شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله سازماندهي شده طرفداران علي‌محمد دستغيب به راهپيمايان شيراز

رجانیوز

طرفداران علي‌محمد دستغيب با حمله سازماندهي شده به تعدادي از راهپيمايان روز قدس شيراز آنان را مجروح و روانه بيمارستان كردند.


به گزارش رجانيوز، ظهر امروز پس از آنكه تعدادي از راهپيمايان و نمازگزاران جمعه شيراز  در اعتراض به علي‌محمد دستغيب كه طي شب‌هاي گذشته در جلسه درس اخلاق خود اهانت‌هايي به مقامات عالي نظام كرده و اظهاراتش مورد استقبال و پوشش زنده راديو فردا قرار گرفته بود، راهي مسجد محل اقامه نماز او شدند، تا اعتراض خود را بيان كنند.


راهپيمايان پس از آنكه در مقابل مسجد قبا (آتشي‌ها)ي شيراز تجمع و اظهارات اخير علي‌محمد دستغيب را محكوم كردند، ناگهان با حمله از پيش طراحي شده طرفداران وي مواجه شدند.


طرفداران دستغيب كه بر پشت بام مسجد مستقر شده بودند، بر سر مردم سنگ، آجر و کپسول آتش نشانی انداختند و همزمان عده ای اوباش نيز با چوب و چماق به ضرب و شتم معترضان پرداختند كه در جريان اين هجوم، بيش از 10 نفر راهي بيمارستان شدند.


دي ماه سال گذشته جمعي از مردم شيراز در اعتراض به همراهي آشكار علي‌محمد دستغيب با جريان فتنه مسجد قبا را پلمب كردند. يكي از دلايل پلمب، نگهداري آلات ضرب و شتم و درگيري در مسجد عنوان شده بود. مسجد قبا دو هفته بعد فك پلمب شد.


عدم برخورد جدي مسئولان امنيتي و انتظامي شيراز با اظهارات تند و تحركات جديد علي‌محمد دستغيب و شاگردانش به‌عنوان يكي از دلايل رخداد امروز شيراز مطرح است.

منبع: رجا نیوز: 12 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.