شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سست شدن پایه‌های وحدت در درون کشور نگران کننده است

ایلنا

يك مرجع تقليد با هشدار نسبت به سست شدن پایه‌های وحدت در درون کشور،گفت:هجمه بیرون نگران کننده نیست گرچه باید هوشیار باشیم؛ اما سست شدن پایه‌های وحدت در درون کشور نگران کننده است و به دست هر کسی به عنوان تندروی یا کند روی انجام گيرد پذيرفتني نيست.
به گزارش ايلنا، آيت‌الله مكارم شيرازي در ديدار رئیس و جمعی از اعضاي مجمع روحانيون مجلس شوراي اسلامي با تبریک ماه رجب و ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) گفت: ما به تمام مجلسیان که منتخب امت هستند احترام می‌گذاریم؛ ولی انتظار ما از روحانیان مجلس بسیار بیشتر است.روحانيان مجلس بیش از دیگران به مفاهیم دینی آشنا هستند باید بیشتر دل بسوزانند و شجاعانه، شفاف، روشن، منطقی و معقول از ارزش‌های اسلام دفاع کنند.
وي با بيان اين كه روحانیان در صف اول در دفاع از ارزش‌های اسلامی قرار دارند، اظهار داشت: زمانی که مساله‌ي در خصوص ارزش‌های دینی در جامعه بوجود ميايد، بايد روحانيان مجلس نخستین كساني باشند كه به پا خیزند و از ارزش‌هاي اسلامي دفاع كنند.
اين مرجع تقليد در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد:خلاف آن چه دشمنان اسلام تبلیغ می‌کنند، پایه‌های اين نظام بحمدالله بسیار محکم است؛ اما نباید از توطئه‌های دشمن غافل شویم. باید دشمنان‌مان را خوب بشناسیم و براي مقابله با آن‌ها هميشه آماده باشيم.
آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش ديگري از سخنان خود افزود: اين كه برخي كشورهاي اروپایی با ما دوستي دارند نباید به هیچ یک از آنها اعتماد کنیم آنها فقط حافظ حقوق خود هستند و دفاع از ما را بر اساس منافع كشورهايشان انجام می‌دهند. ما نبايد جز تکیه بر مردم و ملت خودمان به ديگران اعتماد كنيم.
وي ادامه داد:این را بدانید غربی‌ها امروز اگر در استفاده صلح آميز انرژي هسته‌اي مانع تراشي مي‌كنند، هرگز خواسته‌هاي آنها در اين مساله محدود نمي‌شود و آنها تا بدست آوردن تمام خواسته‌هاي خود به مانع تراشي ادامه خواهند داد و حتی توقع دارند اسرائیل غاصب جنایتکار نیز به رسمیت شناخته شود.
اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: بنابراين باید در همان قدم اول محکم مقابل آن‌ها بایستیم، زيرا تجربه نشان داده آن‌ها پیوسته به مانع تراشی مي‌پردازند؛ اما هرگز ملت ايران را نمی‌توانند شکست بدهند.
وي با بيان اين كه مسائل فرهنگ اسلامي، با مسایل سیاسی آمیخته شده است، افزود: اگر در مسایل فرهنگی شکست بخوریم در مسایل سیاسی شکست خواهیم خورد و نظام ضعیف می‌شود، باید کاری کنیم فرهنگ اسلام و نظام اسلامي براي هميشه حفظ شود.
مكارم شيرازي با انتقاد از بي‌توجهي به مساله عفاف و حجاب در جامعه گفت:ما نباید از مسائل فرهنگی از جمله عفاف و حجاب غافل شویم؛ زيرا حجاب سمبل اسلام است.
وي همچنين با انتقاد از اجرايي نشدن اصل هشتم قانون اساسي در خصوص امر به معروف و نهي از منكر اظهار داشت: مساله طرح عفاف و حجاب چرا در محاق مانده است؟ باید عوامل آن را تجزیه و تحلیل کنید، چه افکاری است که مانع اجرای این دو شده است.
مکارم شیرازی يادآور شد: روایات و آیات فراواني در خصوص امر به معروف و نهی از منکر است و از برترین اعمال شمرده شده است این که مهم‌ترین اصل قانون اساسي به فراموشی سپرده شود. زيبنده كشور اسلامي نيست، شما نمايندگان محترم مجلس بايد اين اصل را احيا كنيد.
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود حفظ وحدت و اتحاد ميان طرفداران نظام و انقلاب را بسیار مهم دانست و اظهار داشت امروز مساله مهم كشور حفظ وحدت ميان همه طرفداران نظام و رهبری است. هجمه بیرون نگران کننده نیست گر چه باید هوشیار باشیم؛ اما سست شدن پایه‌های وحدت در درون کشور نگران کننده است و به دست هر کسی به عنوان تندروی یا کند روی انجام گيرد پذيرفتني نيست.
مكارم شيرازي در پايان تاكيد كرد:نباید مرکز تنش در کشور ایجاد شود. مسایل کوچک را بزرگ و به آن دامن نزنیم گاهی ادبیات خشن به کار برده می‌شود که شایسته نظام اسلامی نیست. شما نمايندگان روحاني در مجلس می‌توانید در تحکیم وحدت نقش موثری داشته باشید.

منبع: ایلنا: 25 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.