شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر کشور: تعدادي از عوامل حادثه زاهدان دستگير شدند

ایسنا

وزير کشور گفت: دغدغه و رويکرد اصلي دولت خدمت به مردم است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه لرستان، مصطفي محمدنجار در آيين توديع و معارفه استاندار لرستان با اشاره به اين مطلب و فاجعه تروريستي زاهدان، افزود: عزت و اقتدار نظام جمهوري اسلامي خاري در چشم استكبار جهاني است و استكبار جهاني و در رأس آن آمريكا كه منافع خود را در منطقه از دست داده‌اند عصباني هستند و به همين خاطر عليه ملت و انقلاب ايران توطئه‌ مي‌كنند.


وي افزود: سياست‌هاي استكبار جهاني در كشورهاي لبنان، فلسطين، عراق و افغانستان با شكست مفتضحانه‌اي مواجه شده و استكبار جهاني اين شكست خود را از چشم مسلمانان مي‌بينند، لذا مي‌خواهد با ايجاد تفرقه و اختلاف بين شيعه و سني مسلمانان جهان را به جان هم بيندازد.


نجار ادامه داد: استكبار جهاني به‌ويژه آمريكا در‌صدد است با دامن زدن به اختلافات مذهبي و قوميتي در ايران به‌ويژه سيستان و بلوچستان، يك نوع گسست ديني و مذهبي در ايران ايجاد كند.


وزير كشور گفت: تشييع جنازه‌اي كه مردم شيعه و سني زاهدان از شهداي فاجعه تروريستي داشتند مشت محكمي بر دهان استكبار جهاني زد.


نجار با بيان اين‌كه ما مديون مردمي هستيم كه در پرتو ناب ولايت افتخار خدمتگزاري را براي مسئولان فراهم كردند و رسالت ماست كه قدر اين نعمت را بدانيم و در خدمت‌رساني بيشتر به مردم كه مورد تأكيد رئيس جمهوري است، تلاش كنيم، اختلافات مذهبي، قومي و فتنه سال گذشته در ايران را از توطئه‌هاي دشمنان دانست و افزود: استكبار جهاني با بكارگيري همه تجربيات و امكانات با كمك ايادي داخلي خود به صحنه آمد تا عليه ملت و انقلاب توطئه ديگري را رقم بزند كه با هوشياري مردم و هوشمندي رهبر معظم انقلاب جريان فتنه با راهپيمايي شكوهمند مردم ايران در نهم دي خنثي شد.


وزير كشور گفت: تعدادي از عوامل مرتبط با اقدام تروريستي زاهدان دستگير شدند.


مصطفي محمدنجار همچنين در حاشيه مراسم توديع و معارفه استاندار لرستان در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي استان در سخناني اظهار كرد: همانطور كه قبلا هم گفتم ما عوامل اين حادثه را مي‌شناسيم و در حال حاضر در حال پيگيري اين موضوع هستيم.


وي با بيان اين‌كه تاكنون تعدادي از عوامل اين حادثه تروريستي دستگير شده‌اند، يادآور شد: اخيرا معابري را كه اين گروهك‌ها از آن تردد مي‌كنند، بسته‌ايم و 9 نفر نيز از اشراري كه از اين معابر تردد مي‌كردند به هلاكت رسيده‌اند.


وزير كشور يادآور شد: همچنين شناسايي‌ها و اقدامات خوبي توسط دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي انجام شده است كه با قاطعيت و جديت موضوع را پيگيري مي‌كنيم.


نجار تصريح كرد: به زودي عوامل اين حادثه به ويژه كساني كه اين گروهك‌ها را تجهيز و حمايت مي‌كند به سزاي عمل ننگين خود خواهند رسيد.


وي خاطرنشان كرد: همچنين در وقت مناسب برخورد لازم را با كشورهايي كه اين گروهك‌ها براي تردد از خاك آنها استفاده مي كنند، انجام خواهيم داد.

منبع: ایسنا: 2 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.