شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعتراض 300 نفري كارگران پارس‌ متال تهران

ایلنا

جمعي از كارگران كارخانه پارس‌متال تهران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه و اخراج خود صبح امروز در محل دفتررياست‌جمهوري واقع در ميدان پاستور تجمع كردند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، دست‌كم 300 نفر از مجموع 450 كارگر كارخانه پارس‌متال در اعتراض به پرداخت نشدن بيش از 5 ماه مطالبات معوقه و تصميم كارفرما به اخراج كارگران قراردادي تجمع‌كرده‌اند.
به گفته كارگران به تازگي كارفرما در اطلاعيه‌اي از كارگران قراردادي خواسته است تا هرچه زودتر براي تسويه‌حساب خود اقدام كنند.
كارگران مي‌گويند: حداق 150 كارگر قراردادي با سابقه بالاي 12 سال دركارخانه پارس‌متال مشغول به كار هستند.
همچنين تجمع‌كنندگان مدعي هستندكه كارفرما بابت حقوق و مزاياي شب عيد و دستمزد سه ماه اول سال به هركارگر بيش از 5 ماه بدهكار است.
اين در حالي است كه برخي كارگران مي‌گويند كارفرماي پارس‌متال بابت سنوات، پاداش و ساير مطالبات به كارگران بازنشسته شده نيز بدهي دارد به طوري كه يا تعدادي از كارگران مشمول بازنشستگي پيش از موعد به دليل پرداخت نشدن حق بيمه منتظر بازنشستگي هستند و يا درازاي بازنشستگي به كارفرما تعهدكرده‌اند كه سنوات پايان خدمت خود را يكسال بعد دريافت كنند.
كارخانه پارس‌متال توليدكننده با سابقه لوله و گلوله‌هاي چدني است كه در منطقه غربي تهران قرار دارد و به گفته كارگران نيم‌قرن سابقه دارد.
تجمع‌كنندگان مي‌گويند سهامدار عمده كارخانه از سه ماه مانده به شروع سال 89 با قطع امكانات رفاهي و قبول نكردن سفارش جديد زمينه توقف اين واحد توليد را فراهم كرد به طوري كه اكنون فعاليت دراين واحد با سابقه راكد شده است.

منبع: ایلنا: 7 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.