شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

راز شب نامه هاي ستون پنجم صدام فاش شد (خبر ويژه)

کیهان

فرمانده سابق گارد رياست جمهوري عراق اعلام كرد هدف ما از راه انداختن جنگ با ايران، حمايت از نهضت آزادي و باز گرداندن آنها به قدرت بود.
سرلشكر رعد الحمداني در گفتگو با روسيا اليوم اظهارداشت: براساس دستوراتي كه به ما ابلاغ شد فلسفه جنگ اين بود كه نيروهاي ملي گرا، مانند بازرگان از اين طريق بتوانند حكومت را در تهران در دست بگيرند و ما را از عوارض انقلاب در ايران نجات دهند.
وي افزود: قرار بود نيروهاي عراقي 10 تا 20 كيلومتر در عمق خاك ايران و در طول هزار و سيصد و پنجاه كيلومتر مرزدو كشور نفوذ كنند تا سران ايران نيروهاي خود را به طرف مرزها اعزام نمايند. اين شرايط مي توانست به نهضت آزادي، مهدي بازرگان و ديگر افراد نخبه در ايران اجازه بدهد كه كنترل تهران را در دست بگيرند.
فرمانده سابق گارد رياست جمهوري عراق در ادامه ادعاهاي خود گفت: اين فلسفه آغاز جنگ در آن زمان بود. اين مسئله به ما ابلاغ شده بود. ما تمرين هايي را براي عبور از مرزها و رفتن تا عمق 20 كيلومتري خاك ايران انجام داديم. اين هدف با اهدافي كه ما در دانشكده هاي نظامي در مورد دفاع از عراق در برابر تهديدات ايران آموخته بوديم، تفاوت فراواني داشت.
وي گفت: واقعيت اين است كه سران عراق تصور مي كردند جنگ بيش از چهار تا شش هفته طول نخواهد كشيد. براساس همين ارزيابي، عراق پس از آن، مجبور شد به آتش بس تن دهد.
شايان ذكر است گروهك نهضت آزادي در دوران جنگ تحميلي به عنوان ستون پنجم ارتش صدام عمل مي كرد و تلاش مي كرد با شب نامه پراكني، شايعه سازي، منفي بافي و سياه نمايي، ايران را در برابر مهاجمان وادار به تسليم كند.

منبع: کیهان، 25 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.