شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بيكاري دوبل شده‌‌است

ایلنا

يك فعال كارفرمايي معتقد است درخوش بنيانه‌ترين حالت نرخ بيكاري ظرف يك سال گذشته 2 برابر شده است.
محمد عطارديان دبيركانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در گفت وگو با خبرنگار ايلنا گفت: به دليل ركود فعاليت‌هاي عمراني بيشتر پيمانكاران بزرگ اقدام به تعديل نيروي انساني كرده‌اند.
وي با بيان اينكه علت اصلي اين تعديل گسترده نيروي انساني به بدهي معوقه دولت بازمي‌گردد؛ گفت: شنيده ما حاكي از آن است كه پيمانكاران پروژه‌هاي عمراني بابت مطالبات معوقه خود از دولت 5 تا 8 هزار ميليارد تومان طلب دارند.
وي تصريح در شرايط عادي اقتصادي صنعت ساختمان كه از صنايع مرتبط با عمران و توسعه است به تنهايي 15 تا 17 درصد اشتغال كشور را به طور مستقيم و غير مستقيم تعيين مي‌كند.
اين فعال بخش خصوصي با بيان اينكه متاسفانه افزايش نرخ بيكاري قابل مشاهده است؛ گفت: با وضع پيش آمده هم در كارگاه‌هاي ساختماني و هم در كارخانه‌هاي سازنده مصالح و ابزار آلات ساختماني تعديل نيروي انساني صورت گرفته و سهم اشتغال تا حداقل 10 درصد كاهش يافته است.
به گفته عطارديان صرفه نظر از اين موضوع در بخش‌هاي ديگر صنعت نيز به دليل تاخير دولت در عمل به تعهدات مالي ركود ايجاد شده است.
وي از صنعت قطعه‌سازي به‌عنوان يكي ديگر از صنايع مبتلا به ركود نامبرد و افزود: تمامي قطعه سازاني كه مانند پيمانكاران عمراني براي دولت كار كرده‌اند به دليل دريافت نكردن مطالبات خود با ركود مواجه شده اند.
اين مقام كارفرمايي با بيان اينكه در اين شرايط دانش آموختگان مراكز دانشگاهي نيز براي يافتن شغل دچار مشكل شده‌اند؛ گفت: بيكاري كنوني هيچ ارتباطي به نداشتن مهارت و تخصص ندارد.

منبع: ایلنا: 1 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.