شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

كسي به مشكلات كارگران توجه ندارد

ایلنا


نايب‌رئيس فراكسيون كارگري با ابراز بي‌اطلاعي از تلاش دولت براي مسكوت گذاشتن مصوبه مجلس براي بيمه كارگران ساختماني، چنين تصميماتي را در دولت مسبوق به سابقه دانست.
قدرت‌الله عليخاني نماينده قزوين، در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، افزود: همانطور كه دولت مانع از اجراي مصوبه مجلس براي پرداخت دو ميليارد به مترو مي‌شود، مي‌تواند اقدامات غير قانوني ديگري نيز مرتكب شود.
وي در برآوردي از عملكرد دولت نهم و دهم، اظهار داشت: اين دولت اگر بخواهد كاري را انجام دهد، ولو اينكه قانوني نباشد هم، اين كار را هم انجام مي‌دهد و اگر مصوبه‌اي را به نفع خود نداند، حتي جلوي اجراي قانونش را مي‌گيرد.
عليخاني با اشاره به گرفتاري‌هاي بسيار زياد كارگران در فضاي اجتماعي كشور، از اينكه كسي به مشكلات آنها توجه‌اي ندارد، ابراز تاسف كرد و گفت: متاسفانه هيچ گام موثري براي بهبود وضعيت كارگران برداشته نمي‌شود.
نماينده قزوين از تماس شب گذشته كارگران كارخانه ناز نخ اين شهر خبر داد و گفت: اگر چه آنها چند روزي در مقابل مجلس تجمع كرده و حتي شب‌ها در مسجد امام حسين خوابيده‌اند و ما به آنها وعده داده شد كه با برگشتن به قزوين، حقوق معوقشان را دريافت خواهند كرد؛ اما گويا اين وعده مسوولان كارخانه محقق نشده و در ماه مبارك رمضان نيز حتي يك ريال به آنها پرداخته نشده است.
وي با اشاره به 5 ماه حقوق و عيدي پرداخت نشده به اين كارگران، ادامه داد: به بهانه پرداخت حقوق آنها، وام‌هايي كلاني به صاحب كارخانه‌ها داده شده است. اما باز هم حقوق كارگران پرداخت نشده است.
عضو فراكسيون خط امام (ره)، با ابراز نگراني از اينكه دست‌هايي به دنبال ايجاد نارضايتي و بدبيني در جامعه كارگري و ايجاد اختلاف هستند، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر برخي مسوولان بي‌آنكه متوجه جايگاهشان باشند حرف‌هايي مي‌زنند كه در شان نظام نيست و هزينه بسياري را بر كشور و ملت تحميل مي‌كند.

منبع: ایلنا: 9 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.