شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رمضان، سریالهای تلویزیونی و مساجد مظلوم

ایلنا

مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين:


سريال‌هاي ماه رمضان حضور مردم در مساجد را كمرنگ كرده است


 


در گذشته مردم در مساجد حضور پيدا كرده و واجبات و احكام را مي‌آموختند ولي اكنون زمان خود را صرف تماشاي تلويزيون مي‌كنند در صورتي كه بايد طوري برنامه‌ريزي شود كه مردم از فيوضات اين ماه بي‌بهره نمانند.


 


 قزوين-خبرگزاري ايلنا:حجت‌الاسلام علي اكبر حاجي عزيزخاني، مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت: در ماه مبارك رمضان سال جاري بيش از 500 روحاني به نقاط مختلف استان و ادارات و كارخانجات اعزام كرده‌ايم.
وي افزود: ماه رمضان بهترين فرصت براي بيان احكام اسلامي و مسائل ديني و اخلاقي است و دل‌ها پذيرش بيان احكام را دارد ولي شاهد هستيم كه رسانه ملي چند سريال به صورت پشت سرهم بعد از افطار تا ساعت 24 پخش مي‌كند و مردم تا اين ساعت پاي تلويزيون براي ديدن سريال مي‌نشينند.
مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين ادامه داد: البته دنيا، دنياي رقابت است ولي مسئولان بايد سيستمي برخورد كرده و بخشي برخورد نشود و بايد فراتر فكر شود زيرا به دليل اين وضعيت، حضور در مساجد در شب‌ها كمرنگ شده است.
وي يادآور شد: در گذشته مردم در مساجد حضور پيدا كرده و واجبات و احكام را مي‌آموختند ولي اكنون زمان خود را صرف تماشاي تلويزيون مي‌كنند در صورتي كه بايد طوري برنامه‌ريزي شود كه مردم از فيوضات اين ماه بي‌بهره نمانند.
عزيزخاني تصريح كرد: گاهي ديده مي‌شود كه برخي از مردم حتي حمد و سوره خود را نيز نمي‌دانند، بايد به كاركرد مساجد توجه داشت زيرا كاركردي كه مساجد دارد، تلويزيون ندارد و بايد مساجد را تقويت كنيم، تلويزيون بايد در مساجد برنامه اجرا كرده و پخش كند و اين ترس وجود دارد كه درب مساجد به آهستگي در ماه رمضان بسته شود، بنابراين پيشنهاد مي‌شود براي شب‌هاي ماه مبارك رمضان چاره‌اي در اين خصوص انديشيده شود.
عزيزخاني عنوان داشت: سال گذشته در اين خصوص به آقاي ضرغامي اعتراض كرديم، اين مشكل كشوري است و بايد فكري شود تا مساجد مظلوم واقع نشوند زيرا در صورتي كه مساجد مظلوم واقع شوند بايد در قيامت پاسخگو باشيم و نبايد مساجد ما به ويژه در ماه مبارك رمضان خالي باشند.
وي در ادامه به لزوم ترويج فرهنگ عفاف و حجاب اشاره كرد و گفت: در بحث عفاف و حجاب كارگزاران نظام بايد خود اين مقوله را رعايت كنند تا مردم خود اين امر را مشاهده كنند.
مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود: مردم بايد هنگام رجوع به ادارات احساس كنند كه افراد باحجاب بر بدحجاب ارجعيت دارند.
وي يادآور شد: لازم است هياتي به ادارات رفته و مردم مشاهده كنند كه با مظاهر بدحجابي در اين مكان‌ها برخورد مي‌شود.


 


 

منبع: ایلنا، 4 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.