شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

كارگران «باربر» از حقوق كارگري خود محرومند

ایلنا

دبير انجمن صنفي كارگران ميادين ميوه و تره بار مي‌گويد: دستور العمل مربوط به بيمه كارگران باربر ميادين ميوه و تره‌بار باعث شده است تا تمامي باربران بيمه شده از مزاياي بيمه اجباري سازمان تامين اجتماعي محروم شوند.
غلامرضا توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا گفت: بر اساس دستورالعملي كه از دو سال پيش مبناي بيمه كارگران باربر ميادين ميوه و تره‌بار قرار گرفته است؛ تمامي باربران با كمك مالي دولت به عنوان بيمه شده خويش فرما شناخته شده‌اند و در نتيجه از حقوق كارگري محروم شده اند.
وي يادآور شد: كارگران باربر در ميادين ميوه وتره‌بار برخلاف باربران بازار در استخدام ميدان‌دارها و صاحبان غرفه‌هاي ميوه فروشي هستند چنانچه اسختدام، كار، اخراج و دستمزد اين كارگران به اراده كارفرمايان ميادين تره بار بستگي دارد.
به گفته توكلي گرچه آيين نامه سازمان تامين اجتماعي با واگذار كردن وظيفه پرداخت سهم كارفرما از حق بيمه‌ به دولت باعث برداشته شدن بار مالي از دوش مالكان ميادين ميوه‌ و تره بار شده است اما نبايد منكر ماهيت كارگري افرادي شد كه به عنوان باربر در اين ميادين مشغول به كار هستند.
اين فعال كارگري افزود: در نتيجه وضع به وجود آمده كارگران باربر در ميادين ميوه و تره بار از تمام حقوق كارگري چون بيمه بيكاري، طبقه بندي مشاغل و ... محروم شده اند.

منبع: ایلنا: 3 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.