شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تكليف كارگران را مشخص كنيد

ایلنا

رئيس شوراي اسلامي كار شركت واحد اتوبوسراني تهران و حومه مي‌گويد: سازمان تامين اجتماعي هنوز هيچ اقدام مثبتي در جهت از سرگيري اجراي قانون بازنشستگي مشاغل سخت و زيان‌آور براي كارگران شركت واحد انجام نداده است.

علي‌اكبر عيوضي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: آن گروه از رانندگان و كارگران شركت واحد كه به دليل انجام كار در محيط‌هاي سخت و زيان‌آور مشمول بازنشستگي پيش از موعد هستند با مشكل مواجه هستند.

وي افزود: از سال گذشته سازمان تامين اجتماعي با استدلال سليقه‌اي و تفسير نادرست از مصوبه دولت با بازنشستگي بيش از موعد كارگران داراي مشاغل سخت و زيان‌آور شركت واحد مخالفت كرد.

اين فعال كارگري يادآور شد: دولت در آيين‌نامه جديد مشاغل سخت و زيان اور كاركنان و كارگران مشاغل در موسسات دولتي را از مزاياي بازنشستگي پيش از موعد مستثني كرده بود كه سازمان تامين اجتماعي نيز با دولتي قلمداد كردن مجموعه شركت واحد از صدور حكم بازنشستگي براي كارگران مشمول اين شركت خودداري كرد.

عيوضي گفت: اين در حالي است كه طبق اساسنامه شركت واحد، مالكيت اين شركت غيردولتي است كه سهامدار عمده آن را شوراي شهر تشكيل مي‌دهد.

وي با بيان اينكه بسياري از كارگران شركت واحد در 5 سال گذشته به كمك آيين‌نامه مربوطه به مشاغل سخت و زيان‌آور بازنشسته شده‌اند گفت: ما خواهان اجراي قانون هستيم.

اين فعال كارگري تصريح كرد: در اين رابطه شركت واحد شكايتي را در كميسيون اجتماعي مجلس مطرح كرده است كه در نتيجه آن يك كارگروه از سوي مجلس سرگرم رسيدگي به اين مساله است.

وي گفت: بسياري از اعضاي كميسيون اجتماعي مجلس از جمله رئيس فراكسيون كارگري معتقد هستند كه تفسير سازمان تامين اجتماعي از آيين‌نامه جديد مشاغل سخت و زيان‌آور غلط و سليقه‌اي است.

عيوضي هشدار داد: ادامه اين وضعيت مي‌تواند به نارضايتي عمومي كارگران شركت واحد و انجام حركت‌هاي اعتراضي كارگري منجر شود

منبع: ایلنا: 1389/3/25
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.