شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قیام- قطعنامه شورای امنیت
راهبند سیاست سازش و استمالت

شنیداری – 21 خرداد 1389 (ناقص است)

مسعود رجوي

منبع: همبستگی ملی، 24 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مسعود رجوي:[تاریخ ارسال: 16 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: علیرضا تبریزی]  [  ]  
(...) عرض به حضور شما، اولا که من اشاره ای به دوران پهلوی کردم نه قاجار! در ثانی مگر بین دیکتاتور با دیکتاتور فرقی هست؟ تازه دیکتاتوری مذهبی که یک سرو گردن از دوران پهلوی از هر نظر، تحقیر، تحریف، زورگویی، اعدام و شکنجه جلوتر است. اصلا هم بحث سر یک نفر و گروه مشخص نیست، سر فصلها و موضع گیریهای گروه که چه عرض کنم حتی نفر هم در مسیر تاریخ تعیین کننده است، این همان چیزی است که دیکتاتورها از آن وحشت داشته اند و دارند! دو موضع گیری مشخص مجاهدین یکی در مورد حجاب اجباری و دیگر نفی ولایت فقیه خود به خود راه به همانجا می برد که به 30 خرداد ختم می شد! دقیقا همان دو موضع گیری، دو تا از ارکان اصلی جمهوری اسلامی را هدف قرار میداد، که از هر کدام آنها کوتاه بیاید؛ مساوی با فروپاشی رژیم است. مدتها روشنفکرهای چپ پشت سپر "مبارزه با امپریالیسم جهانی" رو به روی مجاهدین سنگر کندند، بی آنکه به اسلام اعتقادی داشته باشند، از امام دجال و جاهل، برای رسیدن به اهداف خودشان، یک قهرمان پوشالی ساختند، که دیدیم چگونه مزد مزدوری اشان را هم گرفتند! نه اینکه از تاریخ و گذشته اشان هیچ عبرتی نگرفتند، تازه کلی هم مبلغ " اصلاحات قلابی" خاتمی شیاد هم شدند، در همان مقطع که باز وقتی معلوم می شود" افعی کبوتر نمی زاید" دوباره به بازتولید شکل دیگری از دیکتاتوری می شوند در چهار چوب " مبارزه مسالمت آمیز" منتهی این بار در کنار کر موسیقی گوشخراش " جنبش سبز" با رهبران اکستر بنیانگذاران، سپاه و وزرات اطلاعات، گوش فلک را کر می کنند، سپس خواننده جلف پیر جوان نما با پوششی که 180 درجه فرق فاحش در نظام جمهوری اسلامی دارد، همان پوششی که در چهار چوب نظام مورد تائید آقای موسوی نمی گنجد؛ در کنار آقایان به اپورتونیستی تمام عیار مشغول است. دودش به چشم کی می رود؟ مردم بی نوا، سودش را کی می برد؟ رژیم، حامیانش و اپورتونیست های روشنفکرنما. کمی هم جانب انصاف را بگیریم حتی اگر از مجاهدین خوشمان نمی آید، همه اینها در کارنامه تحصیلی مبارزاتی همه ما ثبت می شود. بنابراین تا پایان سال پیروزی نهایی خیلی مانده است که اکنون بخواهیم به خودمان نمره قبول بدهیم اما مجاهدین را مردود کنیم.   

[تاریخ ارسال: 15 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: مینا دادگر]  [  ]  
آقای تبریزی مردم ایران هیچگاه با حکومت یکی نبودند وعلت همه آنچه درتاریخ سی ساله گذشته روی داده است همین است . مردم ایران متفاوت اند از حکومت و حکومت یک وصله زورکی بر دامن ملت ایران بوده است بنابراین سی خرداد بود یا نبود هرگز ایرانیان بدوران قاجاریه برنمی گشتند چون از مشروطه تا انقلاب 22 بهمن یکسره برای آزادی جنگیده بودند و سی خرداد ها و دیگر قیام ها هم در ارتباط با تاریخ مبارزاتی گذشته معنا میدهد . هیچگاه دستآوردهای یک ملت و تاریخ آنرا دست کم نگیرید و تاریخ را که جمعی خلق میشود با یک گروه ویک فرد اشتباه نکنید .   

[تاریخ ارسال: 15 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: پرويز]  [  ]  
سلام
دقيقا, منطق آقاي رجوي در سي خرداد تست شد,اما
به مزاق طرفداران جمهوري جهل و جنايت و منطق فاشيستي خوش نيامد .
در بررسي يك پديده فاشيستي , منطق سياسي كه دو تا يا ده تا نيست , تعريفي مشخص است كه ماهيت تعريف كننده و تعريف پذير هر دو در آن تعيين كننده است . بهمين جهت است كه عده اي آب در هاون ميكوبند و منتظر تولد آزادي از دل ارتجاع قرون وسطي هستند.
  

[تاریخ ارسال: 15 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: علیرضا تبریزی]  [  ]  
اگر سی خرداد رخ نمی داد، به باور من اکنون نه جنبش 2 خرداد وجود داشت و نه سبز! می توانم تجسم کنم، هم اکنون به جای کلاه پهلوی همه را وادار می کردند تا عبا و عمامه استفاده کنند. این حداقل نتیجه ای است می توان از دروس تاریخ گرفت.   

[تاریخ ارسال: 15 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: hasan az holand]  [ hadi112113@yahoo.com ]  
آری فهم دنیای فدا و صداقت بی‌ انتها در دنیای پست و تسلیم و فنا غیر ممکن است.برای فهم دنیای سردار کبیر انسانیت.باید اول درد داشته باشی‌ درد آزادی درد نابودی این سیستم به هر قیمت.سپس دل داشته باشی‌ با سلاح و بی‌ سلاح.برای رسیدن به این آرزوها باید قلبت را هم بدهی نه یکروز نه ۲ روز برای همیشه.پا در اینمیدن میدان مبارزه بگذاری.کاش آقای رجوی یک تلمبه پیدا میکرد و غیرت مبارزاتی در شمایان تزریق میکرد.در یک کلام راست میگی‌ نمیتوانی و نباید حرفهای مسعود را فهم کنی‌.چون اول باید باور کنی‌ هیچ هستی‌ در میدان.هیچ   

[تاریخ ارسال: 15 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: Reza]  [  ]  
منطق آقاي رجوي در سي خرداد تست شد و نتيجهً خود را تا کنون بارها پس داده است. اکنون نوبت تست گفتمان و منطقي متفاوت است که آقاي رجوي از فهم آن عاجز است   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.