شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

گنجی 'قهرمان آزادی مطبوعات'

بی بی سی

'موسسه مطبوعات بین المللی' روز دوشنبه روزنامه نگار و ناراضی ایرانی اکبر گنجی را به عنوان پنجاه و نهمین "قهرمان آزادی مطبوعات جهان" معرفی کرد.


براساس بیانیه این موسسه، آقای گنجی، 50 ساله، به خاطر مقالاتی که در آنها چهره های بلندپایه سیاسی و روحانیان را به دخالت در ترور روشنفکران و دگراندیشان متهم کرده بود، شش سال در اوین محبوس بود.


در ادامه بیانیه آمده است که علیرغم شرایط بی رحمانه در زندان، او همچنان به نوشتن ادامه داد و گام هایی که می تواند ایران را به رسیدن به یک دموکراسی سکولار و احترام به حقوق بشر و داشتن رسانه ها و دستگاه قضایی مستقل رهنمون شود شرح داد.


به نوشته این بیانیه، آقای گنجی در سال 2006 آزاد شد و ایران را ترک کرد با این حال به مبارزه برای آزادی ادامه داد.


الیسون بتل مکنزی مدیر موقت این موسسه گفت: "شجاعت او در برابر ارعاب و مبارزه مستمرش برای حقیقت و عدالت باید الهام بخش همه ما باشد."


او افزود: "کوشش های او به خصوص در این مقطع با توجه به ادامه سرکوب زندانیان سیاسی در ایران اهمیت دارد."


این گروه مستقر در وین که برای آزادی مطبوعات تلاش می کند در همایش ماه سپتامبر از 60 "قهرمان" آزادی مطبوعات تجلیل خواهد کرد. شتمین "قهرمان" ماه آینده معرفی خواهد شد.

منبع: بی بی سی، 19 بهمن 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:

Error in query: SELECT * FROM maghaleh WHERE nevisandeh = ' بی بی سی' AND onvan != 'گنجی 'قهرمان آزادی مطبوعات'' AND nevisandeh != '- - -' AND kategori != 'ثبت آزمایشی' ORDER BY timestamp DESC. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'قهرمان آزادی مطبوعات'' at line 1