شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سخنراني سيد حسن خميني ناتمام ماند

ایلنا

سخنراني حجت‌الاسلام سيد حسن خميني در مراسم سالگرد رحلت بنيانگذار انقلاب اسلامي به دليل تشنج گروهي در صحن داخلي مرقد امام ناتمام ماند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، نوه بنيانگذار انقلاب كه پس از سخنراني رييس جمهور پشت تريبون براي بيان صحبتهايش قرار گرفت به دليل شعارهاي برخي افراد ناتمام ماند و نتوانست آنچه را كه براي سخنراني تدارك ديده بود بيان كند.
نوه بنيانگذار انقلاب در پايان سخنراني نيمه تمام خود تنها به اين مطلب بسنده كرد:مردم قطعا از این تعداد اندک که اینگونه شعار می‌دهند بیزار هستند، عده‌ای که تلاش می‌کنند مراسم باشکوه سالگرد امام راحل را به کام مردم تلخ کنند و تا بوده چنین بوده و هنوز بیست سال از رحلت امام نگذشته و خداوند انشالله همه ما را قرین رحمت خودش قرار دهد.
نوه امام شعارهاي داد شده را منتسب به گروه اندكي كه در صحن داخلي امام هستند منتسب كرد و گفت:مي‌دانم كه جمعيت بسيار زيادي در بيرون صحن و داخل صحن از اين امر ناراضي بوده و من از همه آنان معذرت مي‌خواهم.
توليت آستان مقدس حضرت امام(ره) خطاب به اين گروه اندك كه با شعارهاي خود مانع از سخنراني وي شده بودند ،گفت: اميدوارم كه با امام محشور شويد.
وي در ابتداي سخنان خود با اشاره به سالگرد وفات حضرت امام آن را با روز رحلت پيامبر مقاسيه كرد.
سيد حسن خميني همچنين خطاب به حاضرين گفت: در اين روز جا دارد كه از شهدا و فرزندان و از همه كساني كه بر گرده اين جامعه حق دارند ياد شود.
نوه امام همچنين تقارن سالگرد رحلت امام با روز ولادت حضرت فاطمه را به نوعي مبين يك ويژگي بزرگ ذكر كرد.
وي ادامه داد:خداوند امام را در شرايطي به جامعه ارزاني داشت كه جامعه مشمول ويژگي‌هاي متفاوتي بود.سال‌ها و دهه‌هاي پاياني قرن گذشته ويژگي‌هايي داشت كه امام(ره) در آن ويژگي‌ها رشد و نمو يافت و در آن فضا توانست به موقعيت ممتاز برسد.
سيد حسن خميني درپايان از حاضرين خواست كه براي روح امام، خدمتگزاران جامعه اسلامي صلوات بفرستند.
گفتني است بعد از حضور رهبر معظم انقلاب در جایگاه، ایشان به گرمی با حجت الاسلام و المسملین سید حسن خمینی احوالپرسی کرده و با یادگار امام راحل روبوسی کردند.
شايان ذكر است مراسم سخنراني سيد حسن خميني مستقيما از شبكه خبر صدا و سيما پخش شد.

منبع: ایلنا: 14 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.