شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

روضه آبت الله بی بی سی بر مصائب بیت ولایت
میلاد مختوم

میلاد مختوم

سایت اینترنتی بخش فارسی رادیو بی بی سی چندین ستون خود را به موضوع تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا بر علیه رژیم جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است. در یک صفحه ویژه این سایت مطالبی تحت عناوین مختلف مانند:

 

ـ آثار تحریم های بین المللی بر زندگی مردم ایران

ـ فشار تحریم ها بر کشتی های ایرانی

ـ تحریم‌های بانکی و فشاری که به مردم وارد می‌کند

ـ مروری بر خودداری شرکت‌های خارجی از همکاری با ایران

ـ کشتی های ایرانی زیر ذره بین دنیا

ـ تحریم نفتی ایران و هزار راه رفته

ـ سودهایی که حاکمان ایران از تحریم‌ها می‌برند

ـ تحریم‌های بین‌المللی و آسیب‌شناسی رفتار غرب با ایران

... دیده می شوند.

 

 وجه مشترک تمامی این مطالب تاکید بر فشارهایی است که در اثر این تحریم ها بر زندگی مردم ایران وارد می شوند. در واقع آیت الله بی بی سی که اینچنین برای مردم اسیر ایران اشک تمساح می ریزد، مشغول روضه خوانی بر مصیبت های بیت ولایت فقیه و سایر باندهای جنایتکار رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی از طریق چندین منبر با شیوه چند رسانه ای می باشد. پای یکی از این منبرها از مصیبت های وارده به رانندگان درمانده ایرانی که در به در به دنبال خرید یک واشر ناقابل برای تعمیر اتومبیل شان هستند، ولی نمی یابند، مطلع می شویم. از آنجاییکه به ادعای این بنگاه سخن پراکنی دانشجویانی هم که خارج از ایران مشغول تحصیل هستند تحت تاثیر همین تحریم ها قرار گرفته اند، در پای منبر دیگری از مصیبتی که آن دانشجوی ایرانی در خارج کشور در اثر تحریم ها به آن دچار شده است، خبردار می شویم و ماجرای دلخراش فشار وارده بر بانک ها که باعث شده است پول خرجی این دانشجو در بلاد غربت به موقع به دست اش نرسد، آدم را به یاد گلوی تشنه یاران حسین در صحرای کربلا می اندازد! یا ماجرای دلخراش دختر خانمی که دندان درد شدیدی دارد ولی دکتر دندان پزشک به دلیل وجود تحریم ها از کار روی دندان او عاجز مانده است. عذاب وجدانی که آیت الله بی بی سی به خاطر پول های کلانی که در اثر تحریم های اعمال شده به جیب واسطه ها و دلال های حرفه ای از خدا بی خبر ریخته می شوند، می کشد، موضوع روضه بعدی است.

 

بیچاره آن شرکت فلک زده آلمانی که حالا دیگر نمی تواند ماشین آلات سنگین حفر تونل را به ایران بفرستد، چه گناهی کرده است که باید شامل تحریم ها شود؛ شرکتی که تنها محض رضای خدا و برای حل مسئله حمل و نقل شهری مردم تهران و ساختن زیر ساخت های لازم برای مترو قصد همکاری با دولت خدمتگزار را داشت! علاوه بر این آیت الله بی بی سی نگرانی خود را از اینکه شاید شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی دیگر نتواند با همان شیوه هایی که تحریم های امریکا را دور می زد، تحریم های شورای امنیت را هم دور بزند و تغییر نام کشتی ها، استفاده از پرچم کشورهای مختلف، تغییر مالکان کشتی و مدیران آنها و سایر ترفندهای آخوندی در این مورد بی اثر بمانند، را نیز اعلام کرده است.

سایت بی بی سی ادعای آخوند کروبی، از باند مغلوب اپوزیسیون کذایی، که اخیرا گفت: "بخشی از حاکمیت و سپاه به دنبال تحریم هستند"، را مقدمه روضه خوانی دیگری قرار داده است و نگرانی عمیق خود را از خارج شدن رقیبان مستقل باقی مانده از صحنه تجارت و رونق گرفتن تجارت غیر رسمی و نفع سرشاری که سپاه پاسداران و گروه های وابسته به آن از اعمال تحریم ها می برند، اعلام کرده است. معلوم نیست اینهمه دشمنی آیت الله بی بی سی با سپاه پاسداران از کجا سرچشمه می گیرد! از این گذشته بلندگوی استعمار پیر به عمد از یاد می برد که تجارت خارجی در ایران تحت حاکمیت آخوندها در انحصار دولت و ارگان های وابسته به آن و یا وابستگان رژیم و حرام زادگان سران رژیم است و حرف از تاجران مستقل و تجارت غیر رسمی در نظام قرون وسطایی ولایت فقیه زدن، شوخی بی مزه ای بیش نیست.

در اینکه تحریم های اعلام شده، اگر به صورت جدی دنبال شوند، بسیاری از رگ های اقتصادی و نظامی رژیم ضد بشری را قطع خواهند کرد، جای هیچ شکی نیست. در واقع هر نیروی مخالف رژیم باید از این فرصت به دست آمده که باعث تضعیف رژیم می شود، استقبال نموده و آن را در جهت سرنگونی رژیم به کار اندازد. کسانی که ادعا می کنند که این تحریم ها باعث فشار بیشتر بر مردم ایران می شوند، در واقع ادعا می کنند که مردم ایران در این سی سال اخیر تحت حاکمیت رژیم خونخوار جمهوری اسلامی آنچنان تحت فشار نبوده اند! گویی بالاتر از سیاهی هم رنگی هست! این افراد فراموش می کنند که رژیم جمهوری اسلامی مردم ایران را به گروگان گرفته است و سرمایه های عظیم کشور ایران را قبل از هر چیز در جهت سرکوب وحشیانه مردم و افزایش قدرت نظامی و تسلیحاتی خویش از طریق تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته ای و صدور تروریسم به کار می گیرد. مردم دلیر ایران به خوبی میدانند که تحریم ها نتیجه مستقیم ماهیت ضد بشری و ارتجاعی رژیم جمهوری اسلامی هستند. همین که آیت الله بی بی سی خود را دلسوز مردم ایران نشان می دهد و بر علیه اعمال تحریم ها روضه خوانی راه انداخته است، خود دلیلی بر کارآمد بودن تحریم ها در وارد کردن ضربه های جدی بر پیکر هیولای جمهوری اسلامی است. برای اینکه به میزان صداقت دولت فخیمه انگلیس و آیت الله بی بی سی در اظهار نگرانی هایشان برای مردم ایران پی ببریم و از مقاصد انسان دوستانه آنها آگاه شویم، بهتر است به تاریخ مراجعه کنیم.

 

نزدیک به شصت سال پیش، پس از انتخاب دکتر مصدق توسط مجلس شورای ملی در هفت شهریور 1330 به عنوان نخست وزیر و اقدامات ایشان برای اجرای قانون ملی شدن صنعت نفت، دولت انگلستان با فرستادن رزمناو و نیروهای چترباز انگلیسی به پایگاه های نظامی خود در خاورمیانه به تهدیدات نظامی متوسل شد و بدین ترتیب از صدور نفت ایران جلوگیری کرد تا دولت ملی دکتر مصدق را از نظر اقتصادی زمین گیر کند. در اثر کارشکنی ها و توطئه چینی های دولت انگلیس و همراهی امریکا و روسیه و حمایت کارتل های بین المللی نفتی، صدور نفت ایران به طور کامل متوقف شد و طرح تحریم های اقتصادی بر علیه دولت مصدق در سطح جهانی به اجرا درآمد.

 

تفسیر رادیو لندن از قانون ملی شدن صنعت نفت در همان زمان هم شنیدنی است:

 

"امروز پارلمان ایران پیشنهاد ملی کردن صنعت نفت را در کشور تصویب کرد. این پیشنهاد توسط عده معدودی از مرتجعین و ثروتمندان و همچنین گروهی از ملاهای متعصب که در رأس آنها سید ابولقاسم کاشانی قرار گرفته، پشتیبانی می شود ... اصلاً معلوم نشد فکر ملی کردن نفت چطور به خاطرها آمد. فقط چند نفر منفی باف که عده ای از جوانان ساده لوح از آنها پیروی می کردند، فریاد می کردند نفت ایران برای ایرانی. ولی هیچکس نگفت چطور ممکن است که ایرانی نفت خود را اداره کند. فقط  کسانی از قبیل رزم آرا، که می دانستند اداره کردن نفت به دست ایرانی عملی نیست، با پیشنهاد ملی کردن نفت مخالفت کردند ... " (گذشته چراغ راه آینده است، ص 549)

 

آری، در قاموس بنگاه لجن پراکنی استعمار پیر تحریم و محاصره اقتصادی و تهدید نظامی بر علیه دولت ملی دکتر مصدق، فشار بر مردم ایران نبود، اما تحریم نظام ضد بشری جمهوری اسلامی و ارگان وحشی و سرگوبگر سپاه پاسداران، بر مردمی که سی سال است در چنگال خونین آخوندها اسیر هستند و هیچ سهمی از سرمایه های ملی خود ندارند، فشار وارد می کند.

 

میلاد مختوم

2 اوت 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.