شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

شخصيت‌هاي فلسطيني از مواضع ايران در حمايت از مقاومت تمجيد كردند!

فارس

به گزارش خبرنگار فارس در غزه، شخصيت‌هاي برجسته فلسطيني ضمن تشكر از حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب ، مقامات جمهوري اسلامي و ملت شريف ايران در حمايت از قضيه فلسطين و مقاومت و حمايت از مقدسات در برابر تجاوزات رژيم صهيونيستي از نقش كشورهاي عربي و اسلامي در برابر قضيه فلسطين و ايران انتقاد كردند.
شيخ "خضر حبيب " از رهبران سياسي جنبش جهاد اسلامي در فلسطين گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه تاكيد كرد: " سخنان اخير "نبيل ابوردينه " سخنگوي تشكيلات كه طي آن از سخنان محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران در روز جهاني قدس انتقاد كرده بود، بيانگر بي‌مسئوليتي تشكيلات و وجود بحران در ميان گروه مذاكره كننده با رژيم صهيونيستي در مذاكرات سازش است. "
محمود احمدي نژاد رئيس جمهور اسلامي ايران با اشاره به اهداف پنهان مذاكرات به‌اصطلاح سازش در آمريكا بر سر موضوع فلسطين، تأكيد كرد كه هدف از مذاكرات سازش بازسازي رژيم نژادپرست و جنايتكار صهيونيستي است. اجازه دهيد مردم فلسطين سرنوشت خود را با رفراندوم آزاد تعيين كنند.
حبيب در ادامه با تاكيد بر اين كه ابوردينه سخنگوي ملت فلسطين نيست، افزود: اين سخنان دخالت آشكار در امور ساير كشورها تلقي مي‌شود و تشكيلات اين سياست را پيش گرفته تا بدين وسيله رضايت آمريكا را جلب كند.
اين درحالي است كه "كايد الغول " عضو دفتر سياسي جبهه مردمي براي آزادي فلسطين نيز با تاييد سخنان شيخ حبيب اين سخنان را غيرمسئولانه و نادرست خواند و گفت: ما بر حق ايران، ساير كشورها و ملت‌هاي عربي و اسلامي در دفاع از حقوق ملت فلسطين و سخن گفتن به نام ملت فلسطين و ياري رساني اين ملت مظلوم تاكيد مي‌كنيم.
وي افزود: ما به عنوان يك فلسطيني وظيفه داريم از مواضع جانبدارانه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مقام معظم رهبري و مسئولان جمهوري اسلامي و ملت شريف ايران جهت حمايت از ملت فلسطين و قضيه فلسطين تشكر و قدرداني كنيم.
از سوي ديگر "مشير المصري " نماينده جنبش حماس در مجلس قانونگذاري فلسطين نيز با انتقاد از سخنان ابوردينه گفت: تشكيلات به ابزاري در دست آمريكا و رژيم صهيونيستي تبديل شده و هدف آن جلب رضايت آنها و زير پا گذاشتن حقوق ملت مظلوم فلسطين است.

منبع: خبرگزاری فارس: 14 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.