شد.
معاون دادستان تهران بعنوان نماينده مدعي العموم در کيفرخواست صادره با اشاره به 79 مورد جنايات متهم عبدالمالک ريگي و گروهک تحت سرکردگي وي بخصوص در به شهادت رساندن دهها تن از مردم بيگناه ، از دادگاه براي متهم ريگي تقاضاي اشد مجازات کرد.
اين گزارش حاکيست در جلسه دادگاه که در دو نوبت صبح و بعدازظهر تشکيل شد ، شکات و خانواده هاي شهداي اقدامات تروريستي گروهک مذکور نيز حضور داشتند که با قرار گرفتن در جايگاه ، ضمن اعلام شکايت خود ، به بازگويي روند شهادت بستگانشان اقدام کردند.
بر پايه اين گزارش ، در پي قرائت کيفرخواست مدعي العموم و اظهارات شکات ، متهم به دفاع از خود پرداخت و ضمن قبول اتهام و جنايات ارتکابي ، اقدامات خود را اشتباه خواند و تاکيد کرد جناياتش با موازين اسلامي و انساني در تضاد بوده است و در ادامه از عوامل گروهک خود نيز خواست که اشتباهات او را تکرار نکنند. وي همچنين خواستار بخشش از سوي شکات پرونده شد.
متعاقبا در ادامه جلسه دادگاه ، وکيل متهم نيز به دفاع از موکل خود پرداخت و اعلام کرد لايحه دفاعيه خود را متعاقبا به دادگاه ارايه خواهد کرد.
اين گزارش حاكي است، با توجه به اهميت پرونده و اتهامات عبدالمالک ريگي، پيشتر رسيدگي به اتهامات نامبرده به دستور رييس قوه قضائيه و موافقت ديوان عالي کشور به دادسرا و دادگاههاي تهران احاله شده است.


 

منبع: فارس: 6 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.