شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پخش اینترنتی تلویزیون 'رسا' آغاز شد

بی بی سی

گروهی از مخالفان دولت و فعالان جنبش اعتراضی ایران در خارج از کشور با انتشار بیانیه ای از راه اندازی تلویزیون ماهواره ای با نام "رسانه سبز ایران؛ رسا"خبر داده اند.


تلویزیون ماهواره ای رسا همزمان با یکصد و چهارمین سالگرد نهضت مشروطیت در روز جمعه ۱۵ مرداد ماه ۱۳۸۹ انتشار برنامه های خود را بر روی اینترنت آغاز کرد.


تاریخ آغاز پخش ماهواره ای این شبکه تلویزیونی هم "هفته اول ماه رمضان" اعلام شده است.


"رسا" شبکه‌ای فارسی زبان است که به انعکاس و پخش اخبار، تحلیل، گزارش و برنامه های فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می پردازد.


در منشور منتشر شده توسط دست اندر کاران این شبکه آمده است که رسا موسسه ای است غیر انتفاعی و مستقل از احزاب، سازمان ها و نهادهای سیاسی دولتی و غیر دولتی که به دلیل خفقان موجود در کشور، خارج از ایران ثبت شده و در چارچوب اصول مطرح شده در این منشور فعالیت می کند.


موسسان تلویزیون رسا همچنین اعلام کرده اند که منابع مالی این شبکه تنها از طریق کمک‌های مردمی و تبلیغات خواهد بود و مطلقا از هیچ دولت و یا سازمان دولتی خارجی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم کمکی دریافت نخواهد کرد.


در منشور منتشر شده توسط دست اندرکاران این تلویزیون اینترنتی نامی از موسسان آن برده نشده و تنها به ذکر عبارت "جمعی از همراهان جنبش سبز" بسنده شده است.


دلیل راه اندازی این شبکه در این منشور چنین ذکر کرده: "در شرایطی که اقتدارگرایان حاکم بر ایران با در اختیار داشتن همه امکانات رسانه ای، ایجاد انحصار خبری و سوءاستفاده از صدا وسیما تلاش کرده اند کلیه مجاری اطلاع رسانی را به روی ملت ایران ببندند و جنبش سبز اعتراضی مردم را از پیگیری اهدافش باز دارند، باز کردن راه اطلاع رسانی آزاد به روی مردم ایران یکی از ضرورت های این مرحله از جنبش و به مثابه فریضه ای ملی به شمار می رود."


چندی پیش گروه دیگری از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران ایرانی فعال در خارج از ایران هم اعلام کرده بودند که قصد دارند در قالب شبکه ای ماهواره ای، رسانه ای "متفاوت برای گرد هم آمدن استعدادهای جنبش مردمی ایران" با نام "ایران ندا"، تاسیس کنند.

منبع: بی بی سی: 16 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:

Error in query: SELECT * FROM maghaleh WHERE nevisandeh = ' بی بی سی' AND onvan != 'پخش اینترنتی تلویزیون 'رسا' آغاز شد' AND nevisandeh != '- - -' AND kategori != 'ثبت آزمایشی' ORDER BY timestamp DESC. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'رسا' آغاز شد' AND nevisandeh != '- - -' AND kategori' at line 1