شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدي‌نژاد:ايران تنها دولتي است كه به طور كامل در دنيا مشروعيت دارد!!

ایلنا

رييس جمهور، دولت ايران را به دليل اينكه هم راي ملت را دارد و هم تنفيذ شده است،تنها دولتي دانست كه به طور كامل در دنيا مشروعيت دارد.
به گزارش ايلنا، محمود احمدي‌نژاد در هشتمين همايش گراميداشت هفته جهاني مساجد با تاكيد بر نقش ائمه جماعات اظهار داشت: ائمه جماعات به مساجد روح و حركت مي‌دهند.
رييس‌جمهور مساجد را محل اتصال آحاد مردم به امام عصر (عج) دانست و خاطر نشان كرد: مساجد محل عملياتي كردن برنامه‌هاي امام عصر(عج) براي اداره جامعه هستند.‌ائمه جماعات هم نقش مهمي در اداره جامعه دارند زيرا دين منهاي امام بي‌معنا و با بي‌ديني تفاوتي ندارد.
احمدي نژاد افزود: نمي‌توان جهان را با تفسيرهاي مختلفي از قرآن اداره كرد. اداره دنيا به تفسير واحدي نيازمند است كه اگر كسي به آسمان متصل نباشد، نمي‌تواند اين تفسير را انجام دهد.
رييس جمهور با اشاره به نقش مساجد در ايجاد يك جامعه متعالي اظهارداشت: مساجد‌، زيربناي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي هستندكه البته اين موضوع در برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرار گرفته است .
وي با اشاره به اهميت مساجد،خانواده و روزي حلال در جامعه گفت: بدون روزي حلال همه اقدامات بي‌اثر خواهد بود. مبارزه با ربا تضمين كننده روزي حلال است. نظام مادي همه تلاش خود را براي ويران كردن مساجد،معابد و همچنين متلاشي كردن خانواده‌ها انجام مي‌دهد. از اين رو وجود روزي حلال نقش به سزايي در شكل‌گيري فطرت پاك انسان‌ها دارد.
احمدي‌نژاد موفقيت در فعاليت‌هاي فرهنگي را نيازمند ايجاد شبكه مستحكم،فعال، بانشاط و منور به نور ولايت دانست و گفت: ولايت و سلسله مراتب آن تنها مجراي انتشار كمالات و حقايق است. اين موضوع به قدري اهميت دارد كه نقطه تمركز شيطان هم در از بين بردن رابطه انسان با ولايت قرار گرفته است .
رييس جمهور در بخشي از سخنان خود درباره علل وجود دشمني‌هاي بسيار در عرصه جهاني خاطر نشان كرد: امروز شاهد سنگين‌ترين و گسترده‌ترين دشمني‌هاي تاريخ عليه ملت ايران هستيم زيرا ايران يك ظرفيت عظيم و تنها مجموعه‌اي است كه مي‌تواند با بسيج ملت‌ها در برابر دشمنان بايستد. همچنين آنان مي‌دانند كه هرگاه در طول تاريخ،ملت ايران فرصتي پيدا كرده است امواج انساني آن همه دنيا را فرا گرفته است.
احمدي نژاد افزود:همواره ايرانيان در به وجود آمدن علم، توحيد، فرهنگ،يگانه پرستي،رفتار انساني و ارزش‌هاي متعالي نقش به سزايي داشته‌اند .
وي فرهنگ حاكم بر ايران را برآمده از انديشه امامت و ولايت دانست و گفت : اين فرهنگ مي‌تواند دنيا را اداره كند زيرا اين فرهنگ در طول قرن‌ها توسط علماي فداكار و مجاهد نهادينه شده است.
احمدي نژاد با بيان اينكه امروز ايران يك جغرافيا،ملت و يا يك نژاد خاص نيست ، بلكه به معناي عدالت ، يكتاپرستي،ايستادگي در مقابل ظالمان،عدالتخواهي و تلاش يكپارچه يك ملت براي برپايي حيات طيبه است ، اظهار داشت: ايران كانون مكتب اسلام ناب محمدي (ص)و متعلق به همه بشريت است و چيزي به نام نژاد ايراني وجود ندارد. زيرا اسلام بشر را در 1400 سال پيش از نژاد ، قوم و رنگ عبور داده است .
رييس جمهور با اشاره به مظلوميت بسياري از ملت‌هاي جهان خاطر نشان كرد:در بسياري از كشورها به مسلمانان اجازه اظهار نظر در روز قدس را هم نمي‌دهند و اگر امروز اميد و انگيزه‌اي در نگاه به مسايل جهاني به وجود آمده است به واسطه ايستادگي ملت ايران است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از رفتار برخي از كشورهاي اسلامي در حمايت از رژيم صهيونيستي، تصريح كرد:چه طور كسي مي‌تواند قرآن بخواند و خود را پيرو اسلام بداند اما با رژيم صهيونيستي دوست باشد. برخي از كشورها،ملت‌ها را به اسلامي دعوت مي‌كنند كه رژيم صهيونيستي را به رسميت مي‌شناسد، در مقابل كشتار غزه سكوت مي‌كند و چپاول استعمارگران را مخفي مي‌كند.در واقع اين اسلام مردم را به جاي دعوت به پرستش خداوند به پرستش طاغوت دعوت مي كند. آنها از ايران وحشت دارند زيرا اگر ايران حركت كند بساط اين تفكر، برچيده خواهد شد.
رييس جمهور در ادامه با اشاره به نقش حضرت امام (ره) در زنده نگه داشتن موضوع فلسطين، خاطرنشان كرد: امام (ره) پرچم قدس را كه متعلق به همه بشريت بود به اهتزاز درآوردند و اگر ايران نبود فلسطين در تاريخ دفن شده بود .
رييس جمهور با بيان اينكه انديشه‌اي كه از ايران منتشر مي‌شود،منطبق بر فطرت الهي ، انساني و جايگزين مناسبي براي فرهنگ مادي است،گفت: هر كس در راه خدا و زير پرچم ولايت حركت كند هميشه پيروز است .به همين دليل استعمارگران و سلطه طلبان همه توان خود را براي مقابله با ايران بسيج كردند و مي‌دانند كه سستي ايران موجب حمله دشمنان به عراق، لبنان و سوريه خواهد شد.
رييس جمهور درباره تهديد اروپا به تحريم مبادله كالا با ايران خاطر نشان كرد:اقتصاد ايران 900 ميليارد دلاري است در حالي كه رقم مبادله ايران با اروپا 24 ميليارد دلار است بنابراين اگر اين تبادل انجام نشود مطمئناً ملت ايران جشن خواهد گرفت .
احمدي نژاد با اشاره به بي‌تاثير بودن تحريم ها عليه ملت ايران، تصريح كرد :حتي اگر تحريم‌ها اثري بگذارد به دوره رياست جمهوري اوباما نمي‌رسد،اما قطعاً تاثير عميق تحريم‌ها موجب شكوفايي، خودكفايي و قدرتمندتر شدن اقتصاد ايران خواهد شد.
وي قطعنامه‌هاي صادر شده عليه ايران را ظالمانه دانست و گفت : هيچ كس در دنيا اين قطعنامه‌ها را نپذيرفته است به طوريكه اتحاديه «مركوسور» متشكل از كشورهايي مانند برزيل، آرژانتين و ونزوئلا به شدت مخالفت خود را با اين تحريم‌ها اعلام كردند.دشمنان از اين تحريم‌ها تنها براي دستيابي به اهداف خود در ايجاد جنگ رواني عليه ايران استفاده مي كنند .
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ايران براي اداره دنيا برنامه‌اي را تهيه كرده است، خاطر نشان كرد: در اين برنامه دشمنان هم نقشي دارند و آنها امروز دقيقاً كاري را كه ايران مي‌خواهد،انجام مي‌دهند به طوريكه با صدور قطعنامه عليه ايران ظالمانه بودن شوراي امنيت و ساير سازمانهاي بين المللي را با سند اثبات مي‌كنند.
رييس جمهور درباره ادعاهاي سلطه گران مبني بر ساخت بمب اتم توسط ايران اظهار داشت : اگر ايران بخواهد بمب اتم بسازد از دشمنان هراسي ندارد.اما به دليل اداي تكليف ديني خود اين كار را انجام نمي‌دهد زيرا تكليف ديني و دستور رهبري عزيز،ساختن بمب اتم را ممنوع كرده است ضمن اينكه بمب را در مناسبات جهاني موثر نمي‌دانيم .
وي درباره تصميمات كارگروه تحريم ها در دولت، اظهار داشت : بر اساس تصميم اين كارگروه، ايران از فرصت تحريم ها براي گسترش و جهاني شدن توليدات و برپايي نظام جديد اقتصادي در جهان استفاده خواهد كرد كه البته در نهايت اين راهكارها منجر به سقوط دشمنان خواهد شد .
رييس جمهور با اشاره به ادعاي دشمنان مبني بر فشار به دولت از طريق مردم ايران، خاطر نشان كرد :دولت ايران تنها دولتي است كه به طور كامل در دنيا مشروعيت دارد.زيرا هم راي ملت را دارد و هم تنفيذ شده است . همچنين بالاترين پشتيباني از يك دولت در ايران محقق شده است . مطمئناً دشمنان آرزوي وارد كردن كوچكترين فشاري را بر دولت ايران از طريق ملت با خود دفن خواهند كرد.
دكتر احمدي نژاد با اشاره به روابط و همكاري ايران با كشورهاي مختلف دنيا ، گفت: بيشتر كشورهاي دنيا در مذاكرات ،مباني قاطع و اصولي ايران را قبول دارند زيرا در اقتصاد و سياست به دنبال راه جديدي هستند.مطمئنا آينده متعلق به جريان اسلام ناب محمدي (ص) و عدالت خواهي همه ملت هاي دنيا در عرصه جهاني است.
وي با بيان اينكه دشمنان ايران از نظر تئوريك به بن بست رسيده اند ،گفت: آنها بدون داشتن منطق تنها به زور اسلحه پيش مي‌روند اين در حاليست كه جاذبه ، موجب دوام انديشه و فرهنگ خواهد شد و فرهنگي كه امروز در دنيا مي خواهد با زور اسلحه منتشر شود به بن بست مديريتي رسيده است .
احمدي نژاد با بيان اينكه نظام طبقاتي برپايه ظلم استوار است خاطر نشان كرد: ظلم هيچ گاه پايدار نمي‌ماند سلطه‌گران حتي به اهل بيت و پيامبر (ص) نيز ظلم كردند و انسان، ايمان،محبت و پاكي و قداست را هم از بين بردند. مطمئناً ملت ايران اين افراد را با فرهنگ، تدبيرومنطق از دنيا بيرون خواهد كرد.
رييس جمهور با اشاره به همراهي برخي از نيروهاي داخلي با دشمنان اظهار داشت :افرادي كه تصور مي‌كنند به واسطه دشمن مي‌توانند به جايي برسند و جام زهر را آماده كردند، بدانند دوره آنها به پايان رسيده و ديگر تكرار نخواهد شد و ملت ايران جام زهر را به كام بدخواهان فرو خواهد كرد.

منبع: ايلنا : 17 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.