شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رفسنجاني: مسوولان اجازه ندهند توطئه بدخواهان عليه انقلاب تحقق يابد!

ایلنا

رئيس مجلس خبرگان رهبري تاكيد كرد: مسئولان بايد با حفظ وحدت و افزايش روحيه مردم اجازه ندهند تا توطئه و آرزوهاي بدخواهان عليه انقلاب اسلامي ايران تحقق يابد.
به گزارش ايلنا ، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از نخبگان حوزوي و مسئولان فرهنگي استان خراسان رضوي با اشاره به نقش روحانيت در طول تاريخ اسلام و ايران‌،اظهار داشت: روحانيت همواره پناهگاه و طرفدار مردم در همه ادوار بوده و هست.
وي نقش روحانيت و حوزه‌هاي علميه را در آگاهي‌بخشي به جامعه به‌ويژه در زمينه‌هاي فرهنگي و مذهبي ممتاز خواند و افزود: روحانيت در طول قرن‌هاي متمادي با استفاده از دانش روز و توان نقادي و آزادانديشي حوزه، توانسته است تكيه‌گاه مناسبي براي مردم باشند.
هاشمي‌رفسنجاني احياء روحانيت با اشاره به تشكيل حوزه علميه زيرنظر آيت‌الله العظمي بروجردي، يادآور شد: بعد از آن، امام خميني(ره) مبارزات خود عليه رژيم پهلوي را ادامه داد و براي اولين بار در تاريخ اسلام با حمايت خيل عظيم مردم، حكومت براساس مكتب اهل بيت(ع) كه دستاوردي كاملاً بديع و بي‌سابقه بود را به طور رسمي با ساختار نظام و قانون اساسي مترقي و اسلامي شكل داد.
رئيس مجلس خبرگان رهبري با تبيين فراز و نشيب‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران از جمله دوران جنگ تحميلي و تحريم‌ها و همچنين شرايط بين‌المللي از جمله دو دوره اشغال افغانستان، فروپاشي شوروي سابق و اشغال عراق، شرايط كنوني را حساس خواند و گفت: مسئولان بايد با حفظ وحدت و افزايش روحيه مردم اجازه ندهند تا توطئه و آرزوهاي بدخواهان عليه انقلاب اسلامي ايران تحقق يابد.
اعضاي شوراي برنامه‌ريزي مديريت حوزه علميه خراسان نيز در ديداري جداگانه با رئيس مجلس خبرگان رهبري گزارشي از آخرين فعاليت‌ها و عملكرد اين حوزه را به اطلاع ايشان رساندند.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار بر ضرورت آگاهي طلاب از شرايط دنياي امروز گفت: طلاب با افزايش سطح اطلاعات و يافته‌هاي علمي خود، در پاسخ‌گويي به نيازهاي فكري جامعه بشري موفق‌تر خواهند بود.

منبع: ايلنا: 18مرداد1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.