شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سران فتنه: واي به حالمان اگر وزارت كشور موافقت كند!!

کیهان

يك خبر موثق حكايت از آن دارد كه درخواست مجوز براي راهپيمايي 22خرداد كه از سوي چند گروه مدعي اصلاحات به وزارت كشور ارائه گرديده با هدف و انگيزه رد اين درخواست تهيه شده است و سران فتنه اگرچه مطمئن بوده و هستند كه با درخواست آنها موافقت نمي شود ولي اين نگراني جدي را نيز دارند كه مبادا وزارت كشور با اين درخواست موافقت كند و بار ديگر خالي بودن دست آنها از هوادار به نمايش گذارده شود.
براساس يك گزارش كاملا موثق چند روز قبل موسوي و كروبي و خاتمي براي اتخاذ تصميم درباره 22 خرداد و چگونگي عبور از آن با يكديگر ملاقات كردند. در اين ملاقات اظهارنظرهاي متفاوت و متضاد گروه هاي حامي فتنه در خارج از كشور و برخي از دنباله هاي داخلي آنها مورد بحث قرار گرفت. تعدادي از حاميان بيروني معتقد بودند كه هرگونه اقدام آشكاري نظير حركت هاي خياباني، با توجه به كمبود چشمگير هوادار، مي تواند ادعاي فراگيري جنبش- بخوانيد فتنه- سبز را زير سؤال ببرد و ضربه ديگري علاوه بر 9 دي و 22 بهمن درپي داشته باشد- اخيرا به 14 خرداد نيز به عنوان يك شكست بزرگ ديگر براي- به اصطلاح- جنبش سبز اشاره مي كنند- و درمقابل اين ديدگاه، برخي از سايت هاي بيروني و حامي فتنه گران نيز، يك اقدام حداقلي براي نشان دادن حضور خود را ضروري مي دانستند. موسوي و كروبي و خاتمي در نشست مشترك خود- ابتدا موسوي و كروبي با يكديگر و سپس با خاتمي- نهايتا به اين نتيجه مي رسند كه در صورت اعلام راهپيمايي، اين حركت به علت فقدان هوادار درخور توجه شكست ديگري براي آنها تلقي شده و به انزواي بيشتر آنان منجر خواهد شد و از سوي ديگر چنانچه هيچ اقدامي صورت ندهند، نيز نشانه آن است كه خود به پايان عمر سياسي خويش اعتراف كرده اند و نهايتا با پيشنهاد خاتمي قرار مي شود، تعدادي از گروه هاي مدعي اصلاحات طي نامه مشترك و يا نامه هاي جداگانه از وزارت كشور براي راهپيمايي در روز 22 خرداد تقاضاي مجوز كنند و از آنجا كه به طور قطع و يقين وزارت كشور با اين درخواست مخالفت مي كند، بعد از اعلام مخالفت وزارت كشور، بيانيه اي تهيه كرده و اعلام كنند براي پيشگيري از سركوب هواداران به بهانه غيرقانوني بودن راهپيمايي، از انجام اين راهپيمايي در روز 22 خرداد منصرف شده ايم! خاتمي در ادامه توضيح مي دهد كه با اجراي اين طرح، اولا؛ در نگاه مردم به عنوان افراد قانون گرا(!!) معرفي مي شويم و ثانيا، پديده سرخوردگي و ريزش هواداران جنبش پوشيده باقي مي ماند و مي توانيم اعلام كنيم كه هواداران زيادي داريم ولي براي جلوگيري از سركوب آنها، حاضر به انجام راهپيمايي در 22 خرداد نشده ايم!
پيشنهاد خاتمي كه قبلا در جمع اختصاصي آنها و بعد از چند جلسه بحث و گفت وگو تهيه شده بود در نهايت با موافقت موسوي و كروبي روبرو مي شود. اما موسوي با نگراني مي پرسد: اگر نظام با راهپيمايي موافقت كرده و مجوز بدهد چي؟! در آن صورت بايد افرادي را به ميدان بياوريم و از آنجا كه چنين امكاني در اختيار نداريم و افراد بسيار اندكي حاضر به حضور در راهپيمايي خواهند شد، باز هم جنبش با ضربه جديدي روبرو مي شود و خاتمي به وي اطمينان مي دهد كه هرگز وزارت كشور مجوز صادر نمي كند و بالاخره براي محكم كاري بيشتر تصميم گرفته مي شود كه گروه هاي اصلاح طلب درخواست مجوز را به گونه اي ناقص- بدون ذكر كامل هويت گروهي و مسائل ديگري از اين دست- تهيه كرده و به وزارت كشور بدهند تا همين نواقص موجود در درخواست نيز بهانه ديگري براي رد درخواست آنها باشد و... سرانجام تصميم ياد شده به گروه هاي مدعي اصلاحات اعلام مي شود و آنها درخواست مجوز براي راهپيمايي 22 خرداد را به وزارت كشور تسليم مي كنند.
اكنون بايد منتظر بخش بعدي پروژه ياد شده بود. طي چند روز آينده سران فتنه بيانيه اي صادر كرده و در آن اعلام خواهند كرد كه چون وزارت كشور مجوز راهپيمايي نداده است براي پيشگيري از سركوب هواداران جنبش سبز(!!) در روز 22 خرداد هيچگونه راهپيمايي و تحرك خياباني نخواهيم داشت!!

منبع: کیهان: 29 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.