شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱ اوت ۲۰۲۲



سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تحريم براي ايران بي اثر است و جنگ براي آمريكا فاجعه

کیهان

 


مقامات رژيم اسرائيل متوهم اند و با تحليل هاي متناقض خود براي آمريكا فاجعه مي آفرينند.
پايگاه اينترنتي ريس فور در گزارشي به تحليل سياست هاي متناقض اسرائيل در قبال ايران و تاثير آن بر نگرش و رفتار آمريكا پرداخت و در اين باره نوشت؛ مصاحبه نتانياهو با شبكه آمريكايي فاكس نيوز سه نكته اصلي داشت. اول اين كه او اعتراف كرد تحريم ها عليه ايران بي فايده است. البته با اين منظور كه آمريكا را به سوي جنگ سوق دهد. جنگي كه براي آمريكا فاجعه آميز خواهد بود.
دوم او در اظهاراتي فرافكنانه مدعي شد؛ «نبايد به جمهوري اسلامي اجازه دستيابي به توان توليد تسليحات هسته اي داده شود زيرا، نمي توان به اين مسئله دل خوش كرد كه مقامات جمهوري اسلامي، محاسبات هزينه- فايده اي را كه از زمان بمباران هسته اي هيروشيما و ناكازاكي، مد نظر همه قدرت هاي هسته اي قرار دارد، لحاظ كنند.»
و بالاخره؛ «جالب تر آن كه وي مدعي شد، ايران، تنها يك بار، آن هم زماني كه از تهديد آمريكا وحشت كرد، روند فعاليت هسته اي اش را متوقف كرد»!
اين گزارش در ادامه درباره اين سياست هاي متوهمانه و متناقض نوشت: «اسرائيل در برداشت ها و تحليل هاي خود درباره تصميم و نيت ايران در مورد مسائل هسته اي، دچار اشتباهات و تناقض هاي فاحش است. از يك سو، مقامات اسرائيل دچار اين توهم هستند كه ايران كشوري غيرمنطقي است كه محاسبات هزينه- فايده اي را كه كشورهاي هسته اي جهان از پايان جنگ جهاني تاكنون لحاظ مي كنند، مد نظر قرار نمي دهد از سوي ديگر، مقامات تصميم گيرنده ايران را افراد بسيار منطقي مي دانند كه محاسبات منطقي مخاطرات و فوايد را در مديريت برنامه هسته اي ايران در نظر مي گيرند.»
نويسنده در پايان با اشاره به تلاش تل آويو براي متقاعد كردن آمريكا براي جنگ با ايران به تبعات فاجعه آميز اين وسوسه پرداخت و متذكر شد؛ «با توجه به حضور نيروهاي آمريكايي در منطقه، مخاطرات اين امر براي آمريكا، بيش از ايران است، پيامدهاي استراتژيك، حاصل ماجراجويي هاي نظامي آمريكا را در منطقه بغرنج تر خواهد كرد و تاثيرات منفي عميق و ريشه اي بر اقتصاد خود آمريكا و جهان خواهد گذاشت و جايگاه و وجهه مخدوش آمريكا را در يكي از مهمترين مناطق جهان، مخرب تر و منفورتر خواهد كرد.»

منبع: كيهان: 24 تير 1389




نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:



در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.