شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر رفاه و تامين اجتماعي : بيش از 50درصد رزمنده ها شانزده هفده ساله بودند

ایلنا

وزير رفاه و تامين اجتماعي گفت : هم اكنون جوانان امروز ما در جبهه علم و دانش جهاني مي جنگند و موفقيت هاي بسياربزرگي هم بدست مي آورند و اگر الان هم خداي ناكرده جنگي باشد اين جوانان بيشتر از جوانان سي سال قبل در جبهه ها حضور خواهند يافت .
به گزارش ايلنا، صادق محصولي كه در جمع دانش آموزان تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره ) استان آذربايجان شرقي در اردوگاه امام علي (ع) شهرستان كرج سخن مي گفت افزود : همان طور كه مقام معظم رهبري فرمودند جوانان امروز اين سرزمين پرتلاش تر با بصيرت تر معتقدتر و ارزشي تر از جوانان سي سال قبل در عرصه هاي مختلف درتلاشند و اين مايه مباهات و افتخار ايران اسلامي است .
وزير رفاه و تامين اجتماعي با اشاره به رشادت ها و ايثارجوانان در طول جنگ تحميلي گفت : اگر دانش آموزان و دبيرستاني هادرطول دفاع مقدس حضور فعال و مجدانه نداشتند ما نمي توانستيم جنگ را اداره كنيم .
وي با بيان اينكه سن بيش از 50درصد رزمنده ها شانزده هفده ساله بودند، گفت : البته نوجواناني مانند شهيد فهميده سيزده ساله هم بودند كه در اين جنگ رشادتهاي بزرگي از خود نشان دادند و درمجموع با قاطعيت مي توان گفت جوانان و نوجوانان زلال و پاك اين سرزمين بودند كه با ايثار وفداكاري خود نگذاشتند وجبي از اين خاك مقدس از دست برود .
مهندس محصولي با ياد آوري پنجم مرداد ، سالگرد عمليات« مرصاد » خاطرنشان كرد : من دراين عمليات به خوبي به ياد دارم كه جوانان چگونه در مقابل دشمن ايستادند و منافقين كوردل را به درك واصل كردند .
وزير رفاه و تامين اجتماعي بااشاره به عبارات همت والا، بصيرت ، كارآمدي ، استقامت و سلامت كه بعنوان شعار اين اردو انتخاب شده اند بصيرت را مهمترين شعار دانست و افزود : مقام معظم رهبري تاكيد زيادي بربصيرت دارند و با توجه به شرايط امروز هم مهمترين مسئله ما تقويت بصيرت است كه جز با عمل واقعي به رهنمودهاي ولايت فقيه بدست نمي آيد .
وي ضمن تشريح معناي بصيرت تاكيد كرد : دردوره غيبت امام زمان (عج) هيچ كس بهتر از ولي فقيه نمي تواند به ما بصيرت دهد ، دشمن را معرفي وجريان فتنه را مشخص كند و به معناي واقعي راه را به ما نشان دهد .
محصولي باتاكيد برپيروي از فرمايشات مقام معظم رهبري افزود: بايد فرمايشات ايشان را به صورت يك نظام و مجموعه ببينيم و به همه آنها عمل كنيم.
وزير رفاه و تامين اجتماعي تبيين درست و دقيق رهنمودهاي مقام معظم رهبري را بسيار ضروري دانست و تصريح كرد : كساني كه به مواضع ونظرات كارآمد مقام عظماي ولايت تسلط دارند بايد سخنان گهر بار ايشان را به دانش آموزان آموزش دهند تا آنها بهتر بدانند تكاليفشان دراين دوره چيست .
وي شعار همت والا را كه از ديگر شعار هاي مطرح شده در اين اردو بود ترجمه ديگري از نامگذاري سال جديد ( سال همت مضاعف و كار مضاعف ) دانست و تصريح كرد همت والا هم در زندگي شخصي و هم در زندگي اجتماعي بايد به كار بسته شود تا موفقيت هاي بعدي به بار بنشيند و جز با تلاش و همت والا نمي توانيم درمسير پيشرفت حركت كنيم .
وزير رفاه و تامين اجتماعي افزود : رهبر فرزانه انقلاب اسلامي دهه چهارم انقلاب را دهه پيشرفت و عدالت خوانده اندوجز با همت والا نمي توانيم در رسيدن به اين هدف بزرگ موفق باشيم و ايران اسلامي را به سمت تعالي سوق دهيم .
محصولي با اشاره به همت والاي امام خميني (ره) براي رسيدن به اهداف بزرگشان گفت : بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران در اين وانفساي دنيا از همت بلندش براي پيروزي اين انقلاب جهاني استفاده كرد و به دنيا فرهنگ و گفتمان ديگري هديه داد كه تا ابد باقي است .
وزير رفاه و تامين اجتماعي گفت : اميد ما مسئولان به شما جوانان آينده ساز كشور است وويژگي نشاط و اميد در شما باعث مي شود ما با تلاش وانرژي بيشتر درمسيرخدمتگزاري حركت كنيم .
وي با بيان اينكه شما جواناني پاك و زلال هستيد گفت : شما به دليل جوان بودن هنوز زياد با دنيا مانوس نشده و فطرت پاك الهي خود را حفظ كرده ايد و بايد اين نعمت الهي را قدربدانيد ودراامه زندگي نيز حافظ آن باشيد .
وي در تعريف كارآمدي مكاتب و اديان گفت : كار آمدي اين است كه يك مكتب بتواند پاسخ هاي مناسب به نيازهاي بشري ، معيشتي ، روحي و رواني انسان بدهد و در واقع دعواي مكاتب بر سر اين است كه كداميك كار آمد ترند و پاسخ هاي مناسب تري دارند .
وزير رفاه و تامين اجتماعي دين و مكتب اسلام را بهترين اديان و مكاتب دانست و تصريح كرد : امروزه شاهد اين هستيم كه هر كجا دين هست و انسان ، بندگي خدا را افتخار خود مي داند احساس خوشبختي وجود دارد زيرا اين احساس نتيجه وصل به خدا و يك احساس دروني است .
صادق محصولي در تبيين استقامت كه به عنوان شعار چهارم اين اردو انتخاب شده است گفت : دشمنان هميشه براي سد كردن راه موفقيت و پيشرفت كشور مانع تراشي مي كنند و اينجاست كه استقامت معناي خاصي پيدا مي كند و بازكننده همه گره هاست .
وي استقامت را در زندگي فردي هم مفيد خواند و افزود: وقتي همت والا داشتيد و با كار آمدي برنامه ريزي كرديد بايد با استقامت جلوي هر مشكلي بايستيد و شما مشكلات را به زانو در آوريد.
وزير رفاه و تامين اجتماعي همچنين سلامت را در دوبعد جسماني ، روحي و رواني مهم توصيف كرد و افزود :اگر رابطه انسان با خدا درست باشد سلامت روحي و رواني انسان تامين مي شود و اين نعمت بسيار بزرگي است .
وي با اشاره به نزديكي ماه مبارك رمضان خاطر نشان كرد ماه رمضان بهترين فرصت براي خود سازي است و اگر خود سازي نباشد انسان در هيچ كاري موفق نمي شود .
درپايان اين مراسم نيز وزيررفاه و تامين اجتماعي دقايقي به زبان آذري براي دانش آموزان آذربايجاني تحت پوشش كميته امداد سخن گفت : كه با استقلال پرشور آنان مواجه شد .
محصولي همچنين نمازمغرب و عشاء را در جمع اين دانش آموزان به جاي آورد و شام را نيز مهمان آنها بود .

منبع: ایلنا: 10 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.