شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محموداحمدی نژاد:انتخابات سال گذشته آزادترين انتخابات در ايران بود!!

ایلنا

ایلنا: رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه دوران استانداردهاي دوگانه در جهان به پايان رسيده است، گفت: قدرت‌هاي زورگو به هر ميزاني كه در مسير اعمال استانداردهاي دوگانه حركت كنند به همان ميزان زودتر به پايان راه خواهند رسيد و تصميمات آنها ديگر ارزش و اعتباري نخواهد داشت.
به گزارش ايلنا، محمود احمدي‌نژاد صبح امروز در كنفرانس مطبوعاتي كه با حضور اصحاب رسانه‌هاي مختلف‌ جهان در تركيه برگزار شد، در پاسخ به سوالي درباره موضوع هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران و اقدامات شوراي امنيت در اين خصوص گفت: اين رفتار شوراي امنيت ناظر بر نظم ناعادلانه موجود بر جهان است، اساس شوراي امنيت تبعيض آلود و ناعادلانه است به طوري‌كه شوراي امنيت غيردمكراتيك‌ترين نهاد بين المللي محسوب مي‌شود. اين كه چند كشور از حق وتو برخوردار باشند بدين معناست كه آنها به تنهايي بر سرنوشت كل جهان حاكم باشند.
رييس‌جمهور‌خاطر‌نشان‌كرد:‌رفتار غلط عده‌اي از قدرت‌هاي زورگو موجب شده شوراي امنيت را حتي به مجمع عمومي برتري داده و بر آن حاكم شوند. امروز اكثر تصميمات شوراي امنيت به گونه‌اي است كه اعضاي غيردائم و حتي دائم آن، از اينكه تحت فشار دولت آمريكا هستند سخن مي‌گويند در نهادي كه تصميمات آن تحت فشار اعمال مي‌شود معلوم است كه نمي‌تواند ادامه پيدا كند. امروز نيازمند نهادهاي جديد و يا اعمال اصلاحات اساسي در نهادهاي موجود بر پايه عدالت و دمكراسي واقعي هستيم.
احمدي‌نژاد افزود: اگر دولت آمريكا و برخي از متحدان آن تصور مي‌كنند كه مي‌توانند رفتار‌هاي خود را در سال گذشته مبتني بر زورگويي و يكجانبه‌گرايي ادامه دهند بايد بدانند كه اين دوران به پايان رسيده است . بيش از 180 كشور دنيا رژيم صهيونيستي را در نشست بازنگري
NPT  در نيويورك محكوم و خواستار پيوستن اين رژيم به NPT شدند. اما دولت آمريكا نه تنها تحركي در اين زمينه از خود نشان نداد بلكه مجددا به حمايت خود از اين رژيم جعلي ادامه داد و حتي اسنادي وجود دارد كه آمريكا به اين رژيم در توليد بمب اتم كمك مي كند و اين از جمله استانداردهاي دوگانه است كه نمي تواند ادامه پيدا كند.
وي با تاكيد بر اينكه سخن و مطالبه ملت ايران، سخن و مطالبه تمامي ملت‌هاي جهان است، گفت: ملت ايران خواهان استفاده از انرژي صلح آميز هسته‌اي براي همه و بمب اتم براي هيچ‌كس مي‌باشد. بايد مناسبات جهاني بر پايه عدالت، احترام و برادري برقرار شود و نظم حاكم بر جهان كاملا دمكراتيك باشد تا همه دولت‌ها و ملت‌ها بتوانند در مديريت جهاني نقش آفريني كنند.
رييس‌جمهور با اشاره به اينكه راه ملت ايران راه همه ملت‌هاي جهان است‌،‌اظهار داشت: ملت ايران از منافع همه ملت‌ها حمايت مي‌كند و اين يك موضع مقطعي و سياسي نيست، بلكه سياستي راهبردي، اعتقادي و‌ايماني است و يقين داريم اين نبرد سياسي و تاريخي به پيروزي ختم خواهد شد.
احمدي‌نژاد خاطر‌نشان كرد: دولت آمريكا به مدت يك سال طراحي كرده بود كه اصلاحات
NPT  را به نفع خود، رژيم صهيونيستي و دارندگان سلاح هسته‌اي رقم بزند، اما ايران و عده‌اي ديگر از كشورها وارد عرصه شدند و با همكاري و همراهي يكديگر اين جريان را به نفع همه ملت هاي جهان تغيير دادند.بنابراين نشست بازنگري NPT پيروزي بزرگي براي ملت ها و دولت‌هاي مستقل بود و نشان داد كه راه عدالت و پاكي پيروز است.
رييس‌جمهور در ادامه در پاسخ به سوالي با تاكيد بر اينكه ايران در موضوعات جهاني با همه دولت‌ها به جز رژيم صهيونيستي آماده گفت‌و‌گو و مذاكره است، اظهار داشت‌:‌ملت ايران اهل منطق و گفت‌و‌گوست اما تصور برخي مبني بر اينكه مي‌توانند با در دست گرفتن چماق دست برتر را در گفت و گو مذاكره با ملت ايران داشته باشند به شدت اشتباه است .
وي با بيان اينكه انتظار داشتيم آقاي اوباما در سياست‌هاي دولت آمريكا تغييراتي ايجاد كند ،‌گفت: اگر چه فرصت‌ها به سرعت در حال پايان است، اما اميدواريم در فرصت‌هاي باقي مانده بتواند بر خود و شرايط غلبه كرده و تغييرات واقعي ايجاد كند. اگر اوباما در مسير ايجاد تغيير حركت نكند اولين كسي كه ضرر خواهد كرد خود اوباما و سپس دولت آمريكاست.
رييس‌جمهور تاكيد كرد : ملت ايران اهل تعامل و گفت‌و‌گو بر پايه عدالت و احترام و همچنين بدون پيش شرط و به صورت همه‌جانبه است .
احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره نشست سه‌جانبه تهران اظهار داشت‌: ‌اين نشست نشان داد كه اكثريت ملت‌ها و دولت‌ها خواهان ايجاد تحولات و تغييرات اساسي در وضع موجود جهان در مسير عدالت و دوستي هستند. اين نشست فرصتي را در اختيار دولت آمريكا و متحدانش قرار داد كه اميدواريم از اين فرصت به خوبي استفاده كنند چرا كه چنين فرصتي تكرار نخواهد شد .
رييس‌جمهور خاطر‌نشان كرد‌: اگر دولت آمريكا و متحدانش تصور مي‌كنند با نشان دادن چماقي به نام قطعنامه مي‌توانند در مذاكره با ملت ايران براي خود برتري ايجاد كنند، در اشتباه هستند.‌ملت ايران در چارچوب عدالت و احترام آماده تعامل و گفتگوست اما هر كس بخواهد با بي ادبي و زور وارد عرصه گفت و گو شود پاسخ آن از قبل مشخص است .
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درباره انتخابات دهم رياست جمهوري كشورمان اظهار داشت : انتخابات سال گذشته بسيار عظيم و در نوع خود آزادترين انتخابات بود چهل ميليون نفر يعني هشتاد و پنج درصد واجدين شرايط در اين انتخابات شركت كردند كه اين رقم در عرصه دمكراسي ركوردي محسوب مي‌شود. در ايران انتخابات متعلق به مردم است به طوري‌كه خود، انتخابات را برگزار و بر آن نظارت مي‌كنند ملت ايران از زندگي همراه با آزادي و دمكراسي راضي بوده و در راه آن آماده فداكاري هستند امروز جمهوري اسلامي ايران با ثبات‌ترين كشور دنيا است چرا كه پيغام آن در قلب تك تك ملت ايران ريشه دارد .
وي با تاكيد بر اينكه ملت ايران ملتي حزبي و گروهي است،خاطر‌نشان كرد‌: ايرانيان آزادانه در انتخابات شركت مي‌كنند و در عين‌حال در كنار هم با دوستي و صميميت به زندگي مشغول هستند.
رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره اجلاس سيكا و انتظاري كه از اين اجلاس براي ايجاد تغيير در مناسبات جهاني وجود دارد،اظهار داشت‌:‌هيچ‌وقت چنين انتظاري وجود ندارد كه يك اجلاس بتواند تمام مسائل جهاني را سر و سامان داده و مشكلات را رفع كند در برپايي چنين نشست هايي مهم اين است كه همه دولت‌ها و ملت‌ها حركتي مستمر را براي غلبه بر نظم يك جانبه جهان آغاز كنند .
احمدي‌نژاد افزود: قبل از اينكه نشست امروز بخواهد كار جديدي را انجام دهد يك اعتراض جدي عليه وضع موجود جهان است. در حقيقت تمام حركت‌هاي منطقه‌اي و نهادهاي جديدي كه شكل مي‌گيرند فرياد اعتراضي عليه نظام ظالمانه موجود هستند. بايد گام به گام همبستگي و وحدت خود را در چنين عرصه‌هايي تقويت و خود را براي برپايي نظم نوين جهاني آماده سازيم زيرا نظم آينده جهاني با همين تصميمات جزيي برقرار‌خواهد شد. البته انتظار داريم در نشست امروز جنايات رژيم صهيونيستي به شدت محكوم شود و در مورد ارتقاء سطح همكاري‌هاي منطقه‌اي، اقتصادي و سياسي تصميمات مناسبي اتخاذ گردد.
وي در پاسخ به سوال ديگري درباره بيانيه تهران گفت‌: ‌اين بيانيه نشانه ، نمونه و آغاز راه جديدي به شمار مي‌رود . بعد از بيانيه تهران دهها دولت صراحتا همراهي خود را با آن اعلام كردند به طوري‌كه اين بيانيه در عرصه بين‌المللي با استقبال گسترده دولت ها و ملت‌ها مواجه شد چرا كه منطق حاكم بر آن مطالبه قلبي همه ملت‌ها است .
رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه بيانيه تهران تاكيدي بر حق همه ملت‌ها براي برخورداري از انرژي هسته‌اي و خلع سلاح اتمي بود، اظهار داشت‌: اين بيانيه نشان داد كه بايد در مبادلات جهاني عدالت، دوستي و گفت‌وگو حاكم باشد. ‌امروز ايران منتظر پاسخ گروه وين به بيانيه تهران است و هر زمان آنها پاسخ بدهند پاسخ آن‌ها را مورد بررسي قرار خواهيم داد .
وي در پاسخ به سوالي درباره برنامه هسته‌اي ايران تصريح كرد : موضوع هسته‌اي ايران بسيار روشن است، چرا كه بر پايه قانون، حق و عدالت استوار مي‌باشد . بي‌ترديد ايستادگي برخي در برابر اين ويژگي‌ها محكوم است ، اينكه عده‌اي اصرار دارند چيزي را بر ملت‌ها تحميل كنند موضوعي از قبل شكست خورده است .
رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره روابط ايران و تركيه گفت‌: ‌روابط دو ملت ايران و تركيه بسيار عميق، دوستانه و ايماني است. دو دولت همكاري‌ها و ارتباطات برادرانه اي را با يكديگر برقرار كرده‌اند . امروز همكاري‌هاي دو كشور در عرصه‌هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي، سرمايه گذاري و همكاري‌هاي بين‌المللي به سرعت رو به گسترش است و جمهوري اسلامي ايران براي توسعه همكاري‌ها هيچ محدوديتي ندارد. البته مانعي نيز در برابر افزايش اين همكاري‌ها موجود نيست .
وي در پاسخ به سوالي درباره اقدام رژيم صهيونيستي در حمله به كشتي‌هاي حامل كمك هاي بشر‌دوستانه به مردم غزه گفت: رژيم صهيونيستي با اين اقدام در حقيقت زنگ شمارش معكوس خود را به صدا درآورد و نشان داد از هيچ جايگاهي در منطقه برخوردار نيست و هيچ ملتي آن‌ها را به رسميت نمي‌شناسد.
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه رژيم صهيونيستي با اقدام اخير خود راه خود را براي باقي ماندن در منطقه مسدود كرد‌، افزود: رژيم صهيونيستي ستون فقرات نظم ظالمانه موجود در جهان است و زماني كه تحت تاثير قرار مي گيرد در حقيقت نظم ظالمانه جهاني متزلزل مي شود .
رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره اقدامات ايران براي مبارزه با تروريسم خاطرنشان كرد : امروز تروريست به خطري براي همه ملت‌ها تبديل شده است . باور ما اين است كه بخش مهمي از جريان تروريست توسط دولت‌هاي استكباري حمايت مي‌شود. امروز ايران، تركيه و عراق همكاري‌هاي مناسبي را براي مبارزه با خطر تروريسم آغاز كرده‌اند كه اميدواريم با تشكيل دولت جديد عراق اين اقدامات هر‌چه بيشتر عملياتي شده و تروريسم ريشه كن شود .
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درباره اعتراض ايران نسبت به مواضع روسيه در قبال بيانيه تهران، گفت : ايران و روسيه دو كشور همسايه هستند كه بايد به طور طبيعي با يكديگر همكاري داشته باشند. ما علاقمند هستيم اين گونه همكاري‌ها ادامه داشته باشد . امروز هم مشكل خاصي در روابط دو كشور وجود ندارد و صرفا تذكر بود كه به روس‌ها داده شد تا مراقب باشند در كنار دشمنان ملت ايران قرار نگيرند البته انتخاب با دولتمردان روسيه است .
رييس‌جمهور در پاسخ به سوال ديگري درباره ارسال كمك‌هاي انسان‌دوستانه از سوي ايران به غزه اظهار داشت : ملت ايران بارها كمك‌هاي انساني را به اين منطقه و ساير نقاط دنيا ارسال كرده است‌.‌حتي ملت ايران پنج سال قبل و در زمان طوفان كاترينا در آمريكا آمادگي خود را براي ارسال كمك به اين منطقه اعلام كرد اما دولت آمريكا راه را براي دريافت اين كمك‌ها بست . ملت ايران ملتي با سابقه چندين هزار ساله است و نمي تواند در مقابل مشكلات ساير ملت‌هاي جهان بي تفاوت باشد .
وي در بخش ديگري از اين كنفرانس خبري با بيان اينكه تركيه كشوري با فرهنگ و تمدن كهن است، اظهار داشت: مردم اين كشور در صحنه‌هاي مهم و سرنوشت ساز حضور تعيين‌كننده‌اي دارند. دو ملت ايران و تركيه از سابقه دوستي درازمدتي برخوردار هستند و امروز هم در موضوعات مهم منطقه‌اي و بين‌المللي در كنار هم قرار دارند .
رييس جمهور با اشاره به حمله رژيم صهيونيستي به كشتي كمك هاي مردم تركيه به غزه خاطر نشان كرد : امروز بشريت از اقدام جنايتكاران رژيم صهيونيستي آزرده خاطر است، اقدام رژيم صهيونيستي فقط حمله به كشتي نبود بلكه حقايق مهمي را در برابر چشم بشريت قرار داد كه مهمترين آن بيدار بودن ملت ها است. اين حادثه نشان داد كه ملت ها بيدار شده اند و در برابر ظلم و ظالمان مي ايستند و همچنين اين حادثه تلخ نشان داد كه احساسات پاك ملت ها ، انسانيت و جوانمردي زنده و تعيين كننده مي باشد .
احمدي نژاد گفت : زماني كه ملت ها مشاهده مي كنند،عده‌اي مظلوم در خانه خود تحت محاصره، مورد هجوم و حمله ظالمانه قرار گرفته اند و از امكانات اوليه زندگي محروم هستند داوطلبانه براي كمك رساني به راه مي افتند .
وي افزود: حركت كشتي صلح و آزادي نه تنها دفاع از مردم غزه بلكه دفاع از شرافت، كرامت، حقوق و آزادي انسان است. اين اقدام نشان دهنده اين است كه همه بشريت اعضاي يك پيكر واحد هستند كه اگر در گوشه‌اي از جهان جنايت و ظلمي اتفاق بيفتد بقيه اعضاي اين پيكر براي امداد رساني به حركت در مي آيند .
رييس جمهور با بيان اينكه حمله رژيم صهيونيستي خوي وحشگيري اين رژيم را در معرض ديد جهانيان قرار داد گفت: اين اقدام نشان داد كه رژيم صهيونيستي به هيچ يك از اصول انساني پايبند نيست و براي شخصيت انسان‌ها، آزادي، حق تعيين سرنوشت و حقوق بشر ارزشي قائل نيست. ملت ايران در سي سال گذشته همه اين حقايق را فرياد مي زد تا بشريت آگاه باشد كه اين رژيم جعلي تنها براي تهديد ، تجاوز و ايجاد ناامني، به ملت هاي منطقه تحميل شده است .
احمدي نژاد تصريح كرد: رژيم صهيونيستي با پشتيباني كشورهاي بزرگي مانند آمريكا همه مرزبندي هاي حقوقي و قانوني را لگد مال كرده و به ارزش‌ها، حقوق مردم و كرامت انساني بي‌اعتنايي مي‌كند.
وي با بيان اينكه در حادثه اخير دو جبهه در كنار هم قرار داشتند، ادامه داد: در يك سوي اين جبهه احساسات پاك انساني، خداپرستي، صلح، امنيت، دلسوزي براي انسان ها و پرچم الهي و انساني قرار داشت و در مقابل وحشي گري، شيطان صفتي، نفرت، ناپاكي و شياطين قرار داشتند .
رييس جمهور با تسليت شهادت عده‌اي از سرنشينان اين كشتي توسط نظاميان صهيونيستي گفت : ملت بزرگ تركيه و همه ملت هايي كه در اين حركت تاريخي مشاركت داشتند افتخار بزرگي را خلق كردند و البته اين پايان راه نيست . كار تازه شروع شده است.
وي تاكيد كرد:بي‌ترديد در آينده اي نزديك صدها كاروان صلح و آزادي به سمت غزه راهي خواهند شد و آزادي ، محبت و عشق را به مردم غزه و بشريت هديه خواهند كرد.
احمدي نژاد در پايان گفت: از ملت تركيه به خاطر هوشمندي و ايستادگي در عرصه هاي مختلف منطقه اي و نيز از دولت تركيه به خاطر حمايت از حركت ارزشمند مردم اين كشور قدرداني مي‌كنيم و بدين وسيله همراهي و پيام همبستگي ملت ايران را براي برپايي صلح ، محبت و امنيت در جهان منتقل مي‌كنيم.

منبع: ایلنا: 18 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.