شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جنتی: برای انتقاد از دولت تا کی باید سکوت کرد؟

بی بی سی

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی ایران گفت، علت انتقاد نکردن از دولت محمود احمدی نژاد در یک سال گذشته، ناآرامی های پس از انتخابات خرداد ۸۸ بوده است، اما این بدان معنی نیست که انتقادی وجود ندارد.


احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، روز جمعه هفتم خرداد (۲۸ مه) در جمع مدیران دفاتر این شورا در شهرهای ایران گفت: "به دلیل مصلحت اندیشی ناشی از احتمال سوء استفاده فنته گران، از علنی کردن برخی انتقادها و گلایه ها پرهیز کردیم و این تذکرات را علنی نمی گفتیم. اما تا کی باید در این خصوص سکوت کرد؟"


آقای جنتی که از طرفداران سرسخت دولت محمود احمدی نژاد محسوب می شود در اقدامی کم سابقه با انتقاد از انتصاب ها در دولت دهم گفت: "برخی افراد مسئولیت هایی گرفته اند که صلاحیت آن را ندارند و از این فرصت ها سوء استفاده می کنند."


او همچنین گفته است که اگر از میان مسئولان دولتی "کسی گمان کند که برای رفع مشکلات کشور باید از آمریکا کمک گرفت" اشتباه بزرگی مرتکب شده است.


آقای جنتی که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات خرداد ۸۸ با انتقاد ار مخالفان دولت خواهان "برخورد شدید" با معترضان خیابانی و کاندیداهای معترض شده بود گفت: "عناصری در پست های سیاسی با تفکراتی خاص، در عزل و نصب ها دخالت نا به جا می کنند و مایلند کشور به آمریکا نزدیک شود."


 

منبع: بی بی سی:7 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.