شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

توزیع اطلاعیه علیه علی لاریجانی در قم

بی بی سی

گروهی که خود را "امت حزب الله" می نامند پس از برگزاری نماز جمعه قم، علیه علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، اطلاعیه توزیع کرده اند.


خبرگزاری کار ایران (ایلنا) جمعه، ۱۱ تیر (دوم ژوئیه) گزارش داد که اطلاعیه این افراد تحت عنوان "آقای لاریجانی رأی ما را پس دهید، شما دیگر نماینده ما نیستید" در قم توزیع شد.


به گزارش ایلنا، در اطلاعیه مذکور نوشته شده است: "با توجه به چندین مورد از عمکرد غیر قابل دفاع شما در هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، ما همان‌هایی که به اشتباه به شما رای دادیم، اعلام می ‌کنیم که دیگر نماینده ما نیستید."


معلوم نیست این افراد به چه گروهی وابسته هستند، اما ظاهرا خود را به "جمع کثیری از طلاب، دانشجویان و مردم" نسبت داده اند.


آن طور که ایلنا گزارش می دهد، این مخالفان رئیس مجلس ایران، در اطلاعیه خود به شدت از موضع علی لاریجانی در برابر دانشگاه آزاد و "خوش بینی" او نسبت به رهبران مخالف دولت محمود احمدی نژاد انتقاد کرده اند.


به گزارش ایلنا در این بیانیه آمده است: "با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که هر گاه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای را تصویب می کند، مجلس وارد نشود، شما مصوبه‌ای در مقابل شورای عالی را به رای نمایندگان گذاشتید و میزان تبعیت خود را از رهبری نشان دادید."


مجلس ایران اخیرا کلیات طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمود احمدی نژاد درباره تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد لغو می شود.


این اقدام روز سه شنبه (یکم تیر) با اعتراض گروهی که خود را "دانشجویان بسیجی" می خواندند مواجه شد.


این افراد در برابر ساختمان مجلس تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند که به گزارش واحد مرکزی خبر ایران، در آن شعاریی مانند "مجلس اشرافیت، مایه ننگ ملت؛ نماینده جاهل، نمی خواهیم؛ خانه ملت، ننگ ملت؛ مافیای مجلس، پیوندتان مبارک" داده شد.


علی لاریجانی ضمن رد این اتهام ها، گفته است چنین شعارهایی با مصالح نظام و ادب اسلامی سازگاری ندارد.


بر اساس گزارش ایلنا، مخالفان رئیس مجلس ایران در قم در اطلاعیه خود او را به رای دادن به میرحسین موسوی در انتخابات خرداد ۸۸ متهم کرده اند.


برخی طرفداران محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رقبای انتخاباتی و رهبر مخالفان دولت وی را "سران فتنه" می خوانند و خواهان محاکمه آنها هستند.


مهدی کروبی بارها از سوی طرفداران دولت مورد حمله قرار گرفته است.


حضور اخیر میرحسین موسوی در جلسه هیات موسس دانشگاه آزاد نیز به شدت از طرف برخی رسانه های طرفدار دولت مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: بی بی سی: 12 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.