شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

عمليات دستگيري 38 عضو ارشد مجاهدین؟؟

فارس

معاون وزير كشور عراق در گفت‌وگو با فارس:

عمليات دستگيري 38 عضو ارشد منافقين آغاز شد

خبرگزاري فارس: معاون اول وزير كشور عراق از شروع عمليات دستگيري اعضاي ارشد‌ گروهك تروريستي منافقين و تحويل آنها به‌ مقامات قضايي خبر داد.

"ايدن خالد " معاون اول وزير كشور عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در بغداد اظهار داشت: روز گذشته‌ نامه‌اي از طرف دادگاه عالي جنايي را دريافت كرديم كه‌ در آن اسامي 38 عضو ارشد گروهك منافقين را شامل مي‌شود.
وي افزود: در اين نامه‌ دادگاه‌ از وزارت كشور درخواست كرده‌ هرچه‌ سريعتر عمليات دستگيري اين افراد جنايتكار را آغاز كرده‌ و آنها را تحويل مقامات قضايي دهند.
معاون وزير كشور عراق در ادامه‌ با تأكيد بر دستگيري اعضاي ارشد سازمان منافقين خاطرنشان كرد: هم اكنون اسامي و عكس تمامي اين افراد به‌ نيروهاي پليس سراسر كشور تحويل داده‌ شده‌ است.
چندي پيش دادگاه عالي جنايي عراق حكم دستگيري مسعود رجوي و 37 نفر ديگر از اعضاي گروهك منافقين از جمله مريم رجوي و امير كاظمي، يكي از معاونان رجوي را به‌ اتهام قتل و عامل مردم عراق در سال‌هاي قبل از سقوط رژيم صدام را صادر كرد.
بر اساس ماده 12 از قانون دادگاه جنايي عراق، وزارت كشور عراق و اينترپل مامور به دستگيري و انتقال اين افراد به دادگاه خواهند شد.
بر اساس گزارش‌هاي‌ دريافتي، از آن‌جايي‌كه حاكميت دولت عراق در استان ديالي به رسميت شناخته شده و امنيت كمپ عراق جديد (پادگان اشرف) در منطقه خالص به طور كامل بر عهده نيروهاي انتظامي عراق قرار گرفته است، هم اكنون اين نيروها جايگزين نيروهاي آمريكايي شدند.

 

منبع: فارس، 20 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.