شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حزب‌الله لبنان: به دادگاه بين‌المللي بررسي ترور حريري اعتماد نداريم

ایلنا

یک مسئول حزب‌الله لبنان اعلام كرد كه به دادگاه بین‌المللی بررسی ترور «رفيق حریری»، نخست‌وزير فقيد لبنان اعتماد ندارد.
به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، دادگاه سازمان ملل متحد که درباره ترور «رفیق حریری»، نخست‌وزیر پيشين لبنان تحقیق می‌کند، از حزب‌الله خواست هر مدرکی را که ممکن است به حل مسئله کمک کند، ارائه دهد.
یک سخنگوی دادگاه ویژه برای لبنان گفت كه دفتر دادستان تمام شواهد و مدارک مربوط به حمله به حریری را جستجو می‌کند و هر اطلاعی را که حزب‌الله ارائه دهد، با دقت ارزیابی خواهد کرد.
بنا بر اين گزارش، «حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان اعلام كرد كه رژيم‌صهيونيستي عامل ترور رفیق حریری بوده و یک ویدئوی تجسسی اسرائیل و اعتراف‌هاي جاسوسان سابق صهيونيستي را به‌عنوان سند اين جنايت ارائه كرد.
نصرالله در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، گفت كه ویدئوی تجسسی هوایی نشان می‌دهد اسرائیل مناطقی را که حریری اغلب در آنها آمد و شد داشت، از نزدیک کنترل می‌کرد.
اين در حالي است كه روزنامه لبنانی «اللواء» نوشت كه یک مسئول بلندپایه حزب الله در واکنش به درخواست «دانیال بلمار»، دادستان دادگاه بین‌المللی ویژه بررسی ترور حریری برای دستیابی به اسناد مطرح‌شده در کنفرانس مطبوعاتی اخیر سید حسن نصرالله درباره نقش رژیم‌صهیونیستی در ترور حریری گفت: «این تردید وجود دارد که خواست بلمار اقدامی تاکتیکی برای دور زدن حقایق باشد.»
روزنامه لبنانی اللواء به نقل از این مسئول حزب‌الله نوشت: «دیدگاه حزب‌الله درباره دادگاه بین‌المللی تغییر نخواهد کرد به‌رغم آنکه این دادگاه اگر بخواهد می‌تواند به اسناد مطرح شده توسط سید حسن نصرالله اهتمام ورزد و تا زمانی که ماهیت دادگاه بین‌المللی سیاسی باشد تغییری در این دیدگاه ایجاد نخواهد شد.»

منبع: ایلنا: ۲۱ مرداد ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.