شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ريشه واردات 70 درصدي در رانت‌هاي سياسي است

ایلنا

يك عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي گفت: ريشه واردات 70 درصدي كشور در رانت‌هاي سياسي، ضوابط غيرقانوني و تعرفه‌گذاري‌هاي نامناسب است.
به گزارش ايلنا، حجت‌الاسلام حسين اسلامي با بيان اين‌كه كشور آسيايي ژاپن، 80 درصد صادرات و 10 درصد واردات دارد،‌ گفت: ولي جمهوري اسلامي ايران 70 درصد واردات و 20 درصد صادرات دارد، لذا وقتي به مشكلات اجتماعي شامل معيشت، اشتغال جوانان و معضلات اقتصادي به ويژه پويايي صنعتگران و سرمايه‌گذاري پرداخته مي‌شود، مشاهده مي‌شود كه معادلات اجتماعي و اقتصادي نادرست است.
وي تصريح كرد: بالا بودن واردات، ريشه در رانت‌هاي سياسي، ضوابط غيرقانوني و تعرفه‌گذاري‌هاي نامناسب دارد. اين وضعيت موجب هدايت كشور به بن‌بست‌ها در همه‌ي زمينه‌ها شده است.
وي خواستار تغيير معادله واردات به صادرات از سوي مجلس شوراي اسلامي شد و افزود: تا مادامي كه مجلس جاي واردات و صادرات كشور را تغيير ندهد، اقتصاد كشور پويا نمي‌شود.
اسلامي با ابراز تاسف از رد طرح بهسازي قراردادهاي موقت كار و شركت‌هاي پيمانكار نيروي انساني در جلسه‌ي امروز مجلس، خاطرنشان كرد: كارگراني كه با قرارداد موقت كار مي‌كنند از هرگونه امنيت شغلي محروم هستند. اسلامي گفت: اخراج و تعديل نيروي انساني از سوي كارفرمايان به عنوان يكي از عوامل افزايش آمار طلاق از سوي دستگاه قضايي اعلام شده است، لذا اميدوارم طرح‌هايي كه در خصوص تامين امنيت شغلي كارگران تدوين مي‌شود، به ثمر برسد.
نماينده‌ مردم ساوه و زرندیه در خانه‌ي ملت، افزايش شش درصدي حقوق شاغلان و بازنشستگان را با تورم جاري كشور نامتناسب دانست و افزود: در شرايطي كه همه ما تورم جاري كشور را احساس مي‌كنيم، افزايش شش درصدي حقوق شاغلان و بازنشستگان پاسخگوي نيازهاي خانواده‌ها نيست، لذا دولت در اين ميزان درصد، تجديدنظر كند.
وي در بخش ديگري از نطق خود اظهار داشت: حضرت علي(ع) مي‌فرمايند « آن‌گونه نباشيد كه خود را ملاك حق قرار دهيد و ديگران را با خود مقايسه كنيد كه اين راه، راه باطل است، آن‌گونه باشيد كه حق را ملاك قرار داده و خود و ديگران را با حق بسنجيد، اين راه، راه درست و صحيحي است.»
عضو كميسيون اصل نود مجلس گفت: بخش زيادي از مشكلات امروز جامعه به اين برمي‌گردد كه يك نفر خود را محق و درستكار مي‌داند و سايرين را با خود مقايسه مي‌كند و هر كس با ايده و عقيده او موافق نيست، چنين فردي را مخالف اسلام قرار مي‌دهد. آيا آموزه‌هاي ديني و عترت نبوي چنين توصيه كرده‌اند؟ در اسلام هيچ‌گاه افراد ملاك حقيقت نبوده‌اند.
نماينده‌ مردم ساوه در خانه‌ي ملت، توجه به نصايح مراجع عظام تقليد و مجتهدان معظم را وظيفه همه مسوولان دانست و تصريح كرد: امروز بايد فرمايشات ائمه اطهار(ع) را سرلوحه قرار دهيم.

منبع: ایلنا: 14 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.