شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

روسيه و چين همچنان بنزين در اختيار ايران مي‌گذارند

فارس

 


ادامه شكست سياست هاي يكجانبه تحريم آمريكا


روسيه و چين همچنان بنزين در اختيار ايران مي‌گذارند


خبرگزاري فارس: رويترز اعلام كرد علي رغم تحريم‌هاي بين‌المللي كه انجام معاملات نفتي با ايران را با محدوديت‌هاي گسترده روبرو كرده‌است اخبار ضد و نقيضي مبني بر صادرات بنزين به ايران از سوي روسيه و چين به گوش مي‌رسد. 


به گزارش خبرگزاري فارس، منابع آگاه در مصاحبه با رويترز اعلام كردند: در هفته گذشته شركت چيني ژوهاي ژنرونگ به همراه شركت روسي لوك‌اويل از طريق شركت ليتاسكو شاخه تجاري لوك‌اويل كه در ژنو سوئيس مستقر است يك محموله بنزين حاوي ۲۵ هزار بشكه را در بندر عباس تحويل داده‌اند.
كشتي حامل محموله دوم شركت ليتاسكو كه حاوي سوخت موتوري است نيز در اواخر اين هفته بار خود را در بندر عباس تحويل خواهد داد. اين در حالي است كه شركت لوك‌اويل در ماه ارديبهشت سال جاري اعلام كرد در راستاي تحريم‌هاي بين‌المللي عليه ايران، صادرات نفت و فرآورده‌هاي نفتي به اين كشور را به حالت تعليق درخواهد آورد.
سخنگوي شركت لوك‌اويل در توضيح دلايل اين ارسال گفت ارسال محموله بنزين اخير در چارچوب قراردادهاي قبلي صورت گرفته است. با اين حال شركت ليتاسكو در بيانيه‌اي ارسال هرگونه محموله نفتي به ايران در چند وقت اخير را تكذيب كرد.
چين تا كنون در اين مورد انتشار اخباري مبني بر ارسال بنزين به ايران از سوي اين كشور واكنشي نشان نداده‌ است. حدود نيمي از بنزيني كه در ماه‌هاي گذشته به ايران وارد شده است، از سوي شركت‌هاي چيني ارسال شده است.
روسيه و چين به عنوان اعضاي دائم شوراي امنيت همواره مخالفت خود را با تحت فشار قرار دادن بخش نفت و گاز ايران اعلام كرده‌اند و وزير انرژي روسيه در اواخر تيرماه اعلام كرد كه عليرغم تحريم‌هاي يكجانبه آمريكا عليه ايران شركت‌هاي اين كشور‌ آماده تحويل بنزيل و فرآورده‌هاي نفتي به تهران هستند.

منبع: خبرگزاري فارس: ۲۲ مرداد ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.