شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

شجريان با كمك‌ به فتنه‌گران عواطف مردم را جريحه‌دار كرد

فارس

تقدير يك شاعر آئيني كشور از صداوسيما براي عدم پخش صداي شجريان؛


محمدزماني:شجريان با كمك‌ به فتنه‌گران عواطف مردم را جريحه‌دار كرد


خبرگزاري فارس: جواد محمدزماني با بيان اينكه شجريان با كمك‌ به فتنه‌گران عواطف و احساسات مردم را جريحه‌دار كرد گفت: پخش آثار حاميان فتنه از رسانه ملي موجب جريحه‌دار شدن عواطف مردم ايران خواهد شد.


حجت الاسلام جواد محمدزماني شاعر آييني كشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس با تقدير از رسانه ملي براي عدم پخش آثار شجريان اظهار داشت: هر هنري با نام هنرمند خالق آن شناخته مي‌شود و پخش اين آثار هنري كه آميخته با نام هنرمندان است مي‌تواند يادآور نام و افكار هنرمند باشد.

وي با بيان اينكه شجريان در دوران فتنه با مصاحبه‌هاي خود در رسانه‌هاي بيگانه و كمك به فتنه‌گران عواطف و احساسات مردم ايران را جريحه‌دار كرد، افزود: اكنون پخش آثار اين فرد از رسانه ملي موجب جريحه‌دار شدن عواطف مردم ايران خواهد شد.

اين شاعر آييني كشور با بيان اينكه رسانه ملي متعلق به فرد و گروه خاصي نيست، گفت: رسانه ملي متعلق به تمام مردم ايران است و بر همين اساس بايد در سياست‌گذاري‌هاي خود به فكر جلب رضايت همه ايرانيان باشد.

محمدزماني با بيان اينكه مردم خواسته‌هاي خود را در 9 دي و 22 بهمن نشان داده‌اند، اضافه كرد: متأسفانه هنرمنداني مانند شجريان حتي بعد از اين حماسه‌هاي بزرگ هم نتوانستند پيام مردمي را درك كنند، بنابراين اكنون پخش آثار وي از رسانه ملي را به صلاح نمي‌دانند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به وظايف هنرمندان در قبال مشكلات جامعه اشاره كرد و يادآور شد: هنرمند واقعي نمي‌تواند در مقابل مشكلات كشور سكوت كرده و در برابر تهديدات دشمنان عليه ملت و كشور خود ساكت بنشيند.

اين شاعر آييني كشور در همين زمينه ادامه داد: وظيفه اصلي هنرمند در برابر اينگونه حوادث، شناخت دقيق، تحليل درست و موضع‌گيري هنري است كه در اين زمينه بايد بين سياسي‌كاري و كار سياسي‌ هم تفاوت قائل شد.

محمدزماني در ادامه خاطرنشان كرد: كار سياسي به معناي فعاليت جناحي به نفع يك جريان خاص و تبديل شدن به آلت دست يك جناح نيست بلكه هنرمند بايد با تحليل و بصيرت سياسي در اين ميدان وارد شده و نقش خود را ايفا كند نه اينكه تنها به سياسي كاري بپردازد.

وي با بيان اينكه هنرمند بايد نگاهي كلان به مسائل داشته باشد و جزئي‌نگري را كنار بگذارد، اظهار داشت: هنرمندان بايد با نگاه كلان به مقوله‌هايي گسترده مانند اسرائيل، آمريكا و استكبار جهاني بپردازند و از ورود به امور جزئي دوري كنند چون امكان خطا و اشتباه در اين امور وجود دارد.

اين شاعر آييني كشور در پايان گفت:‌ هر فردي با هر تخصصي مي‌تواند با تحليل و بصيرت درست وارد امور كلان شود و در مورد آنها اظهار نظر كند كه در اين صورت مشكلي هم پيش نمي‌آيد.

منبع: خبرگزاري فارس: ۲۵ مرداد ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.