شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هشدار ژنرال پترائوس علیه سوزاندن قرآن در فلوریدا

بی بی سی

ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در افغانستان، علیه برنامه یک کلیسا در ایالت فلوریدا برای آتش زدن کتاب مقدس مسلمانان هشدار داده است.


این کلیسا که در شهر گینزویل واقع است و گفته می شود که حدود ۵۰ عضو دارد می خواهد که در نهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، نسخه یا نسخه هایی از قرآن را آتش بزند.


ژنرال پترائوس روز دوشنبه هشدار داد: "این می تواند نیروهای ما و تمام تلاش ما را به خطر بیاندازد."


کلیسای یاد شده در وب سایت خود نوشته است که از مسلمانان نفرت ندارد اما می افزاید: "از این اقدام برای هشدار درباره اصول اعتقادی و ایدئولوژی اسلام که ما از آن نفرت داریم" استفاده خواهد کرد.


ژنرال آمریکایی درباره برنامه کلیسای مذکور گفت: "این دقیقا از قبیل اقدام هایی است که طالبان از آن استفاده می کند و می تواند مشکلات زیادی به بار بیاورد، نه فقط در اینجا بلکه در سراسر دنیا که ما با جوامع اسلامی سر و کار داریم."


بر اساس گزارش ها، دوشنبه راهپیمایی اعتراض آمیزی در کابل، پایتخت افغانستان، برگزار شد که در آن مردم علیه به آتش کشیده شدن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر هشدار دادند.


مقام های نظامی آمریکا نگرانند که موارد مشابه دیگری نیز در این کشور رخ دهد و انتشار تصاویر آن در اینترنت و رسانه های گروهی جهانی واکنش شدید مسلمانان را در پی داشته باشد.


این در حالیست که باراک اوباما، در آغاز رئیس جمهوری خود بهبود رابطه با کشورهای مسلمان را یکی از اولویت های دولتش اعلام کرد.


به دنبال طرح احداث یک مرکز اسلامی در نزدیکی محل برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک که در حملات ۱۱ سپتامبر نابود شد، اعتراضات زیادی در سراسر آمریکا علیه مسلمانان به راه افتاده است.


رئیس جمهوری آمریکا از احداث این مرکز حمایت کرده و گفته است که مسلمانان در آمریکا مانند هر گروه دیگری حق دارند که به دین خود عمل کنند.

منبع: بی بی سی: 16 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.