شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خطیب نمازجمعه:سراغ كساني كه از نظام جدا شده‌اند برويم،مشكل آنها كجاست

ایلنا

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه سراغ كساني كه از نظام جدا شده‌اند برويم و ببينيم درد و مشكل آنها كجاست، پيشنهاد داد تا كارگروه‌هايي راه بيفتند و اين مسائل را حل كنند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، حجت‌الاسلام كاظم صديقي در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در جمع كارگزاران نظام در مورد ماه مبارك رمضان و موضوع تسلط بر غضب كه در دعاهاي مربوط به اين ماه بر آن تاكيد شده است، اظهار داشت: سياستمداران بايد كمي خود را پايين بكشند و خشم خود را به جامعه نكشانند تا سعادت جامعه به خاكستر تبديل نشود.
وي با اشاره به مسئله نبود همدلي در ميان قشري از جامعه افزود: ما اهل يك خانواده هستيم و بايد كينه‌ها و بغض‌ها را از دل بيرون كرد و الفت ايجاد نمود. در احاديث هم نقل شده است كه وقتي خداوند مي‌خواهد به جامعه‌اي چوب بزند آنها را دسته دسته مي‌كند. از سوي ديگر وحدت جزو نعمت‌هاي بزرگ خدا است و براي حفظ آن بايد از خداوند كمك بخواهيم.
صديقي با بيان اين‌كه بايد كمك كنيم تا رميده‌ها را برگردانيم، تصريح كرد: در ماه رمضان، مهمان خداوند هستيم و اوست كه ما را دعوت كرده و در را نبسته است لذا سراغ كساني كه از نظام جدا شده‌اند برويم و ببينيم درد و مشكل آنها كجاست. آيا تاكنون مانند پيامبر بوده‌ايم كه منتظر بود تا كساني كه او را آزار مي‌دادند و زير پايش خار مي‌گذاشتند ابراز پشيماني كنند و برگردند؟ وقتي همديگر را تحمل نمي‌كنيم چگونه مي‌توان انتظار داشت كه مسيحيان و ديگران ما را تحمل كنند؟
امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه خداوند مي‌گويد هر چه در گذشته بوده فراموش كنيد، گفت: من به سياسيوني كه خود را از مردم و پرچم ولايت جدا كردند مي‌گويم كه آمريكا آنها را قبول ندارد، بلكه فقط براي آن دولت يك پل هستند. لذا دوباره بيايند كه در اين صورت مردم هم آنها را قبول مي‌كنند و نظام هم سعه‌صدر خواهد داشت و كارگروه‌هايي راه بيفتند و اين مسائل را حل كنند و اصولا چرا چرا خودي را دشمن تلقي كنيم و ‌نتوانيم يك دشمن خودي را به دوست تبديل كنيم.
صديقي در ادامه با تاكيد بر نقش مرجعيت و روحانيت در جامعه تصریح کرد: در بعضی ها دم زدن از امام زمان تنها لقلقه زبان آنهاست، در حالی که كسي نمي‌تواند دم از امام زمان بزند اما فقاهت و مرجعيت و رهبري را كه مرجع جهان است قبول نكند، زير پوشش او قرار نگيرد و دار و دسته درست كند و مقابل رهبري قرار گيرد. امام زماني كه اين افراد قبول دارند، جدا از امام زماني است كه براي هدايت، بيداري و امربه معروف و نهي از منكر آمده است.
وي گفت: دم زدن از امام زمان كاري نمي‌كند بلكه حركت در خط ايشان مهم است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به مواضع رهبر انقلاب در برخورد با استكبار و اسرائيل گفت: در عين اين‌كه تضاد ما با استكبار عميق است عقلانيت را در نظر داريم لذا مذاكره در جاي خود مورد قبول است اما مذاكره با كسي كه مي‌خواهد يك‌طرفه خود را تحميل كند، قابل قبول نيست. همان‌گونه كه امام فرمودند رابطه ما با آمريكا رابطه گرگ و ميش است بر همين اساس در حال حاضر پاسخ ما به مذاكره با آمريكا”خير“ است.
صديقي در پايان با اشاره به سيل پاكستان از مردم و مسئولان خواست از اين فرصت استفاده كنند. خطيب نماز جمعه تهران در خطبه نخست نيز درباره فضايل ماه مبارك رمضان و همچنين سالروز رحلت حضرت خديجه كبري(س) مطالبي را ذكر كرد.

منبع: ایلنا: 29 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.