شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کشف اسناد محرمانه دولتی و قراردادهای نفتی

رجانیوز

نزدیک به یکسال پس از آنکه مهدی هاشمی در لباس مسئول دفتر رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد به بهانه سرکشی از برخی واحدهای این دانشگاه عازم یک سفر چندین ماهه خارجی شد، دادسرای تهران با انتشار بیانیه‌ای از کشف برخی اسناد محرمانه دولتی در ساختمان دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد خبر داده است.

به گزارش رجانیوز، دادسراي تهران طي اطلاعيه‌اي اعلام كرده است که چهارشنبه شب گذشته در بازرسي از طبقه ششم ساختمان محل استقرار دفتر هيات امنا ، اسناد و مدارك زيادي درباره برخي قراردادهاي نفت و گاز، اسناد مالي غير مرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتي و نيز گزارشهاي مرتبط با يكي از متهمان حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري را كشف و ضبط کرده است.

دادسرای تهران، علت این اقدام را "دريافت گزارشهايي مبني بر نگهداري این اسناد در ساختمان محل استقرار دفتر هيات امنا و نيز تلاش عده اي براي خارج كردن اين اسناد و مدارك از مركز ياد شده " عنوان کرده است.

دادسرای تهران در بیانیه خود آورده است: پس از بررسي موضوع و تاييد صحت گزارشهاي دريافتي ياد شده توسط ضابطين، دادستاني تهران چهارشنبه شب گذشته با صدور دستور قضايي مقرر كرد با حضور نماينده دادستان و رعايت موازين شرعي و قانوني براي يك نوبت از محل بازرسي و اسناد مذكور قبل از خروج كشف و مراتب صورتجلسه گردد.

دستگاه قضایی مدارک کشف شده را شامل "اسناد زیادی درباره برخي قراردادهاي نفت و گاز"، "اسناد مالي غير مرتبط با دانشگاه آزاد"، "اسناد محرمانه دولتي "و نيز "گزارش‌هاي مرتبط با يكي از متهمان حوادث بعد از انتخابات " عنوان کرده است.

این اسناد از جمله اسناده قردادهای نفت و گاز در حالی در ساختمان هیات امنای دانشگاه آزاد کشف شده است، که مهدی هاشمی پیش از حضور در این دفتر در وزارت نفت مسئولیت هایی را به عهده داشت که موضوع قرار داد با شرکت استات اویل و حواشی مرتبط با آن به یکی از چالشی ترین موضوعات مرتبط با حضور مهدی هاشمی در صنعت نفت تبدیل شد.

اما دادسرای تهران در شرایطی خبر از تلاش عده‌ای برای خروج این مدارک از ساختمان محل کار مهدی هاشمی می دهد که وزیر اطلاعات در هفته گذشته اعلام کرده بود مهدی هاشمی به محض ورود به ایران جلب خواهد شد.

روز پنج‌شنبه دفتر رياست هيئت امناي دانشگاه آزاد طي اطلاعيه‌اي از ورود 20 نفر به اين دفتر خبر داد كه اكنون با اطلاعيه رسمي دادسراي تهران مشخص مي‌شود منظور از اين افراد ضابطين رسمي دستگاه قضايي بوده است.

اما اين اطلاعيه كه روز پنج‌شنبه در خبرگزاري مهر منتشر شد، به محوي تنظيم شده بود كه تلقي ورود غيرقانوني به دفتر هيئت امنا و حتي سرقت اسناد براي خواننده ايجاد مي‌شد.

در اين خبر آمده بود:

«دفتر ریاست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: بیش از 20 نفر از افراد لباس شخصی در ساعت 30 دقیقه بامداد روز پنجشنبه 6 خرداد ماه با اسلحه با حمله به دفتر هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و دفتر مرکز علوم و فناوریهای پیشرفته به طور غیرقانونی وارد ساختمان فوق الذکر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر ریاست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در نمابری اعلام کرد: این افراد طی چهار ساعت حضور غیرقانونی همراه با تهدید و دستبند زدن به نگهبانهای ساختمان و بازداشت موقت آنها در محل به تعدادی از واحدهای اداری این ساختمان ورود کرده و با تخریب و زیر و رو کردن کلیه وسایل موجود در آن تعدادی از مدارک، اسناد، کیسهای کامپیوتری و اشیای مختلف دیگر را با خود خارج کردند. لیست وسایل خارج شده در این مرحله نامشخص است.

افراد فوق الذکر با ادعای حضور نماینده دادستان و قاضی و با اظهار مبنی بر داشتن حکم دادستانی اقدامات خلاف فوق را انجام دادند که مراجع قضایی از قبل و تاکنون هیچگونه اطلاع و خبر رسمی به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی نداده اند.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه آورده است: اقدامات فوق در ادامه تحرکات روزهای اخیر علیه دانشگاه آزاد اسلامی و به دنبال اعلام تغییرات غیرقانونی در اساسنامه این دانشگاه و معرفی اعضای جدید هیئت امنا و همچنین برگزاری تجمعات خلاف تعدادی از افراد لباس شخصی در مقابل دفاتر مختلف دانشگاه آزاد انجام شده است.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خواستار رسیدگی عاجل و فوری از مراجع ذیصلاح قانونی و قضایی به منظور رسیدگی و پیگیری فوری این اقدامات است.»

منبع: رجانیوز: 7 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.