شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دستگاه قضايي با برخورد قاطع از گستاخي فتنه گران جلوگيري كند

کیهان

جمعي از صاحب نظران در واكنش به جسارت فتنه گران در شكايت از مسئولان امنيتي كشور، از دستگاه قضايي خواستند تا به جاي جسور كردن فتنه گران به خواسته ملت توجه كرده و با عوامل اين گستاخي برخورد قاطعي به عمل آورد.
عضو هيئت رئيسه كميسيون امنيت ملي مجلس در همين ارتباط گفت: قوه قضاييه بايد به درخواست نمايندگان ملت مبني بر شكايت از سران فتنه توجه كند و به جاي اولويت دادن به شكايت فتنه گران به خواسته ملت توجه كند.
فاطمه آليا در خصوص نامه برخي از سران فتنه به قوه قضاييه به فارس گفت: وقتي عوامل فتنه به خود اجازه مي دهند بي شرمانه از فرزندان انقلاب شكايت كنند و برخي از محاكم قضايي هم به جاي رسيدگي به جرم فتنه گران به شكايت آنها عليه ملت رسيدگي مي كنند، فتنه گران جسور شده و به خود اجازه مي دهند بعد از آن شكايت ها حالا از سربازان امام زمان شكايت كنند و اين بسي بي شرمي است.
وي افزود: در واقع اين فرار به جلو به قصد سرپوش گذاشتن بر اقدامات ضد ملي و ضد اسلامي آنهاست.
ولي اسماعيلي، عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان مجلس هم شكايت فتنه گران از مسئولان امنيتي را مظلوم نمايي فرافكنانه عنوان كرد و گفت: اگر قوه قضاييه با كساني كه در فتنه اخير به نظام آسيب زدند برخورد نكند، تكرار اين اتفاقات بعيد نيست.
وي افزود: قوه قضاييه بايد در اين زمينه قاطعانه برخورد كند تا اطمينان مردم به اين قوه جلب شود چرا كه تاكنون انتظارات موجود از قوه قضاييه برآورده نشده است.
عضو كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس اضافه كرد: برخي مي خواهند با اعمال فشار بر قوه قضاييه كاري كنند كه اين قوه گناهان آنها را ناديده بگيرد، ولي اميدواريم قوه قضاييه هوشيارتر در اين زمينه اقدام كند.
مهدي چوپاني كارشناس مسائل حقوقي نيز در گفت وگو با فارس تاكيد كرد، اصل انتشار اين نامه يك كار غيرقانوني است، چون در آن اتهامات فراواني به نهادهاي قانوني كشور نسبت داده شده كه تمام اين موارد قابل پيگيري قضايي هستند.
وي با بيان اين كه دستگاه قضايي نبايد اين اتهامات و توهين ها را بدون پاسخ بگذارد، گفت: تمام امضاءكنندگان اين نامه جزء مجرمين حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري هستند كه اكنون دوران مرخصي خود را سپري مي كنند.
اين كارشناس مسائل حقوقي تكرار جرم توهين و افترا نسبت به نهادهاي قانوني از سوي متهم در حين سپري كردن دوران مرخصي را غيرقابل پذيرش خواند و تصريح كرد: مردم اكنون در انتظار محاكمه سران اصلي فتنه هستند و از مسئولين قضايي نيز انتظار دارند كه در برابر تكرار چنين جرايمي توسط محكومين حوادث بعد از انتخابات برخورد جدي داشته باشند.
در همين رابطه دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاههاي استان تهران هم عنوان كرد كه تنظيم شكايتنامه بر عليه سربازان گمنام امام زمان(عج) يك اقدام ژورناليستي براي زنده كردن جريان مرده فتنه و يك جوك تاريخي است.
اسماعيل حشمتي در گفت وگو با فارس تصريح كرد: تنظيم شكايتنامه بر عليه برخي دستگاههاي امنيتي از سوي عوامل اصلي ايجاد فتنه سال 88 نشان دهنده اين است كه آنان از اقدامات براندازانه خود دست برنداشته اند پس نظام اسلامي ديگر نبايد با اين افراد و جريان ها با رافت اسلامي برخورد كند.
نيره اخوان بيطرف، عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس نيز در اين خصوص گفت: افرادي كه با فتنه، بعد از انتخابات به دنبال به چالش كشاندن نظام بودند، اكنون نيز در دوران مرخصي با اقدامات خود به دنبال فرافكني و تاثير بر افكار عمومي هستند.

منبع: كيهان: ۲۱ مرداد ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.