شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعتراض‌ها در بازار تهران ادامه دارد

بی بی سی

 


گزارش ها از تهران حاکی از آن است که امروز، سه شنبه، 22 تیر بخشی از بازار تهران در ادامه اعتراض هفته گذشته بازاریان به افزایش مالیات از سوی دولت ایران، همچنان تعطیل بوده است.


با آنکه نمایندگان شورای اصناف با دولت برای افزایش 15 درصدی مالیات توفق کرده اند، اما بخشی از مغازه داران در بازار پارچه فروشان و فرش فروشان هنوز پس از تعطیلات چهار روزه در ایران، فعالیت عادی خود را از سر نگرفته اند.


علی عسکری، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در تلویزیون ایران اعلام کرد که در پی توافق نمایندگان شواری اصناف و دولت بر افزایش 15 درصدی، مالیات دهندگان می توانند بیش از نیمی از مالیات خود را به صورت قسطی بپردازند.


مسئولان شورای اصناف کشور هم از رضایت بیشتر اصناف از این توافق صحبت کرده اند و گفته اند که اصناف باید اظهار نامه های مالیاتی خود در سال 1388 را با توجه به افزایش 15 درصدی نسبت به سال 1387 تا پایان تیرماه ارائه کنند.


هفته گذشته در پی اعلام خبر افزایش مالیات بر درآمد تا 70 درصد و عدم توافق سازمان امور مالیاتی و اصناف با خواسته های بازاریان "در زمینه مالیات عملکرد سال 1388،" بخشی از واحدهای صنفی در بازار تهران از جمله صنف طلا و جواهر، سراج، نساج و پارچه مغاره خود را تعطیل کردند.


این اعتراض و تعطیلی تا پایان هفته گذشته ادامه داشت و تصور می شد که پس چهار روز تعطیلی که دو روز آن به علت گرمای شدید از سوی دولت تعطیل اعلام شده بود، وضع قلب تجاری اقتصاد ایران به حال عادی بازگردد.


اما بنا به گزارشها، روز سه شنبه مغازه های بین سبزه میدان تا بازار تهران تعطیل بوده و فقط بعضی از واحد های صنفی حاشیه این مسیر مشغول به فعالیت بودند.


بنا بر گزارشی که وبسایت خبر آنلاین منتشر کرده، بازاریان روز سه شنبه در واحد های صنفی خود حضور یافته اند اما خرید و فروشی را انجام نمی دادند و فقط با تلفن به پیگیری امور خود مشغول بودند.


در پی اعتراض بازاریان در هفته گذشته، وزارت بازرگانی ایران اعلام کرد که رشد 70 درصدی مالیات ها منتفی شده و از این پس سقف مالیات ها بر اساس میزان درآمد واقعی اصناف تعیین می شود.


اعتصاب در بازار تهران که یک واحد قدرتمند تجاری به حساب می آید، حادثه ای نادر است.

در مهر ماه سال 1387 بخشی از بازار تهران در اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده دست به اعتصاب زدد که به سایر شهرهای دیگر ایران نیز کشیده شد. آن اعتصاب ها پس از عقب نشینی دولت پایان یافت.

منبع: بی بی سی : 22 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.