شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انتری که نالوطی اش مرده است
میلاد مختوم

میلاد مختوم

حدود یک ماه پیش چهارمین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد بر علیه رژیم جمهوری اسلامی ایران به خاطر ادامه فعالیت های جاه طلبانه هسته ای و تلاش برای ساخت سلاح هسته ای به تصویب رسید. قطعنامه 1929 ضمن گسترش و شدت بخشیدن به تحریم های اعمال شده در قطعنامه های پیشین شورای امنیت، بر نظارت بر اجرای مواد قطعنامه تأکید جدی دارد. بر اساس مواد این قطعنامه رژیم جمهوری اسلامی از تجارت با کشورهای دیگر در زمینه  استخراج اورانیوم، یا تولید و استفاده از مواد هسته ای دیگر و فناوری مربوط به آن منع می شود. کشورهای عضو سازمان ملل موظف هستند از فروش، تأمین یا انتقال مستقیم یا غیر  مستقیم هرگونه تانک رزمی، خودروهای زرهی، موشک، یا سیستمهای موشکی به ایران و نیز تجهیزات  وابسته به آنها، از جمله قطعات یدکی یا اقلامی که کمیته شورای امنیت مشخص کرده است، جلوگیری کنند. نکته بسیار بارز در این قطعنامه شدت بخشیدن به مواردی است که برای جلوگیری از رفت و آمد افراد سپاه پاسداران و یا افرادی که به مؤسسات، نهادها و شرکت های تحت پوشش سپاه پاسداران وابسته هستند، در نظر گرفته شده اند. علاوه بر این مبادلات تجاری و تبادلات مالی با 22 شرکت و مؤسسه در گیر در فعالیت های  هسته ای یا تولید موشک های بالستیک یا دوربرد و سایر سلاح های کشتارجمعی، ممنوع گردیده اند. اغلب این اشخاص حقوقی و حقیقی (شرکت ها و افراد) مرتبط با برنامه هسته ای رژیم یا در استخدام سپاه پاسداران هستند و یا در  تملک آن و یا تحت اداره و کنترل سپاه قرار دارند.

 

یک هفته پس از صدور این قطعنامه، اتحادیه اروپا نیز تحریم هایی را بر علیه رژیم جمهوری اسلامی به تصویب رساند. این تحریم ها ارسال کالاهای با کاربرد دوگانه (کالاهایی که قابل استفاده در صنایع تسلیحاتی هستند) به ایران را ممنوع می کند. سرمایه گذاری در صنایع گاز و نفت نیز از طرف اتحادیه اروپا ممنوع شده است. علاوه بر مسدود کردن حساب های بانکی سپاه پاسداران در اروپا، پهلوگیری کشتی های شرکت های کشتیرانی وابسته به سپاه پاسداران در بنادر اروپا نیز  ممنوع شده است.

 

کنگره و سنای امریکا هم موارد مشابهی را در جهت تکمیل تحریم های شورای امنیت بر علیه رژیم جمهوری اسلامی به تصویب رساندند. تحریم های جدید امریکا که به عنوان شدید ترین تحریم ها تا کنون ارزیابی می شوند، از جمله صادرات بنزین و کالاها و سایر خدمات برای نوسازی صنایع نفت و گاز در ایران و همچنین مبادلات تجاری با سپاه پاسداران و برخی بانک های مهم ایرانی را ممنوع می کنند.

 

به طور خلاصه می توان گفت که جلوگیری از فعالیت های نظامی، تسلیحاتی و اقتصادی و یا محدود کردن، نظارت و کنترل اینگونه فعالیت های بزرگترین و وحشی ترین نیروی سرکوبگر رژیم قرون وسطایی جمهوری اسلامی، یعنی سپاه پاسداران، محور اصلی قطعنامه 1929 و تحریم های اتحادیه اروپا و ایالات متحده امریکا است. ناگفته پیداست که اعمال اینگونه تحریم ها بر علیه سپاه پاسداران و مؤسسات مختلف تحت پوشش آن، نه به خاطر جنایات بیشمار این باند سرکوبگر بر علیه مردم ایران، بلکه به دلیل شرکت سپاه پاسداران در برنامه های تسلیحاتی و بویژه نقش آن در پیگیری و پیشبرد پروژه ضد بشری رژیم آخوندی برای دستیابی به سلاح هسته ای است.

 

در شرایطی که مخالفان جدی رژیم جمهوری اسلامی و تمامی کسانی که خواهان پایان دادن به بساط ستم و جهل و جنایت جمهوری اسلامی و برقراری آزادی و حکومت مردمی هستند، در عین آگاهی به نقش حمایت گر کشورهای سوداگری که برای حفظ منافع اقتصادی خود و ادامه چپاول و غارت دارایی های مردم ایران تا کنون پیه هر گونه ننگ سازش و مماشات با رژیم جمهوری اسلامی را به تن مالیده اند، از شدت گرفتن تحریم ها و انزوای بین المللی رژیم و قطع حمایت های بین المللی استقبال می کنند و با تأکید بر ضرورت تحریم های همه جانبه در تلاش برای استفاده از این فرصت طلایی برای سازماندهی توده ها در جهت سرنگونی رژیم هستند، سید میر حسین موسوی خامنه، از موضع کذایی رهبر اپوزیسیون وارد صحنه می شود و از ظالمانه بودن قطعنامه دم می زند.  نخست وزیر محبوب دجال جماران در مورد تحریم های شورای امنیت و انزوای رژیم از جمله می نویسد:

 

"آنچه در شرایط کنونی مهم است، اندیشیدن به راه حلهائی است که بتواند احتمالات خطر رابرای استقلال، تمامیت ارضی و حقوق مشروع کشور به حداقل برساند و در عین حال پاسدار آزادی و حقوق شهروندان باشد که حفظ امنیت ملی بدون پشتوانه شهروندانی آزاد و آگاه ممکن نیست. شبکه های سبز مشفقانه به راه حلهائی که می تواند به دفع این شر عارض گشته کمک کند بپردازند.  قبل از اشاره به تعدادی از این راه حل ها تاکید بر محکومیت این قطعنامه ظالمانه ضروری است.  ما در شرایطی محکوم می شویم که به سادگی ازجنایات در سرزمینهای اشغال شده فلسطین وبمبهای هسته ای آن غمض عین می شود و حق استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای ازما دریغ می گردد. بی تردید این یک قطعنامه بر ضد ملت ماست."

 

بدین ترتیب نقش "شبکه های سبز" و تمامی سیاه بازی های یک سال اخیر "پیروان خط دجال" در داخل و خارج از حوزه ولایت در سناریوی سید رو می شود. موسوی دارد به همان سبک دوران جنگ خانمان سوز ضد میهنی، که هم صدا با پیر کفتار جماران برای رفع فتنه از عالم در تنور جنگ می دمید، برای نجات رژیم آخوندی و "دفع شر عارض گشته" نیرو بسیج می کند و در حالی که با بی شرمی هر دو چشم را بر تمامی جنایات "دوران طلایی امام" و ستم و بیداد حکومت جمهوری اسلامی در حق مردم اسیر ایران می بندد، از "غمض عین از جنایات در سرزمین های اشغال شده فلسطین" گله می کند! با وجود اینکه در قطعنامه 1929 شورای امنیت بر حق کشورهای عضو برای تحقیق،  تولید و کاربرد انرژی هسته ای صلح آمیز تأکید شده است، سید میر حسین علارغم یقه درانی هایش در مورد اولیت و ضرورت و فوریت اطلاع رسانی صادقانه به ملت، در یادداشت اش با ادعای اینکه " حق استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای ازما دریغ می گردد"، آشکارا به مردم دروغ می گوید.  

   

زنده یاد احمد شاملو در جلد سوم کتاب کوچه زیر کلمه "انتر" آورده است:

 

"یا عنتر.|| میمون. نسناس. لوطیان این حیوان را گرفته به افیون معتاد می کنند تا از ایشان اطاعت کند. آنگاه حیوان را به آهنگ تمبک می رقصانند و می جهانند و از قبل وی کسب روزی می کنند. ـ نامی که بر حیوان می گذارند معمولاً ملوس، فندق یا مخمل است و رایج ترین نمایش او نشان دادن جای دوست و دشمن. لوطی می پرسد: »جای دوست کجاست؟« و حیوان دست بر فرق سر خود می نهد؛ و آنگاه می پرسد: »جای دشمن کجاست؟« و حیوان سر را بر زمین نهاده به حالت وارونه در می آید و دست بر نشیمن گاه خود می گذارد. ـ"

 

یکی از مزدوران مجلس آخوندی به نام کرمی راد، صدور قطعنامه 1929 و اعمال تحریم ها بر علیه رژیم را "اعلام جنگ علنی گروه 1+5 علیه ملت ایران و همه کشور‌های آزادیخواه جهان" نامیده است. سید میر حسین هم همچون انتری که نالوطی اش مرده است، در ادامه یادداشت خود جای دوست و دشمن را اینچنین نشان می دهد:

 

"سپاه امروز در گیر مسائل سوال برانگیزی است. از سویی اسلحه سپاه وبسیج به جای دشمن در مقابل مردم قرار گرفته است ودر سرکوب و دستگیری ها و بازجوئی ها ی نیروهای سیاسی و معترضین نقش درجه اول دارند و از سوی دیگر سپاه در حجم غیر قابل باوری درگیر مسائل اقتصادی است."

 

اگر موسوی ذره ای صداقت داشت و یا لااقل به این بخش از سخنان خودش باور می داشت، نه تنها قطعنامه تحریم ها بر علیه رژیم را محکوم نمی کرد، بلکه از اعمال تحریم های گسترده به خصوص بر علیه فعالیت های اقتصادی و تسلیحاتی سپاه پاسداران استقبال هم می کرد.   

 

میلاد مختوم

12 ژوئیه 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.