شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

باراك: اسرائيل آماده است بخش‌هايي از قدس را به فلسطينيان بدهد

فارس

خبرگزاري فارس: وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي در مصاحبه‌اي گفت كه اين رژيم‌ آماده است در توافق صلح، بخش‌هايي از شهر بيت‌المقدس را به فلسطينيان بدهد.


 


به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "هاآرتص "، در آستانه آغاز گفت‌وگوهاي مستقيم صلح در واشنگتن، "ايهود باراك " گفت كه مناطق عرب‌نشين بيت‌المقدس مي‌تواند بخشي از كشور فلسطيني آينده باشد و "رژيمي خاص " نيز اداره مناطق مقدس بيت‌المقدس را كنترل كند.
وي در اين مصاحبه گفت اصولي كه در گفت‌وگوهاي صلح بايد درباره آن توافق حاصل شود، دو كشور براي دو ملت است تا پاياني براي تمامي درگيري‌ها و تمامي خواسته‌ها در آينده باشد.
باراك گفت كه شهرك‌هاي عمده بايد همچنان تحت كنترل اسرائيل باقي بماند و شهرك‌هاي منزوي نيز به شهرك‌هاي بزرگ يا داخل اسرائيل منتقل شوند.
وي گفت كه راه‌حل مشكل آوارگان نيز مي‌تواند با بازگشت آنها به كشور فلسطيني يا اسكان مجدد آنها با كمك‌هاي بين‌المللي حل شود.
ايهود باراك درباره آينده بيت‌المقدس نيز گفت كه قدس غربي و 12 منطقه همسايگي يهودي آن كه محل سكونت 200 هزار نفر است متعلق به ما خواهد بود. اعراب نيز كه جمعيت آنها نيز حدود 250 هزار نفر است مي‌توانند در آنجا زندگي كنند و با رژيمي خاص نيز مي‌توان اداره اماكن مقدس بيت‌المقدس را كنترل كرد.
قرار است فردا گفت‌وگوهاي مستقيم سازش ميان تشكيلات خودگردان فلسطين و رژيم‌صهيونيستي در واشنگتن آغاز شود. بسياري از گروه‌هاي فلسطيني با اين گفت‌وگوها مخالف بوده و آن را فريبي ديگر از سوي صهيونيست‌ها توصيف كرده‌اند.


 


 

منبع: فارس، 10 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.